Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan miért nem öltöztetik...

Sokan miért nem öltöztetik fel rendesen a gyerekeket egy-egy alkalomra?

Figyelt kérdés

Több esküvőn voltam mostanában, és szinte mindenhol jellemző volt, hogy a gyerekeket nem alkalomhoz illően öltöztették. Tornacipő, farmer, melegítőnadrág, kockás ing, minden volt.

Ti sem szoktátok? A kényelem az első?

(Nem 1-2 évesekről beszélek, hanem 6-12 évesekről).

Szerintem fontos lenne, hogy a gyerek megtanulja, hová mit kell felvenni, illetve az eseményt is illene megtisztelni normális öltözettel. Vagy csak én látom így?


2015. márc. 22. 13:31
 31/91 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező nézz körül akár egy évnyitón, évzárón, színházban hogy néznek ki a gyerekek, de sokszor a felnőttek is... Ahol a gyerek nem alkalomhoz illő öltözékben van, ott általában a szülők is pont olyan igénytelenek, és akár elmennek farmerba egy színházba is, mert hát tök mindegy. A báli ruha melegítő között pedig van átmenet, nem hiszem, hogy pl egy csinosabb pamut nyári ruhában ne érezné jól magát akármelyik gyerek.
2015. márc. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/91 anonim ***** válasza:
17%
Kérdező, mond már meg, hogy miért nem mész és kérdezed meg a szülőket? Hm? Ja, mert ahhoz nincs túl nagy szád ugye ? Vagy csak provokálod itt a népet?
2015. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/91 A kérdező kommentje:

Bocs, utolsó, de ez az oldal arról szól, hogy kérdezni lehet. Ha zavar, ne olvasd el.

Pont azt teszem, megkérdezem a szülőket, hogy miért gondolják így. Remélem, nem az az elvárás, hogy csak azért, mert te azt mondod, hogy így normális, rögtön el is kell fogadnom.

2015. márc. 22. 15:24
 34/91 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem, miért támadjátok ennyien a kérdezőt. Szerintem teljesen igaza van, egy 6-12 éves kor közötti gyerekre igenis lehet ünneplő ruhát adni. Nem feltétlen kényelmetlen egy ilyen ruha, és ilyen idős korban már iskolai ünnepségek is vannak, ott is illik megjelenni alkalomnak megfelelően. Nehogy már azért ne vegyen fel egy ilyen idős gyerek elegáns ruhát, mert gyerek és neki játszania kell... ha megvolt az ünnepi rész, utána szerintem át lehet öltöztetni egy kényelmesebb ruhába, amit még szintén elegánsabb, de ugyanakkor játszani benne is jó, kényelmes. Tényleg nem hiszem el, hogy egy ilyen idős gyerek ne bírjon ki pár órát egy esküvőn elegáns ruhában, és melegítőben, tornacipőben kellene jelen lennie, csak mert gyerek.
2015. márc. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 anonim ***** válasza:
11%
Ja bocsi és még annyi, hogy abból is látható hogy csak unalomból illetve provokálásból vagy itt, hogy csak azok kommentjére válaszolsz, akik nem értenek veled egyet. Ennyi.
2015. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/91 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem igazad van.

Múlt heten volt a márc 15-i ünnepség a nevelt lányom sulijában, tőlünk indult reggel. Hozta magával az "ünneplőst"...fekete, bolyhos cicanaci, és egy örökölt ing, ami még nagy volt a gyerekre. Azt hittem, elsüllyedek, mikor megláttam. Ha este lett volna nyitva üzlet, akkor elmentem volna vásárolni.

Nem csak kényelmetlen, szúrós csinos ruhák léleznek, meg se vennék olyat a gyereknek, amiben nem érzi jól magát.

De nyilván, ha a szülőnek sincs igénye a megfelelő megjelenésre, akkor nem kell csodát várni.

2015. márc. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/91 A kérdező kommentje:

Igen, persze. Ha meg válaszolok, hogy én is így gondolom, akkor jön a komment, hogy nekem csak az kell, hogy bólogassanak a véleményemre.

De tessék: igen, a legutóbbi két válaszolónak igaza van. Én is úgy gondolom, hogy otthonról hozzák ezt a hozzáállást. Ebben a korban még a szülő öltözteti a gyereket, az ő hatása, hogy mit vesz fel.

2015. márc. 22. 15:58
 38/91 anonim ***** válasza:
73%

Igazad van kérdező. A gyerek elsősorban úgy tanul (illemet is), hogy bennünket felnőtteket - elsősorban a szüleit - utánozza. És igen is nem illik színházba, esküvőre kinyúlt mackónadrágban menni. Lehet az ünneplő ruha is kényelmes, de aki nem akar kiöltözni,az vállalja be, hogy az operában jókorát fog égi a kinyúlt mackójában.

Az 1-es válaszolóra meg ne figyelj, szerintem csak valami nem jött neki össze már hetek óta azért frusztrált szegény...

2015. márc. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 anonim ***** válasza:
14%
Naés az is kemény, hogy aki veled ért egyet az fel van pontozva, aki nem az meg 0%. Ha felteszel egy "kérdést", bárki bármit válaszol, az a te kérdésedre válaszol. Miért pontozod le? Te sem vagy semmivel jobb és több, mint aki kockás ingben viszi a gyerekét esküvőre.
2015. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de én senkinek nem nyomtam semmit. Ezt beszéljétek meg egymás között. Nem értem, miért evidens, hogy rögtön a kérdező pontoz le mindenkit. Egyébként meg, ha egyszer is pontoztál már, akkor láttad, hogy egy ember nem tud százalékot csinálni, bármit is nyom meg. Szóval másoknak is az enyémmel hasonló véleménye van (és ismétlem, én nem adtam senkinek se pluszt, se mínuszt).

A frusztrációdat meg éld ki valahol máshol.

2015. márc. 22. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!