Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereknevelésben miért hazudna...

Gyereknevelésben miért hazudnak tanító jelleggel a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Például azt hazudják: a répától megtanulsz fügyülni !

Ez egy hazugság !! Természetesen azért mondják, hogy megegye, és vitaminoakt jutasson be, de ezt szeretném méllyen kritiálni... Tehát ha a gyereknek még ilyen apróbb dolgot is hazudunk, hogy megtanul fügyülni, akkor az a probléma, hogy a gyerekben olyan logikai zsákutcát épíünk fel, amit nem ért meg, tehát nem fogja értenia világ működését, és nem fogja fel, mi a köze a répának a fütyüléshez. magyarul egy torz képet alakítunk ki benne, és mire felfogja idővel, hogy a répától nem lehet megtanulni fügyülni, és "felnőtt" lesz a gondolkodása, addigra már összezavarott gondolatokkal fog élni, mivel a sok ilyen apró hazugság teljes káoszt és zavart okozott a fejében. Szóval én abszolult nem tartom jónak az ilyen hazugságokat, a megfelelő gyereknevelés szerintem a rengeteg tanítástól, és az emberként kezeléstől függ.



2013. aug. 27. 11:10
 71/98 anonim ***** válasza:
23%
2013. aug. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/98 anonim ***** válasza:
44%
Írd már meg, hogy van e már gyereked!
2013. aug. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/98 anonim ***** válasza:
23%

"

Az első fogakat "tejfognak", vagy "bébifognak" nevezik, mert kisebbek, mint a felnőtteké, és mert csecsemő korban bújnak elő.

"

De nem linkelek többet,te jobban tudod,naaagy,egyetemista ikúfájtör:)

(képzeld,én is elvégeztem az egyetemet,de ott egy ilyen hülye sem volt.az hogy lehet?)

2013. aug. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/98 anonim ***** válasza:
31%
Hogy lenne gyereke?Kb 16 éves,aki most éli a "az én szartam a spanyol viaszt" ,"majd én megmondom a tutit a sok hülyének" korszakát
2013. aug. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/98 anonim ***** válasza:
60%

83%-os, ez a tejfogas dolog részedről már csak provokáció... Szerintem is oltári buta a kérdező, de te sem érted meg, hogy nem a tejfog elnevezésén akadt fenn anno, hanem ő azt hitte, hogy tejből vannak a fogai.


Szóval bocsi, de te sem különb ettől a hárpiától.

2013. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/98 anonim ***** válasza:
37%
+vagy
2013. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/98 anonim ***** válasza:
64%

"Például kiskoromban anyu mondta, hogy a kisgyerekeknek tejfoguk van, én azt hittem, hogy az valamiylen szinten tejből van, csak szilárd, vagy hasonló !"


Ha ezek után sem érted meg, akkor sajnos a hiba a te készülékedben is ott van! Olvass többet, és akkor jobban tudsz majd értelmezni pár mondatot!

2013. aug. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/98 A kérdező kommentje:

Nem azon van a hangsúly, hogy volt-e ehhez hasonló hiba a családomban, vagy a tiétekben, hanem azon, hogy ez nem helyes, mivel hibás logikátlan világképet épít fel a gyerekben, és nem érti az összefüggéseket a répa és a fütyülés között, ezt követően az alap logikai dolgokban is kételkedni fog, sőt saját magában is kételkedni fog...


A tejfőgnak tejfog a neve, de kiskoromban azt hittem valamilyen szinten "tejből van" . Tehát a gyereket mindent elhisznek, de nem értik miért, és mi köze a pohárban lévő tejnek a tejfognak... Így azt sem értik mi köze a fütyülésnek a répához, és magukban keresik a hibát.

2013. aug. 27. 14:03
 79/98 anonim ***** válasza:
81%
Tegye fel a kezét, aki az ilyen gyerekkori történetek miatt, most nem lát logikát az élet dolgaiban, netán lipótot is megjárta és volt 6 idegösszeomlása!
2013. aug. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/98 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem amelyik gyerek ilyen miatt magában keresi a hibát, ott nem hiába keresi.
2013. aug. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!