Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereknevelésben miért hazudna...

Gyereknevelésben miért hazudnak tanító jelleggel a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Például azt hazudják: a répától megtanulsz fügyülni !

Ez egy hazugság !! Természetesen azért mondják, hogy megegye, és vitaminoakt jutasson be, de ezt szeretném méllyen kritiálni... Tehát ha a gyereknek még ilyen apróbb dolgot is hazudunk, hogy megtanul fügyülni, akkor az a probléma, hogy a gyerekben olyan logikai zsákutcát épíünk fel, amit nem ért meg, tehát nem fogja értenia világ működését, és nem fogja fel, mi a köze a répának a fütyüléshez. magyarul egy torz képet alakítunk ki benne, és mire felfogja idővel, hogy a répától nem lehet megtanulni fügyülni, és "felnőtt" lesz a gondolkodása, addigra már összezavarott gondolatokkal fog élni, mivel a sok ilyen apró hazugság teljes káoszt és zavart okozott a fejében. Szóval én abszolult nem tartom jónak az ilyen hazugságokat, a megfelelő gyereknevelés szerintem a rengeteg tanítástól, és az emberként kezeléstől függ.



2013. aug. 27. 11:10
 31/98 anonim ***** válasza:
51%
Na hova jársz egyetemre??? Nagyon érdekel!
2013. aug. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
78%

A mese akkor is csak mese, nem hazugság. Egy mentálisan egészségesen fejlődő gyerek tud különbséget tenni a kettő között. Ha olyat játszok vele, hogy az ágy a sziget, a szőnyeg a tenger és be kell bújni gyorsan, mert jönnek a cápák, akkor az egy jó móka, és tudja, hogy senki nem fogja leharapni a lábát, ha nem megy aludni. Ha azt mondom menjél lefeküdni, szerinted milyen eséllyel kerül ágyba a következő fél órán belül?

Én még nem találkoztam olyan kisgyerekkel (szóljon, aki igen), aki kereste az összefüggést a répa és a fütyülés között. Ha meg mindenáron el akarod magyarázni a fütyülés művészetét, nem árt némi szó

2013. aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 A kérdező kommentje:
Természettudományi egyetemen tanulok, de nem fejteném ki bővebben, mert félreírtam pár dolgot full kómásan alvás után és valószínűleg az életre képtelen fogyatékos lehetek csak, akinek nincs értelmes gondolata. Hozzáteszem helyesírásból ötös voltam mindig. sejpíteni úgy tudtam pontos j, a mélyen szót egy ly-vel akartam írni, csak rohantam, és lehet véletlenül kétszer nyomódott le a billentyűm, a fütyülni szót szerintem fütyülni-nek írtam, szerintem rövidek az ü betűk, de mindegy...
2013. aug. 27. 11:45
 34/98 anonim ***** válasza:
71%
Uh :D Visszaadom a diplomám, ha te egyetemre jársz :D
2013. aug. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 A kérdező kommentje:
De miért pont azt kell tanítani neki, hogy fütyülni fog tudni tőle ? Ez hazugság, és semmi építő jellegű dolgot nem tanít... Csak a gyerek nem fogja érteni miért nem tud fütyülni, pedig azt tanították a szülei. Inkább azt kell mondani, hogy sok a vitamin benne, vagy egészséges lesz, vagy ezt eszi a kedvenc mesehőse is, de nem olyat, ami értelmetlen összefüggéseket okoz, és nem érti.
2013. aug. 27. 11:48
 36/98 anonim ***** válasza:
100%
32...nem árt szót ejteni a hangképzésről. Szerinted egy kisgyereket ez érdekel. Megkérdeznék néhány matematikust, vagy tudóst, ha volna rá lehetőség, hány ilyen inlogikátlan dologgal butították gyerekkorában. Szerintem meglepődnél a válaszon.
2013. aug. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 A kérdező kommentje:
Mi a bajod azzal, hogy egyetemre járok ? Bármilyen logikai feladatban elverlek szerintem, és tájékozottabb is vagyok szerintem.
2013. aug. 27. 11:49
 38/98 anonim ***** válasza:
78%

vagy ezt eszi a kedvenc mesehőse is

DE a mese se valódi, az is hazugság, ha úgy nézed, nem?

2013. aug. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem sokan elmagyarázzák ezt is a gyerekeknek. Sok benne a vitamin, oké, de szerinted érdekli? Számára az egy megfoghatatlan fogalom. Mint a baktérium, vírus, stb. Ilyenkor jön a fogmanó és a társaik. A gyerek a meséből ért. Ennyi.
2013. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 anonim ***** válasza:
69%
Elverni max a hülye mondataiddal tudsz, azzal már most kifektettél annyit röhögtem rajta :D
2013. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!