Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereknevelésben miért hazudna...

Gyereknevelésben miért hazudnak tanító jelleggel a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Például azt hazudják: a répától megtanulsz fügyülni !

Ez egy hazugság !! Természetesen azért mondják, hogy megegye, és vitaminoakt jutasson be, de ezt szeretném méllyen kritiálni... Tehát ha a gyereknek még ilyen apróbb dolgot is hazudunk, hogy megtanul fügyülni, akkor az a probléma, hogy a gyerekben olyan logikai zsákutcát épíünk fel, amit nem ért meg, tehát nem fogja értenia világ működését, és nem fogja fel, mi a köze a répának a fütyüléshez. magyarul egy torz képet alakítunk ki benne, és mire felfogja idővel, hogy a répától nem lehet megtanulni fügyülni, és "felnőtt" lesz a gondolkodása, addigra már összezavarott gondolatokkal fog élni, mivel a sok ilyen apró hazugság teljes káoszt és zavart okozott a fejében. Szóval én abszolult nem tartom jónak az ilyen hazugságokat, a megfelelő gyereknevelés szerintem a rengeteg tanítástól, és az emberként kezeléstől függ.



2013. aug. 27. 11:10
 51/98 anonim ***** válasza:
82%
Az utolsó hozzászólás nagyon tetszik:)) Tényleg, tudja valaki, hány kalória van 100 gramm répában? Kedves 78%-os kolléga, szerintem hagyjuk, ilyen kocka embert úgysem lehet meggyőzni. Megyek, és készítek egy répatortát, mire megjön az oviból. :))
2013. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/98 anonim ***** válasza:
65%
És ha a gyerek nem akar apára hasonlítani? Komolyan ez legyen a legnagyobb gondod az életben. A természettudományi karon belül hová jársz? Mert az ilyen büfé szakokra nem kell sok ész.
2013. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/98 anonim ***** válasza:
64%
80%-os ez nagyon jó, ment a zöld pacsi :D
2013. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 anonim ***** válasza:
81%

Az én fiam szeretne megtanulni fütyülni, de a répát mindig kitolja a tányér szélére, sőt nyersen sem eszi meg.. Mivel szüksége van a szervezetére, és hiába mondanám egy 3 évesnek hogy azért kell répát enni mert tele van vitaminokkal, nem sokat érnék el vele.. Ezzel az erővel az alaszkai rémszarvasok párzási szokásairól is beszélhetnék neki.. De mivel ugyanúgy szeretne fütyülni mint az apja, így jöhet a mese. Ha eszel répát, megtanulsz fütyülni. Eszi a répát még nyersen is. Az apja közben tanítja fütyülni. Több-kevesebb sikerrel de már fütyül.. Az öröme megvan,és az én örömöm is..Meg kapja a megfelelő vitaminokat..

Néha kell a mese, és nem fog torzulnia világképe, nem lesz hülye gyerek. Egy bizonyos életkor után, magától rájön, hogy a sok gyakorlástól tanult meg fütyülni nem a répától.

Engem is így neveltek fel, mégsem lett problémás az életem.

Egyébként ismered ezt a mondást?

Nem mindegy hogy az okos hülyéskedik vagy a hülye okoskodik"..

2013. aug. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/98 anonim ***** válasza:
64%
Talán azért, mert mi felnőttek felfogjuk, hogy miért kell olyat enni, ami nem finom, bár sokan mégse eszik, de egy gyerek nem. Viszont ha párosítjuk egy olyan dologgal, amit a gyerek szeretne, akkor könnyebb elérni a célt. Gondolom akkor a reklámok többségét is betilthatnánk, mert felnőtteket ver át. Ha befújja magát x dezodorral, akkor a nők imádni fogják stb. Egy normális gyereket ez nem fog összezavarni.
2013. aug. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/98 anonim ***** válasza:
75%
Már megint te vagy, a mikulásos-jézuskás hazugságos idegesítő hárpia
2013. aug. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/98 anonim válasza:
64%
4 oldalon keresztül nem esett le szerintem, hogy a fütyülni-t nem azért kritizáltuk meg mert rövid ü-vel írtad hanem mert gy-vel. Amúgy meg azért mondták a szüleim, hogy megtanulok fütyülni a répától mert legalább volt benne valami ösztönzés, hogy egyem meg.
2013. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 salvadorina ***** válasza:
69%
Ugyanúgy hazudsz neki, ha azt mondod, hogy a répától erős lesz, mint az apja. :) A répától senki nem lesz erős. Nincs benne logika.
2013. aug. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/98 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk azt modnták, hogy ettől fogsz szépen fütyülni, nem azt, hogy ettől tanulok meg, jobb is számonkértem tőlük, hogy miért nem tudok olyan szépen mint atesóm, erre a válasz, h. többet kell gyakorolni...

Inkább a "ne igyál annyit mert béka nő a hasadba" mondást nem értettem, mert rettegtem hogy ez megtörténik (akkor szoktam le az elegendő folyadékbevitelről, még most is gond) igaz nem a szüleim mondták


Szerintem, vagyis a környezetemben nem mondanak hülyeségeket a gyereiknek. Cak olyat amit meg lehet magyarázni..

Pl a répás esetben, gy azért fogsz tudni szépen fütyülni mert egészséges leszel és erős a sok vitamintól...

2013. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/98 A kérdező kommentje:
Na erről beszélek... ne igyál annyit vagy béka nő a hasadba, ugyan ilyen hatással van a többi is az emebrre tudat alatt... De nem folytatom a vitát... nem azt mondom, hogy ne tanítsuk a gyerekeket játékosan, csak ne keltsünk bennük zavarokat, és olyan dolgokat, amik hazugságok, és ezért nem értik...
2013. aug. 27. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!