Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereknevelésben miért hazudna...

Gyereknevelésben miért hazudnak tanító jelleggel a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Például azt hazudják: a répától megtanulsz fügyülni !

Ez egy hazugság !! Természetesen azért mondják, hogy megegye, és vitaminoakt jutasson be, de ezt szeretném méllyen kritiálni... Tehát ha a gyereknek még ilyen apróbb dolgot is hazudunk, hogy megtanul fügyülni, akkor az a probléma, hogy a gyerekben olyan logikai zsákutcát épíünk fel, amit nem ért meg, tehát nem fogja értenia világ működését, és nem fogja fel, mi a köze a répának a fütyüléshez. magyarul egy torz képet alakítunk ki benne, és mire felfogja idővel, hogy a répától nem lehet megtanulni fügyülni, és "felnőtt" lesz a gondolkodása, addigra már összezavarott gondolatokkal fog élni, mivel a sok ilyen apró hazugság teljes káoszt és zavart okozott a fejében. Szóval én abszolult nem tartom jónak az ilyen hazugságokat, a megfelelő gyereknevelés szerintem a rengeteg tanítástól, és az emberként kezeléstől függ.



2013. aug. 27. 11:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 anonim ***** válasza:
44%
Nekem kiskoromban azt mondták, ha esik az eső, locsolnak az óriások. Nem tört meg bennem semmi, viszont néha ha zuhog és belegondolok, még mindig elmosolyodom.
2013. aug. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/98 A kérdező kommentje:
Van ami hat tudat alatt, csak nem tudsz róla...
2013. aug. 27. 14:39
 93/98 anonim ***** válasza:
44%
Téged mivel riogattak kérdező?
2013. aug. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/98 anonim ***** válasza:
44%
2013. aug. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/98 anonim ***** válasza:
72%

Miért félnek egyesek a kutyáktól? Nem azért mert valaki mondott nekik valami inlogikátlan, hülye példát, hanem azért, mert kiskorukban valami rossz tapasztalatuk volt velük. Lehet,hogy nem emlékeznek rá.

Nekem magasságiszonyom van. Nem tudtam miért, de kiderült, hogy kiskoromban leestem a mászókáról.

Na ez tényleg tudat alatti szorongás.

Azt is hallottam anno, hogy béka nő a hasamban, de ettől nem lettek komplexusaim. Milyen érdekes?

2013. aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/98 anonim válasza:
22%
Kedves kérdező! Elsősorban azért mert egy olyan világban élünk amelyben néha a hazugság létben maradás. Kapcsold csak be a tv-t...az a rengeteg reklám szinte mind hazugság. Égesd el az összes mesekönyvet. Minek az a gyerkőcnek hisz csak hazugság. Én nem hiszem,hogy egy répa miatt gyerekem összezavarodott elmélyü lessz,vagy esetleg a spenót miatt. :)
2013. aug. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/98 anonim ***** válasza:
39%

Kedves kérdező!

[link]

2013. aug. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/98 A kérdező kommentje:
Nem a mesékkel van baj, legalábbis nem az értelmes mesékkel, de nem szeretném jellemezni a mai meséket, hogy milyen képet állít fel a gyerekekben... Szóval nem az "álom világgal" van a baj, hanem azzal, ha olyan dolgokat épít be a szülő a gyerekbe, amit nem ért (de jó hogy nem érti, mivel hazugság ) .
2013. aug. 28. 12:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!