Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan miért nem öltöztetik...

Sokan miért nem öltöztetik fel rendesen a gyerekeket egy-egy alkalomra?

Figyelt kérdés

Több esküvőn voltam mostanában, és szinte mindenhol jellemző volt, hogy a gyerekeket nem alkalomhoz illően öltöztették. Tornacipő, farmer, melegítőnadrág, kockás ing, minden volt.

Ti sem szoktátok? A kényelem az első?

(Nem 1-2 évesekről beszélek, hanem 6-12 évesekről).

Szerintem fontos lenne, hogy a gyerek megtanulja, hová mit kell felvenni, illetve az eseményt is illene megtisztelni normális öltözettel. Vagy csak én látom így?


2015. márc. 22. 13:31
 81/91 anonim ***** válasza:
2%
Ha otthon vagy állásinterjús dolgokban, akkor azt is tudhatod, hogy erősen tanácsolt az a viselet, amelyikben a jelölt jól érzi magát. Mert ha feszeng, kényelmetlen, akkor nem tudja elengedni magát, rosszabb lesz az eredmény is. Ez nem melegítőt jelent, senki nem írt ilyet. De meg kell találni a középutat, olyat, amelyik jó erre a célra és kellően elegáns is. Egyébként kissé messzi következtetéseket vontál le. Azért mert normális szüleim voltak, és nem írtak elő ilyeneket, nagyon sok interjún vettem részt, és még fel is tudok öltözni. Ja, és még sikerülnek is. Én továbbra is azt gondolom, hogy a gyerekem olyat vesz fel, amelyikben ő jól érzi magát. Nekem ez a fontos. Hogy az esküvőn ez kinek nem tetszik, mindegy. A saját gyerekem azért csak fontosabb a te boldogságodnál :)
2015. márc. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 A kérdező kommentje:

Továbbra sem értem, hogy amit én mondok, az miben nem felel meg a kényelmes középútnak. Ha nem azt adod a gyerekre, amiket én a kérdésben felsoroltam, akkor miért vitatkozol itt velem már órák óta?

Annyit mondtam, hogy a gyerekre adjunk egy megfelelően elegáns ruhát, nem azt, hogy kényszerítsünk rá egy frakkot.

Felőlem azt adsz a gyerekedre, amit akarsz, én csak arra voltam kíváncsi, hogy sok szülő miért ennyire igénytelen ilyen alkalmakkor. Ha te nem tartod magad annak, tudod... akinek nem inge, nem veszi magára.

Én meg úgy látom, hogy a gyerekem boldogsága nem azon fog múlni, hogy szövetnadrág van-e rajta egy esküvőn. Már régen rossz, ha ettől romlana meg a kapcsolatunk.

2015. márc. 22. 20:20
 83/91 anonim ***** válasza:
3%
hidd el, csak azzal lehet vitatkozni, aki benne van a játékban.
2015. márc. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 A kérdező kommentje:
De konkrétan min vitatkozunk?
2015. márc. 22. 20:26
 85/91 anonim ***** válasza:
0%
Tehát aki nem veled ért egyet az igénytelen igaz?
2015. márc. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 A kérdező kommentje:
Nem, egy bizonyos szint alatti felöltözés igénytelen. De most már sokadszorra mondom: még mindig nem derült ki, hogy miről vitatkozunk.
2015. márc. 22. 20:30
 87/91 anonim ***** válasza:
87%

Sehol nem írta a kérdező, hogy frakkban, estélyiben, öltönyben kell megjelenni. Az elegàns pedig lehet kényelmes is, nem csak keményített, szúrós, vigyázzban állós...

Így a támadó válaszolók csak azt bizonyítják, hogy nàluk a mackó is jó, mert a válaszaik ezt sugallják, hogy csak az a kényelmes.

2015. márc. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 anonim ***** válasza:
74%

En azon vagyok, hogy alkalmakra a gyerekre alkalomhoz illot adok, ami nem "farmer", "kockás ing", stb. általatok felsorolt. Tenyleg számít hogy o jol érezze magat benne, de a lényeg hogy tudja megkülönböztetni az alkalmi ruhat a hétköznapitol. Vagyis ha azt mondom neki fiam/lanyom ma esküvőre, ballagásra, stb-re megyünk, válassz magadnak ruhat amit szeretnél, akkor tudja magátol, hogy alkalmiba kell öltözni. Nem kell szmoking, de ne is melegítő legyen. Ez az arany középút - a kérdező is ezt írja mar mióta.

