Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan miért nem öltöztetik...

Sokan miért nem öltöztetik fel rendesen a gyerekeket egy-egy alkalomra?

Figyelt kérdés

Több esküvőn voltam mostanában, és szinte mindenhol jellemző volt, hogy a gyerekeket nem alkalomhoz illően öltöztették. Tornacipő, farmer, melegítőnadrág, kockás ing, minden volt.

Ti sem szoktátok? A kényelem az első?

(Nem 1-2 évesekről beszélek, hanem 6-12 évesekről).

Szerintem fontos lenne, hogy a gyerek megtanulja, hová mit kell felvenni, illetve az eseményt is illene megtisztelni normális öltözettel. Vagy csak én látom így?


2015. márc. 22. 13:31
 71/91 anonim ***** válasza:
0%
:D
2015. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/91 A kérdező kommentje:

Akkor még tényleg tanulnom kell az olvasást, mert direkt visszanéztem az egészet, és nem írtad le. Már ha nem a narancssárga cicanadrágra gondolsz.

Egyébként nyugodtan röhöghetsz, nincs a stílusunkban semmi extra, csak rendesen felöltözünk. És a rendes alatt nem a "sorstársad" által elképzelt barbiruhát kell érteni. Csak megtiszteljük az eseményt annyival, hogy nem hawaii ingben megyünk.

2015. márc. 22. 18:52
 73/91 anonim ***** válasza:
5%
Na mostmár hawai ing... nem vagy te véletlenül skizofrén?
2015. márc. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/91 anonim ***** válasza:
96%

Szegény 54%-os, valami nagy trauma érhette, ami miatt ennyire zaklatott lett.

Igen, szerintem is nem csak magunk miatt kell felöltözni normálisan egy eseményre, hanem mert ezzel megtisztelem azt is, akinek esetleg az esküvőjére, keresztelőjére, szalagavatójára, diplomaosztójára, egyéb eseményére elmegyek. Főleg ha ez az esemény pl templomban van, ott még az íratlan szabályokat is illik betartani. Ez illem, otthonról hozott igény, van aki rendelkezik vele, van aki nem.

A rendes ruha természetesen nem feltétlenül szmokingot és estélyit jelent, széles a skála, de itt is vannak íratlan szabályok. Nekem speciel egy szebb farmer belefér egy helyes kis inggel egy kisfiúnak, de a lábujjközes papucs nem. Véleményem szerint az utcára sem való, de természetesen nem vagyunk egyformák, sok ismerősöm jár ilyenben, ezért nem kedvelem őket kevésbé, elfogadom, de én nem viselem, ennyi. Bár tudom, nem melegítőről volt szó, de nekem az sem utcai viselet. Sportolni, otthon, vagy a gyereknek a játszón, max. Én a boltba sem megyek el benne, de ebben sem vagyunk egyformák. Nem gondolom, hogy ettől több, vagy kevesebb lennék.

Azt gondolom, ebben az elgépiesedett, robotoló világban kellenek a rituálék, ünnepek, alkalmak, amikor kibújunk a mindennapi mókuskerékből, megünneplünk egy egy eseményt, és ennek az öltözködésünkkel is hangot adunk.


Nem véletlenül volt a viselet régen meghatározó a népi kultúrában, sok mindent elárult viselőjéről.

2015. márc. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/91 anonim ***** válasza:
100%
54%-os, te még nagyon fiatal lehetsz.
2015. márc. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/91 anonim ***** válasza:

74-es vagyok a lábujjközes papucsot természetesen nem a kisfiúra gondoltam, hanem úgy általában ünnepi alkalmakra.

:)

2015. márc. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/91 A kérdező kommentje:

Pontosan. Van egy ilyen mondás, hogy a ruha teszi az embert. Ami természetesen olyan értelemben nem igaz, hogy ettől leszel valaki, de az első benyomás sokat számít. Ha meg rokon vagy ismerős hív meg valahová, megtisztelem ennyivel, hogy felöltözöm rendesen, és ezt megpróbálom a gyerekben is tudatosítani.


54%-os, persze, én vagyok skizofrén, mert te nem tudsz elvonatkozni a szavak konkrét jelentésétől.

2015. márc. 22. 19:06
 78/91 anonim ***** válasza:
3%
Erre gondolsz? "Nem a ruha teszi az embert." :)))))
2015. márc. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/91 anonim ***** válasza:
50%

Azért nem adnék egy kisgyerekre zakót meg öltönyt akkor se ha esküvő. Nem farmert se bermudát, de azért mégiscsak gyerek.

Igaz nekem lányom van egy fehér blúz egy pörgős szoknya, harisnya...szerintem tökéletes. Maximum a fehér blúzhoz és a csini harisnyához ragaszkodnék, az hogy egy fekete vagy egy kék szoknyát választ magának (7 éves) azt rábízom, ennyi szabad kezet kap.

Nem kellene ezt az öltözködés dolgot olyan véresen komolyan venni, ahogy teszik ezt sokan. Van egy minimális szint azért, de nem kell egy gyereket a felnőttekhez mérni ilyen téren.


Amúgy én is lassan mindenórás kismama vagyok, de borzalmasabbnak tartom ha egy nő csak azért mert terhes melegítőben jár és elhanyagolja a külsejét. Számomra ez gusztustalanabb mint az hogy egy kisgyerek kockás ingben van e egy eseményen vagy sem.

Azért mert babát vár egy nő igenis vegyen fel csinos ruhát, legyen megcsinálva a haja, használja a sminkkészletét és adjon magára....

2015. márc. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/91 A kérdező kommentje:

Igen, most lovagolj ezen, hogy kihagytam egy szót. Ha akarnád, azért értenéd, mire gondolok.

Egyszerűen vannak helyek, ahová nem úgy állítasz oda, mintha a boltba mennél. És ha rászoktatod a gyereket, hogy tornacipőben kell menni, mert a rendes kényelmetlen, akkor majd az állásinterjúra is abban fog menni, ahol meglesz róla a nem túl pozitív első benyomás.

2015. márc. 22. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!