Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereknevelésben miért hazudna...

Gyereknevelésben miért hazudnak tanító jelleggel a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Például azt hazudják: a répától megtanulsz fügyülni !

Ez egy hazugság !! Természetesen azért mondják, hogy megegye, és vitaminoakt jutasson be, de ezt szeretném méllyen kritiálni... Tehát ha a gyereknek még ilyen apróbb dolgot is hazudunk, hogy megtanul fügyülni, akkor az a probléma, hogy a gyerekben olyan logikai zsákutcát épíünk fel, amit nem ért meg, tehát nem fogja értenia világ működését, és nem fogja fel, mi a köze a répának a fütyüléshez. magyarul egy torz képet alakítunk ki benne, és mire felfogja idővel, hogy a répától nem lehet megtanulni fügyülni, és "felnőtt" lesz a gondolkodása, addigra már összezavarott gondolatokkal fog élni, mivel a sok ilyen apró hazugság teljes káoszt és zavart okozott a fejében. Szóval én abszolult nem tartom jónak az ilyen hazugságokat, a megfelelő gyereknevelés szerintem a rengeteg tanítástól, és az emberként kezeléstől függ.



2013. aug. 27. 11:10
 21/98 A kérdező kommentje:
Az más kérdés, hogy te rájöttél, hogy a répától nem tudsz fütyülni, de ha az egész gyerekkor tele van ilyen apróbb hazugságokkal, akkor nem alakul ki a gyerekben megfelelő logika, hogy (ebből következik az). Mivel itt nem következik egyikből a másik, mivel hazugságok.
2013. aug. 27. 11:35
 22/98 salvadorina ***** válasza:
63%
Neked van gyereked? Nem hiszem. Hidd el, a csillagokat is le fogod hazudni az égről, ha azon múlik, hogy megegye az egészséges dolgokat.
2013. aug. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/98 anonim ***** válasza:
95%

A répával semmi bajom. Akkor van gond, ha a gyerek úgy tudja, a kisbabát a gólya hozza. Na akkor tényleg érheti meglepetés.

Az én gyerekem keveset eszik. Mindenhez mesét gyártok, persze a mese által próbálom tanítani is sok dologra, amit ha pusztán tényszerűen közölnék vele, nem figyelne rám.

A gyerek nem felnőtt. Ha tanultál volna pszichológiát tudnád, hogy régen tényleg mini felnőttként kezelték, de aztán rájöttek, hogy másként működik. Ajánlom figyelmedbe a fejlődéslélektan vagy gyermekpszichológia könyveket.

Még egy gyerek sem lett defektes, mert sok répát evett a fütyülés kedvéért. Nálunk azért eszi, mert:

1. nagyon szereti

2. olyan szép fogakat szeretne mint a nyuszi, akinek a répa a kedvence.

2013. aug. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/98 A kérdező kommentje:

Akkor olyasmit kell mondani neki, hogy olyan erős leszel mint apa, ha sok répát eszel, mert abba van a vitamin, ettől lett apa is ilyen erős... Nem értelmetlen összefüggéseket kelteni az agyában.


Bocs mindenkitől, tényleg gy-vel írtam, de hogy hogy a francba, azt nem tudom... Mentségemre szolgáljon, hogy 4 órát aludtam, egyébként egyetemen tanulok, ha már szóba került.

2013. aug. 27. 11:39
 25/98 anonim ***** válasza:
88%

EGYETEMEN? Bazzzzz :D Már tényleg mindenki beengednek :D

És hol tanulsz te észlény? :D

2013. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/98 anonim ***** válasza:
86%

Én úgy nőttem fel, hogyha sok répát eszem, fütyülni fogok tudni.. Ha sok spenótot eszem erős leszek. Ha sok tejet iszom akkor egészséges leszek. Ha almát eszem akkor szép fehérek lesznek a fogaim.. Hogy mi igaz ebből??? Kit érdekel?? Fütyülni megtanultam. A spenótot szeretem, és felnőtt fejjel tudom, hogy nagyon is egészséges étel, a tejet szeretem, az almát szeretem. Nem korcsosultam el, nem lett nem lettek torz képeim a világról..

Viszont az ilyen felfogástól mint ami neked van, a falra mászok.. Látni hogy az a típus vagy aki hülye de szeret okoskodni... Mint azok akik szerint a bújj-bújj zöld ág gyerekkori énekjáték szexuális töltésű.. A pihent agyúak már tényleg csak ennyire képesek..

Szerintem te is jobban jársz ha inkább a nyelvtant tanulod, és nem ilyen butaságot kitalálni.

2013. aug. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/98 A kérdező kommentje:

De a tanító jellegű dolgokkal nicns probléma, csak akkor, ha értelmetlen összefüggéseket találnak ki hozzá...

Tehát például egyél sok almát, mert akkor telihold lesz...

ha több ezer ilyen idiótaságot megtanítok a gyereknek, akkor körülbelül felér egy agymosással, ezért kell vigyázni mit mondunk neki ! Például kiskoromban anyu mondta, hogy a kisgyerekeknek tejfoguk van, én azt hittem, hogy az valamiylen szinten tejből van, csak szilárd, vagy hasonló ! :D Oké nem mintha nem jöttem volna rá az igazságra olyan 8-9 évesen, de akkor is...

2013. aug. 27. 11:42
 28/98 anonim ***** válasza:
84%

Ennyi erővel akkor ne legyen Húsvét soha többé, mert nem a nyúl hozza a tojásokat és a lányok sem hervadnak el Krasznaja Moszkva nélkül, ne legyen Karácsony sem, mert a Télapó sem repkedve hajigálja az ajándékokat.

Akinek ezek káoszt okoznak a fejében, az meg is érdemli, neked is beütöttek kicsit.

Egy tudálékos kis po:csrágó lesz abból a gyerekből, aki azért eszi meg 4 évesen a répát, mert tudja, hogy a karotin az A vitamin provitaminja, az A vitamin pedig kell a látáshoz.

2013. aug. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/98 salvadorina ***** válasza:
92%

Úgy el tudom képzelni.


Karácsonykor megkérdezi a gyerek, "Anya, honnan vannak az ajándékok?"..."Tegnap vettem meg őket a boltban Xezerért."..."Nem a Jézuska hozta?"..."Nem kislányom, Jézus Krisztus már rég halott, keresztre feszítették. Állítólag feltámadt, de ez csak kamu."


December 6. "Anya, miért nincs semmi az ablakban?"..."Mert a mikulás nem létezik, majd a boltban veszek neked csokit, ha kérsz."


"Anya, hogyan lesz a kisbaba?"..."Hát kislányom, a férfi behelyezi a hímvesszejét a nő vaginájába, lök párat, és a hímivarsejt megtermékenyíti a petesejtet."


???

2013. aug. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/98 anonim ***** válasza:
86%

Előbb gyűjts bizonyítékokat, hogy ezek a a hazugságok valóban kárt okoznak a gyerekekben. Utána beszélhetünk a dologról.


Én 2 óra alvás után is tudok helyesen írni, és mielőtt elküldöm az üzenetet, át is nézem. (Pedig egyetemre sem járok.)

2013. aug. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!