Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereknevelésben miért hazudna...

Gyereknevelésben miért hazudnak tanító jelleggel a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Például azt hazudják: a répától megtanulsz fügyülni !

Ez egy hazugság !! Természetesen azért mondják, hogy megegye, és vitaminoakt jutasson be, de ezt szeretném méllyen kritiálni... Tehát ha a gyereknek még ilyen apróbb dolgot is hazudunk, hogy megtanul fügyülni, akkor az a probléma, hogy a gyerekben olyan logikai zsákutcát épíünk fel, amit nem ért meg, tehát nem fogja értenia világ működését, és nem fogja fel, mi a köze a répának a fütyüléshez. magyarul egy torz képet alakítunk ki benne, és mire felfogja idővel, hogy a répától nem lehet megtanulni fügyülni, és "felnőtt" lesz a gondolkodása, addigra már összezavarott gondolatokkal fog élni, mivel a sok ilyen apró hazugság teljes káoszt és zavart okozott a fejében. Szóval én abszolult nem tartom jónak az ilyen hazugságokat, a megfelelő gyereknevelés szerintem a rengeteg tanítástól, és az emberként kezeléstől függ.



2013. aug. 27. 11:10
 81/98 A kérdező kommentje:
De nem tudhatod, hogy tudat alatt nem rosszabb-e a felnőtt logikája, mint másoknak. De ennyi erővel akkor a gyerekkel abszolult ne törődjek a logikátok alapján, úgyis rájön magától mindenre...
2013. aug. 27. 14:12
 82/98 anonim ***** válasza:
22%

Mivel te írtad, hogy versz itt mindenkit logikában, akkor téged is így neveltek?

Elég szegényes gyerekkorod lehetett, se húsvéti nyuszi, se Télapó, se Jézuska :(

2013. aug. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/98 anonim ***** válasza:
76%
Jaj már akkor milyen logika alapján neveljük a gyereket ha nem a felnőttén? Te kitől tanultad azt amit tudsz? Lett valami bajod ezektől a hasonlatoktól? Nem. Neked valami mástól lehet elmezavarod -.-" Annyira fárasztó vagy hogy az nem igaz.
2013. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/98 anonim ***** válasza:
44%

Tudat alatt nincs logika. Ott a tudat alatti van. Én nem értem a kérdést már megint.

A kognitív képességek nem tudat alattiak. Vagy érti a gyerek, vagy nem. Vagy érti, de tudat alatt nem érti? Ez hülyeség.

2013. aug. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/98 anonim ***** válasza:
44%
Ha a gyerek nem érti a logikát,akkor megkérdezi,és el lehet magyarázni neki,pl a tejfogat.
2013. aug. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/98 A kérdező kommentje:

van hogy valaki sosem iszik vizet, de nem érti miért, aztán megállapítja egy psichológus, hgoy azért, mert a béka nő a hasadban hasonlatot tudat alatt "magába itta" .

De lehet hogy valaki fél a kutyáktól, mert valami idiótaszülő azt mondta, hogy edd meg, vagy a kutyák megharapnak (tudom hülye példa). És tudat alatt kialakulnak iylen dolgok. És fogalma sincs xy embernek, hogy mondjuk miért félnek a kutyáktól, vagy miért fél a sötétben.

2013. aug. 27. 14:26
 87/98 anonim ***** válasza:
44%

mert valami idiótaszülő azt mondta, hogy edd meg, vagy a kutyák megharapnak


Mutass már egy ilyen hülye szülőt, aki ilyennel fenyegeti a gyereket!

2013. aug. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/98 A kérdező kommentje:
Csak példa volt, a béka nő a hasadban példa is ugyan ezt a hatást éri el, sőt... jön a zsákosember, meg ilyen idiótaságok, ezek tudat alatt mind beépülnek.
2013. aug. 27. 14:33
 89/98 anonim ***** válasza:
44%

Jézusom, mondták nekem is, hogy béka nő a hasamban :D És?

Képzeld most is épp ittam, és nem félek a békától :D

Te félsz tőle?

2013. aug. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/98 anonim ***** válasza:
44%

"edd meg vagy a kutyák megharapnak" :D LOL


Kezdesz belebonyolódni a saját problémádba kérdező, mert senki sem ért veled egyet és egyre nagyobb baromságokat hordasz itt össze.

2013. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!