Kozben meg eszembe jutott, hogy en kisiskolás voltam, amikor még volt kisdobos egyenruha. Minden ünnepen egyenruhába kellett öltözni, ami egy feher ingbol, kituzobol, nyakkendőbol, sipbol, ovbol állt. Melle természetesen a fekete/sötétkék szoknya/nadrag passzolt feher zoknival es alkalmi cipovel. Utobbiak nem voltak egyenruhák, de aki nem vett fel ilyet azon a napon, netán piros zoknit vett fel vagy sportcipőt, farmert, azt megbüntettek, intő járt érte. Ha a kötelező egyenkellékek egyike sem volt meg, akkor is. Valahol megértem, bar akkor iszonyat kényelmetlenek voltak ezek az egyenruhák. Manapság mar annyi kényelmes, puha anyagú alkalmi ruha van, hogy jol is erzi magat bennük a gyerek.

2015. márc. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/91 anonim ***** válasza:
82%

A tornacipő a halálom...én személy szerint utálom. Két esetben hordom: ha csak a szomszéd boltba szaladok át, vagy ha futni megyek... Tavaly iskolában dolgoztam, szörnyű, hogy miben tudnak megjelenni a gyerekek ünneplő címszó alatt. Még le is nyelném a fehér blúzt és a cicanadrágot, de a rózsaszín tornacipőt képtelen vagyok. Vissza is küldtem a szobájába, hogy húzza fel de iszonyat gyorsan a fekete cipőjét.

Emlékszem, még 5-es voltam és nagyon kövér. Délután, az évzáró előtt 1 órával derült ki, hogy nem ér össze rajtam az ing. Túrás a szekrénybe ezerrel, de csak egy vaj színű blúzt talált anyu, ami rám jött, még az ővé volt pár éve. Szerintem kifejezetten csinos volt, szép ezüst gombokkal. Na de, hogy én mit kaptam azért ne tudjátok meg. Azóta lefogytam, de az adott esemény előtti napon mai napig felpróbálom az inget, nadrágot, hogy még egy olyan szituációt ne éljek meg, mint akkor.

Amúgy meg a kérdezővel értek egyet, a falra mászom attól, ha egy gyereket nem tudnak alkalomhoz illően felöltöztetni, egy 6-12 éves gyerek már felfogja mi a különbség a hétköznapi és ünneplő ruha között. Attól, hogy rajtam is szoknya meg csinos blúz volt gyerekkoromban az esküvőkön még önfeledten fogócskáztunk az udvaron a többi gyerekkel. Nekem is egy keresztelős esetem volt. Felöltöztünk párommal alkalomhoz illően, mindenki más farmerben meg melegítőben volt. Igen fura érzés volt.

Nekem még nincs gyermekem, de hamarosan lesz, de leégne a pofámról a bőr, ha nem alkalomhoz illően öltöztetném fel egy esküvőre, ballagásra, keresztelőre stb.

2015. márc. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:
77%

Ezen már meg sem lepődöm, hiszen a szülők sem képesek normálisan felöltözni!

Az évnyitóra, karácsonyi/anyák napi ünnepségre halál nyugodtan bejönnek melegítőben, sportcipőben.

Mondjuk a cipő kérdés nálunk is örök probléma, mert elegáns fiú cipő nagyon kevés van és a nagy része ronda, a kínaiban kifejezetten undorítóak és még 3000 Ft-ot sem fogok érte adni, mert rettenetesen csúnyák!

Így végül vettem egy fekete bőr márkás sportcipőt a fiamnak, az legalább kényelmes, egészséges és kis jóindulattal elmegy ünneplőnek is :)

Ha lányom lenne, az sokkal egyszerűbb lenne, a lányoknak 10x annyi választási lehetőségük van cipő téren...

2015. márc. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!