Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereknevelésben miért hazudna...

Gyereknevelésben miért hazudnak tanító jelleggel a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Például azt hazudják: a répától megtanulsz fügyülni !

Ez egy hazugság !! Természetesen azért mondják, hogy megegye, és vitaminoakt jutasson be, de ezt szeretném méllyen kritiálni... Tehát ha a gyereknek még ilyen apróbb dolgot is hazudunk, hogy megtanul fügyülni, akkor az a probléma, hogy a gyerekben olyan logikai zsákutcát épíünk fel, amit nem ért meg, tehát nem fogja értenia világ működését, és nem fogja fel, mi a köze a répának a fütyüléshez. magyarul egy torz képet alakítunk ki benne, és mire felfogja idővel, hogy a répától nem lehet megtanulni fügyülni, és "felnőtt" lesz a gondolkodása, addigra már összezavarott gondolatokkal fog élni, mivel a sok ilyen apró hazugság teljes káoszt és zavart okozott a fejében. Szóval én abszolult nem tartom jónak az ilyen hazugságokat, a megfelelő gyereknevelés szerintem a rengeteg tanítástól, és az emberként kezeléstől függ.



2013. aug. 27. 11:10
 11/98 salvadorina ***** válasza:
85%
Nem úgy írandó, képzeld. És FÜGYÜLÉST írtál, nem is egyszer, és nem érdekel, ha lepontozol a többi regisztrációddal, meg a proletár írástudatlan társaiddal, TE NE KRITIZÁLJ SENKIT, HA ÍRNI SEM TUDSZ! Neked milyen szüleid, milyen tanáraid voltak, hogy még ennyit sem tudsz?
2013. aug. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/98 salvadorina ***** válasza:
88%
És megint fügyül... elmebeteg.
2013. aug. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/98 anonim ***** válasza:
90%
Neked anyád sosem mondta, hogy tanulj, mert körberöhögnek a helyesírásod miatt? És ez NEM hazugság!
2013. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/98 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is ezt mondták kicsi koromban és el is hittem, de az én torkomon akkor se tudták lenyomni. :D Bár neked lehet furcsa, de az én agyamban nincs semmilyen káosz és zűrzavar. Teljesen normálisan gondolkodok. Ha kell az én gyerekemnek is ezt fogom mondani. Aztán vagy megeszi, vagy nem.
2013. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/98 anonim ***** válasza:
88%
Te ezt tapasztalatból mondod, vagy saját kútfőből agyaltad ki ezt a marhaságot? A fogtündér és a mikulás meséje sem okoz semmilyen maradandó zavart. Egy gyerek még nem úgy látja a világot, mint egy felnőtt, és nem is felnőttként kell kezelni. Ahogy nő, folyamatosan tanul, és szép lassan felnő.
2013. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/98 A kérdező kommentje:

Mi a bajod a fütyül szóval ? így kell írni: fütyül .

A helyes írásom elég jó, maximum sietek, vagy 4 óra alvással nem tudok most megfelelően írni.


[link]


Tessék... rövid minden ö betű itt is...

2013. aug. 27. 11:30
 17/98 anonim ***** válasza:
100%

Ezt gyerekként sem veszi be senki. Esetleg 2 évesen elhittem, de emlékszem, hogy nagycsoportban, 4-5 éves korom körül már értettem, hogy ez egy vicc. Szerintem egy értelmes, egészséges gyereknél ez nem fog gondot okozni, ugyan úgy, mint a Télapó és a húsvéti nyúl meséje sem.

Összezavarodott felnőttet nagyobb, például olyan dolgokkal lehet csinálni, mint pár napja egy 16 éves fiú kérdése. Végiggályázta a szülei vállalkozásában a nyarat, mert megígértek neki valamit, aztán nem kapta meg. Most ebből mi jön le a gyereknek azon kívül, hogy nem érte meg dolgozni és hogy a szülei hazudtak?

2013. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/98 A kérdező kommentje:
Tudat alatt berögződnek a hasonló dolgok, és nem érti a kisgyermek olyan 8 éves koráig, hogy mi a rép és a fütyülés közötti összefüggés, nem fogja egyszerűen megérteni, mivel nincs is összefüggés, ez csak egy hazugság. Ezért lerombolja a gondolkodását szinte.
2013. aug. 27. 11:32
 19/98 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem te nem gondolkodsz normálisan. Egy gyerekről nem hallottam még aki bezizizett volna ettől. -.-
2013. aug. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/98 anonim ***** válasza:
90%

fügyülni

méllyen

fügyülni

zsákutcát épíünk fel - ez mi a tököm?? :D

fütyüléshez

fügyülni

abszolult

sejpítve

még át is kell tanulnia helyesen - áttanulni? :D

a sejpítés is szerintem pontos j-vel írandó - Nem!

felállítani az agyában

fügyülni

helyes írásom elég jó - Max helyesírásod...

Ezért lerombolja a gondolkodását szinte - De ha az a anyja ilyen helyesen ír és ilyen ÉRTELMES mondatokat mond neki, az nem :D


ATYAÉG! Szegyén gyereked! 8 általánosod meg van?

2013. aug. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!