Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan miért nem öltöztetik...

Sokan miért nem öltöztetik fel rendesen a gyerekeket egy-egy alkalomra?

Figyelt kérdés

Több esküvőn voltam mostanában, és szinte mindenhol jellemző volt, hogy a gyerekeket nem alkalomhoz illően öltöztették. Tornacipő, farmer, melegítőnadrág, kockás ing, minden volt.

Ti sem szoktátok? A kényelem az első?

(Nem 1-2 évesekről beszélek, hanem 6-12 évesekről).

Szerintem fontos lenne, hogy a gyerek megtanulja, hová mit kell felvenni, illetve az eseményt is illene megtisztelni normális öltözettel. Vagy csak én látom így?


2015. márc. 22. 13:31
 11/91 A kérdező kommentje:

1-es már bocs, de ez nem hozzáfűznivaló volt, hanem beszóltál nekem, méghozzá minden információ ismerete nélkül. De ha neked ez jó...

Egyébként pedig ne próbáld nekem bemagyarázni, hogy nincs egyetlen normális ruha sem, ami kényelmes. Szerintem ez igenis jellemzi az embereket, ha beállítanak egy ünnepi alkalomra melegítőben. Biztos nagyon kényelmes, de a gyerek egy szövetnadrágban is ugyanolyan kényelmesen lenne.

Neked nincs egyetlen olyan alkalom sem, amikor azt mondod a gyereknek, hogy "na, most vegyünk fel valami szépet, mert olyan helyre megyünk"?

2015. márc. 22. 13:53
 12/91 A kérdező kommentje:

9-es. Persze, nem magát a kockást "ítélem el". Természetesen van ez a szolid verzió (bár a szám nekem nem hiányzik róla), amit akár öltönyhöz is fel lehet venni.

Én most azokra a piros alapon zöld kockás flanes ingekre gondoltam.

Tegnap is voltam egy esküvőn, ahol még egy felnőtt férfi is beállított egy lényegében munkásruhában. Ez már plána nem tudom megérteni.


Utolsó, lehet, hogy téged nem érdekel, de attól ez még gáz. A gyereknek lehetne tanítani egy kis illemet.

2015. márc. 22. 13:57
 13/91 anonim ***** válasza:
25%
Én nem fogok csak azért ráaggatni szövetnadrágot, mert más szerint ez így helyes. Nem tudom, mi nem érthető benne. Gyerek, rohanjon játszani, ne a ruhára vigyázzon.
2015. márc. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 anonim ***** válasza:
23%
Nem teljesen mindegy? Leeszi, összesározza, kiszakítja. Hogy ezer forintos farmer vagy 5ezres ünneplő, az anyukának nem mindegy. Aki nézi, az könnyen ítélkezik.
2015. márc. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 anonim ***** válasza:
32%
Hagyjuk már, hogy mi az illem. Ez teljesen szubjektív dolog, hogy ki szerint mibe illik öltöztetni egy gyereket. Én személy azt nem fogom megérteni, aki a fél éves gyerekére öltönyt ad. Ettől függetlenül a szülő neveli, majd ő eldönti, hogy szerinte mi való egy adott helyzetben.
2015. márc. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 anonim ***** válasza:
92%

Mi a "szépen felöltözünk, az alkalomhoz illően" típus vagyunk. Mégis néha "túlöltözöttnek" érezzük magunkat.

Csak egy példa. Sógorék második gyerkőcének volt a keresztelője, karácsonykor.

Mi szépen "kiöltöztünk", akkor 4 éves fiúnkra fekete nadrág, fehér ing, kis gumis nyakkendő, mellény, és egy elegánsabb kötött pulcsi került. Párom öltöny nadrág, fehér ing és szintén egy elegánsabb kötött pulcsi szettben volt. Én is fekete nadrágot, blúzt vettem egy blézerrel.

Odaértünk a templomba, keresztapuka farmerben sportcipőben áll a gyerekkel az oltár előtt, apuka terepszínű nadrágban surranóban, anyuka fekete melegítő nadrágban, sportcipőben.... Na, ezek után kicsit feszélyezve éreztük magunkat, főleg az ünnepi ebéden....

2015. márc. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 anonim ***** válasza:
77%
Elég gáz az, ha valakinek kényelmetlen a "szép" ruha, akár kicsi, akár nagy.
2015. márc. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem féléves gyerekről beszélek.


Szerintem ez abszolút nem szubjektív dolog, de ha mindenki így gondolja, akkor csináljátok. Egy 8-10 éves gyereknek már fel kellene tudni fogni, hogy egy alkalomra illik felöltözni. De ha eleve a szülők úgy gondolják, hogy jó a melegítő, akkor ahhoz nincs mit hozzátenni.

Mégis mit koszol össze a ruhán egy 8-10 éves gyerek? Hol szakítja ki? Nem vettem észre, hogy a földön szoktak még fetrengeni ebben a korban.

2015. márc. 22. 14:04
 19/91 anonim ***** válasza:
13%
szerintem meg az gáz, ha valaki ilyen csőlátású, mint te :)
2015. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 A kérdező kommentje:

16-os. Szerintem ott nem nektek kellett volna kellemetlenül érezni magatokat.


Miért hagyjuk, hogy mi az illem? Miért szokjon hozzá a gyerek, hogy mindenhová tornacipőben megy? Az igénytelenség mostanában a divat?

2015. márc. 22. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!