Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan miért nem öltöztetik...

Sokan miért nem öltöztetik fel rendesen a gyerekeket egy-egy alkalomra?

Figyelt kérdés

Több esküvőn voltam mostanában, és szinte mindenhol jellemző volt, hogy a gyerekeket nem alkalomhoz illően öltöztették. Tornacipő, farmer, melegítőnadrág, kockás ing, minden volt.

Ti sem szoktátok? A kényelem az első?

(Nem 1-2 évesekről beszélek, hanem 6-12 évesekről).

Szerintem fontos lenne, hogy a gyerek megtanulja, hová mit kell felvenni, illetve az eseményt is illene megtisztelni normális öltözettel. Vagy csak én látom így?


2015. márc. 22. 13:31
 21/91 anonim ***** válasza:
21%
Hát kérdező, akkor te magad nem vagy való esküvőre. Ne menj többet, inkább zárd magadra az ajtót. A rokonaid biztosan jobban járnak így, minthogy kibeszéled őket egy fórumon.
2015. márc. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 anonim ***** válasza:
22%
Te tipikusan az a kérdező vagy, akit nem is érdekelnek a válaszok. Hajrá, gondold így! De hidd el, nem változtatsz mások véleményén ezzel.
2015. márc. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 A kérdező kommentje:
19-es. Magyarázd csak a bizonyítványodat. Mindenki csőlátású, aki kicsit is ad magára, és nem viszi a gyereket melegítőben esküvőre. Te is abban mentél?
2015. márc. 22. 14:09
 24/91 A kérdező kommentje:

Na, látom, megkezdődött a személyeskedés.

Képzeld, nem a rokonaim, de tök mindegy. Ha más érv már nem maradt, kezdődik a dobálózás.

2015. márc. 22. 14:10
 25/91 anonim ***** válasza:
23%
Aki kérdést tesz fel itt, de nagyjából leejti a válaszokat és semmi, de semmi erőfeszítést sem tesz arra, hogy azokat felfogja, az bizony az. Aki szerint elő van írva, hogy mibe is kell menni, az az. Aki zavarosan fogalmaz, mind a korosztály tekintetében, az más, de inkább nem írom. Aki a kérdésében több dolgot is ír, de azután csak melegítőről beszél, és még azt is tudni véli, hogy én abban megyen esküvőre, azt ugyancsak nem írom :)
2015. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 A kérdező kommentje:

Én felfogtam, miután többször leírtad, hogy teszel arra, hogy normálisan kell felöltözni egy alkalomra. Én meg továbbra is állítom, hogy illik. Mit nem fogtam fel?

A korosztályt pedig egyértelmúen odaírtam, felesleges 1-2 éven lovagolni, hogy 6 vagy 8 éves. A 6 éves is fel tudja fogni.

Azt meg hagyjuk, hogy ki milyen következtetéseket von le, miután te szimplán a kérdés elolvasása után "lekisanyámoztál" és közölted, hogy nincs gyerekem.

Nincs előírva, hogy miben kell menni, de az általam felsoroltak közül egyik sem tartozik az elegáns viseletek közé. A farmer sem. Mindegy, hogy te elegánsnak gondolod-e.

2015. márc. 22. 14:17
 27/91 anonim ***** válasza:
45%

a kockás ing amolyan tehenészgyerekeknél elegáns..



(ismerek egy vidéki volános társaságot, kockás ing, csíkos gatyával...minden befigyel az irodisták öltözéében a főnök egyenruhát varratott nekik, elegáns selyemingek, kiskosztümök, stb, és pont aki tájszólással beszél a fogai is feketék, megszólal, hogy jaj de csúnyák, hogy néz ez ki..

2015. márc. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 anonim ***** válasza:
73%
*ezzel csak annyit akartam, hogy maguk a szülők se tudják mi az elegáns..
2015. márc. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 anonim ***** válasza:
67%
Figyelj kérdező,nézd már meg,én egy másik válaszoló vagyok.Szóval ésszel írj már nekem.
2015. márc. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/91 A kérdező kommentje:

Jó, bocs, akkor azt az egy sort visszavonom. A többit tartom. A farmer nem elegáns, egy ekkora gyerek már felfogja, hogy nem minden játszótér, és az illem továbbra sem elítélendő dolog.

Természetesen nem hiszem, hogy ettől megváltozik a véleményed. Mindenesetre én furának tartom. Ez van. Szerintem nem vagyok egyedül.

2015. márc. 22. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!