Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért beszél a legtöbb anyuka...

Miért beszél a legtöbb anyuka (indokolatlanul) többeszámban? Észreveszitek ha így mondtok valamit vagy már fel sem tűnik?

Figyelt kérdés

Sok anyukától hallom,hogy olyankor is többesszámot használ, amikor ennek semmi értelme, sőt nevetséges lesz tőle. Pl. még szopizunk, éjjel még bekakilunk, mindig lerúgjuk ezt a cipőt.


Babavárás előtt vagyok és nagyon félek, hogy egyszer az én számat is elhagyják ilyen szavak. Bár remélem ilyen nem fordul elő, nagyon égnék. Nektek mindig feltűnik, ha így beszéltek? Egyáltalán ennek mi értelme? (Szeretném kihangsúlyozni, hogy nem arról van szó, amikor mindkettőjüket érintő dologról van szó, pl. hogy sétálni megyünk vagy játszótéren voltunk.)


2010. jan. 28. 17:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/197 anonim ***** válasza:
35%
Éppen az elöbb olvastan itt, hogy valaki azt irja: májusban SZÜLÜNK!!! ez már végképp idétlen kifejezés, hányan akarnak szülni?
2010. jan. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/197 A kérdező kommentje:
Valamelyik nap egyik barátnőm mesélte hogy épp mi van vele és ő mondta hogy "és nagyon sokat rugdossuk a pocinkat". Szó szerint felröhögtem, nem bírtam megállni, akkor esett le neki is, hogy mit mondott:) Mert az oké, hogy a baba belülről rugdos, de azért remélem ő nem veri saját magát...:)))))
2010. jan. 29. 14:07
 23/197 A kérdező kommentje:
Most olvastam, hogy szopcsi és tápiznám... Anyááááááááááááám!
2010. jan. 29. 14:21
 24/197 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam használni a kislányomnál a főzi szót, mert tetszett, de csak amig pici volt. Nem butitottam le neki minden szót, csak tényleg egy kettőt. Most 3 éves és még sem mondja a főzelékre azt, hogy főzi. Szerintem ha nem visszük túlzásba ezeket a szavakat és nem használjuk még akkor is amikor már a gyerekünk "kinőtt" belöle, akkor nem hiszem, hogy valaki akkora hibát követne el vele és sokszor egy kicsi gyereknek ez még tetszik is.
2010. jan. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/197 anonim ***** válasza:
62%
Azt még elfelejtettem, hogy a többeszámot viszont én sem szeretem, tényleg idétlenül hangzik.
2010. jan. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/197 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem ciki, egyszerűen így jön a szánkra... majd Te is megtapasztalod, hogy milyen.
2010. jan. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/197 anonim ***** válasza:
54%

Olya jó neked,hogy ez a legnagyobb gondod!

Kedves kérdező,nem mindegy neked,ki hogya beszél a gyerekével?

Ne nyilatkozz olyan témában,amiről egyelőre fogalmad sincs.

Lehet,hogy Te ilyen leszel és akkor mi van?

Másfél éves kifiú anyukája

2010. jan. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/197 anonim ***** válasza:
93%

Ne ijedj meg, nem fogsz így idétlenül többesszámozni! Ha most kiráz tőle a hideg, akkor várandósan és majd szülés után is ki fog rázni.

Tőlem a mai napig a környékbeli anyukák többesszámban kérdezgetnek és én mindig a baba adatait mondom, hiába volt a többeszámozás, ők észre sem veszik sajna, de én legalább megtisztelem vele a gyerekemet, hogy születése óta individuumként kezelem, ő nekem mindig is egy külön kis lény.

Szerencsére attól mert 1 éve itthon vagyok vele még nem jutottam el oda, hogy nagyot kakiltunk, meg de finomat ettünk, de nagyot büfiztünk.

És változatlanul rosszul vagyok mikor így beszélnek hozzám, vagy a babámhoz...

2010. jan. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/197 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem ez egy természetes dolog, és egyáltalán nem kellene, hogy kirázzon a hideg tőle. 9 hónapig "egyek" vagytok, és lehet, ezért van az, hogy így beszélnek az anyukák. Természetesen egy idő után leszoknak róla, mikor már nem kell fürdetni, meg ilyenek. Én is először azt gondoltam, hogy milyen furcsa, hogy apukámék apunak, anyunak hívják egymást. De ki tudja, lehet én is ezt fogom csinálni. Ha odaérsz, már nem lesz olyan furcsa.

12 hetes kismama

2010. jan. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/197 anonim ***** válasza:
30%

Sziasztok!

Én is írnék egy pár ilyen elég bugyuta kifejezést:


"babás lettem,babás vagyok" pedíg mennyivel szebb,hogy kisbabát várok,várandós vagyok nem?


"megyünk tentizni" holott megy a gyerek aludni.


Nem tudom,de nekem azt tanította az anyukám,hogy úgy beszéljünk egy gyerekkel,mint egy felnőttel,vagyis soha ne gügyögjünk,ne selypítsünk,ne menjünk át mi is kisbabába,mert akkor a gyerek is így tanulja meg a kifejezéseket.

Nem is beszélek ilyen "idegen"nyelven a gyerekeimmel.

2010. jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!