Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereknevelésben miért hazudna...

Gyereknevelésben miért hazudnak tanító jelleggel a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Például azt hazudják: a répától megtanulsz fügyülni !

Ez egy hazugság !! Természetesen azért mondják, hogy megegye, és vitaminoakt jutasson be, de ezt szeretném méllyen kritiálni... Tehát ha a gyereknek még ilyen apróbb dolgot is hazudunk, hogy megtanul fügyülni, akkor az a probléma, hogy a gyerekben olyan logikai zsákutcát épíünk fel, amit nem ért meg, tehát nem fogja értenia világ működését, és nem fogja fel, mi a köze a répának a fütyüléshez. magyarul egy torz képet alakítunk ki benne, és mire felfogja idővel, hogy a répától nem lehet megtanulni fügyülni, és "felnőtt" lesz a gondolkodása, addigra már összezavarott gondolatokkal fog élni, mivel a sok ilyen apró hazugság teljes káoszt és zavart okozott a fejében. Szóval én abszolult nem tartom jónak az ilyen hazugságokat, a megfelelő gyereknevelés szerintem a rengeteg tanítástól, és az emberként kezeléstől függ.



2013. aug. 27. 11:10
 41/98 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, kicsiként is tudtam magamtól is hogy a répától nem fogok tudni megtanulni füTYülni. Mégis megettem a répát, és nem felnőtt emberként sincs semmilyen lelki problémám, nem vagyok zavarodott, és tudok helyesen írni :P

Sőt az egyik barátomnak azt is mondták hogy ne túrja az orrát, mert nincs bányászengedélye. Még se kereste soha azt az engedélyt gyerekkorában, és felnőttként sem fekszik az idegosztályon hogy ilyen figyelmeztetést kapott gyerekkorában. :P

Szerintem egy ilyen kérdés csakis egy unatkozó vagy elvont ember agyából pattanhat ki. Te melyik vagy?

És most megyek füTYülni :P

2013. aug. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 A kérdező kommentje:
A hülye mondatok, csak azoknak tűnik hülye mondatnak általában, akik nem értik az intelligensebb dolgokat, és kiröhögik ! ;) Ha a mesében szereplő kedvencéről állítasz dolgokat, az még nem rossz, mert nem mondasz olyan dolgot benne, ami logikátlan...
2013. aug. 27. 11:53
 43/98 anonim ***** válasza:
84%
Nincs bajom azzal, hogy egyetemre jársz. Én is jártam. Véleménykülönbségünk van, és ennyi, szerintem kár lenne belemenni egymás gyalázásába. Hogy mennyivel vagy felettem a képességeidet illetően, azt így látatlanban nem fitogtatnám. Szerintem itt zárjuk le. Most egy egyetemista vitatkozik egy anyukával. Teljesen más a tapasztalat. Egyszer majd megtudod.
2013. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 A kérdező kommentje:
Én az elvont kategória vagyok ! :D
2013. aug. 27. 11:54
 45/98 anonim ***** válasza:
56%
Akkor legyél kedves, magyarázd meg, hogy lehet ZSÁKUTCÁT ÉPÍTENI EGY GYEREKBEN? :D
2013. aug. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 A kérdező kommentje:
Oké, én megértem, hogy nehéz a gyereknevelés, de én csak olyan dolgot fogok neki mesélni, ami logikus. Tehát az helyett hogy a répától megtanul fügyülni, helyette azt mondom, hogy erős lesz, mint apa, vagy hasonló. Igen vélemény különbségünk van, és mondjuk aki gyatra helyesíró, arról logikusan lehet következtetni, hogy buta is, mondjuk én tudok helyesen írni, csak siettem, és kómás vagyok. (bár hozzá tenném az igazi nagy tudósok mindig is diszgráfiások/diszlexiások voltak, és azok a legnagyobb zsenik).
2013. aug. 27. 11:57
 47/98 A kérdező kommentje:
a "zsákutcát építeni a gyerekben" egy költői hasonlat volt ...
2013. aug. 27. 11:58
 48/98 anonim ***** válasza:
72%

helyette azt mondom, hogy erős lesz, mint apa, vagy hasonló


És apa a répától erős vagy azért mert sportolni és gyúrni jár? :D Ez így nem hazugság?

2013. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 anonim ***** válasza:
69%
Idióta? Te egyetemre járó észlény hogy beszélsz? Nem szégyelled magad? :D
2013. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/98 anonim ***** válasza:
2013. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!