Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereknevelésben miért hazudna...

Gyereknevelésben miért hazudnak tanító jelleggel a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Például azt hazudják: a répától megtanulsz fügyülni !

Ez egy hazugság !! Természetesen azért mondják, hogy megegye, és vitaminoakt jutasson be, de ezt szeretném méllyen kritiálni... Tehát ha a gyereknek még ilyen apróbb dolgot is hazudunk, hogy megtanul fügyülni, akkor az a probléma, hogy a gyerekben olyan logikai zsákutcát épíünk fel, amit nem ért meg, tehát nem fogja értenia világ működését, és nem fogja fel, mi a köze a répának a fütyüléshez. magyarul egy torz képet alakítunk ki benne, és mire felfogja idővel, hogy a répától nem lehet megtanulni fügyülni, és "felnőtt" lesz a gondolkodása, addigra már összezavarott gondolatokkal fog élni, mivel a sok ilyen apró hazugság teljes káoszt és zavart okozott a fejében. Szóval én abszolult nem tartom jónak az ilyen hazugságokat, a megfelelő gyereknevelés szerintem a rengeteg tanítástól, és az emberként kezeléstől függ.



2013. aug. 27. 11:10
 61/98 anonim ***** válasza:
44%
Van már gyereked?
2013. aug. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/98 salvadorina ***** válasza:
72%
Na jó, akkor tegye fel a kezét, aki szintén ilyen hazugságokban nőtt fel, és most ennek kárát látja! :)
2013. aug. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/98 anonim ***** válasza:
86%

2 éves múlt a fiam. Van pincénk, kettő is. Mindig zárva az ajtó, de az ördög nem alszik. Mondtam neki, hogy oda nem szabad lemenni, mert leesik, beüti a fejét, fájni fog, és jön a doktor bácsi. Örömmel felcsillant a szeme: Bubó?


Jó, akkor tisztáztuk, hogy odalent a szúnyogok laknak, és ha lemegy, összecsípik. Aztóta kiabál messziről, hogy csúnya szúnyog.


Azért remélem, 15 év múlva nem lesz lelkisérült, és le mer menni majd 1 vödör krumpliért.

2013. aug. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/98 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kis mese, hazugság nem káros, tanító jellegű, csak azokkal kell vigyázni, amikből később tévhitek alakulhatnak ki, ha nem tisztázódnak, tehát időben el kell oszlatni az esetleg károsabbakat, már azokat, amikre magától nem feltétlenül jön rá (a fütyülés nem ilyen).


Pl. egyik válaszoló írta, hogy a gyereke azért eszi meg a répát, mert "olyan szép fogakat szeretne mint a nyuszi, akinek a répa a kedvence". Ezzel semmi baj, csak ha kap egyszer nyuszit a gyerek, azért el kell mondani neki, hogy a nyuszi nem ehet répát (legalább is túl sok répát), különben megdöglik.

2013. aug. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/98 anonim ***** válasza:
29%

" Például kiskoromban anyu mondta, hogy a kisgyerekeknek tejfoguk van, én azt hittem, hogy az valamiylen szinten tejből van, csak szilárd, vagy hasonló ! :D Oké nem mintha nem jöttem volna rá az igazságra olyan 8-9 évesen, de akkor is..."


Te hülye vagy....Milyen igazságra jöttél rá?Hogy a kisgyerekek fogait nem tejfognak hívják?Hanem minek? Reméljük nem szaporodsz...

2013. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/98 anonim ***** válasza:
44%
Na de van már gyereked?
2013. aug. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/98 anonim ***** válasza:
12%
Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
2013. aug. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/98 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, ezt a répasztorit nekem is mondták, mondjuk én megettem e nélkül is, viszont bedőltem a Mikulásnak és a Jézuskának. Valahogy idővel annyira természetesség vált, hogy ez nem igaz, hogy nem jelentett problémát túllendülni ezen. Ösztönösen azt is tudtam, hogy ez így normális, mert ettől volt ünnep az ünnep és milyen jó volt izgulni meg minden. Felnőttként nem lettem ettől zavarodott, mindig jó tanuló voltam az iskolában, egyetemet végeztem stb.

Szerintem semmi összefüggés nincsen ezek között az apróságok között. De minden a gyerek értelmi képességein múlik, sajnos ha gyengécske, akkor ezek nélkül sem fogja érteni a világ dolgait.

Ettől függetlenül azzal egyetértek, hogy apró egyedülálló értelmes lénynek kell tekinteni őket, akik képesek bizonyos dolgokban, dönteni, véleményt alkotni és képesek megérteni a maguk módján a dolgokat. De vannak dolgok amitől nem szabad gyerekként megfosztani őket,hiszen még csak gyerekek. Én bántam volna, ha a Jézuska mítosz nem szerepelt volna az életemben. A fantáziát is fejleszteni kell!!!

2013. aug. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/98 anonim ***** válasza:
44%

Annyira hülye vagy kérdező hogy az már fáj -.-" Tényleg ilyen emberek bejutnak a felsőoktatásba?

Elvileg értelmiséginek fogsz számítani. Akkor meg hogy beszélhetsz ilyen csúnyán? :P

2013. aug. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/98 anonim ***** válasza:
32%

Az üvegből készült vágódeszka sem deszkából van,hanem üvegből,mégis vágódeszkának hívják.Egyébként nagyon sajnálom,hogy azt gondolod,valamit azért hívnak úgy,ahogy, mert abból készül,amiből. Ki van zárva,hogy egyetemre jársz,de jó duma volt:)

A tejfog HIVATALOS NEVE TEJFOG!!!

2013. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!