Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért várják el a kisgyerekes...

Miért várják el a kisgyerekes szülők, hogy ha buszon utaznak a félbusz felállva várja, hogy átadják a helyüket?

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztos benne, hogy jó helyre írtam ki a kérdést. Ezért előre is elnézést kérek. Szóval, ma a buszra felszállva szomorúan vettem észre, hogy nincs hely, ezért leültem az első ülésre. Később mellém ült egy idős hölgy. Később felszállt egy szokásos módon problémázó "anyuka képződmény", miatta állt kb 10 percig a busz. Felszáll, elkezd sipákolni a gyerekének, hajjaj bogaracskám, nincs hely. A mellettem ülő nő átül a másik oldali első ülésre, tehát ÁTADTA A HELYÉT. A nő bepakolta mellém a csomagjait, és lerakta a gyereket, aki elkezdett rinyálni, hogy a helyén ülök. (Én utálom a gyerekeket, úgy is tettem mintha nem hallottam volna) Mivel a gyerek nem volt hajlandó az anyja ölébe ülni, az anyja mellette állt. Mivel távolsági járat volt, egy idő után az anya meg a vén nyanyák elkezdtek pampogni, én persze nem foglalkoztam vele. Nem adtam át a helyem, mivel a Volán utazási szabályai is kimondják, hogy 6 ÉV ALATTI GYEREK CSAK PÓLYÁBAN UTAZHAT KÜLÖN ÜLÉSBEN EGYÉBKÉNT CSAK AZ ANYA ÖLÉBEN. Na most, ők megkapták a számukra járó 1 HELYET, de kettő egy 2-3 éves gyereknek és felügyelőjének nem jár. Szerintem egyértelműen nekem van igazam. Az, hogy a gyerek nem akart az anyja ölébe ülni, mivel ezeknek még nincs saját akaratuk, az anya a saját jóvoltából állta végig az utat. A SZABÁLYOK ÁLTAL SZÁMUKRA ELŐÍRT HELY BIZTOSÍTVA VOLT. Szerintem ez már felháborító, hogy ezek a kiégett anyukák mit képzelnek magukról. Kicsi szándékosság is van abban, hogy ide írtam a kérdést, kíváncsi vagyok a vérszomjas anyukák érveire. (Az azért, mert ez illik, hagyjuk, nem fogok egy egy órás utat végigállni, úgy hogy látom, ők két helyet foglalnak)

2013. febr. 20. 16:42
 81/106 anonim ***** válasza:
16%

Egy Pest megyei községben élek. A reggel 7 órási buszon csak az első két buszmegállóban van hely, a többiben már állni kell. Hozzám a 3. buszmegálló van legközelebb, én szépen felkelek hamarabb és ha mázlim van vki bevisz a buszfordulóig, ha nincs akkor 20 perc séta.

Sokan hordják fel ezzel a busszal a közeli városba a gyerekeiket óvodába, iskolába, eleinte mindig szó nélkül átadtam az ülőhelyemet (kb. hárman szoktunk ilyet csinálni egy busznyi embertömegből). Jelenleg 3 hónapos terhes vagyok, most én is szeretnék biztonságban utazni, nem állok fel. Ne tudjátok meg hányszor öltek meg szemmel, álltak felém célozgatva..! Sejthetnék, h nem véletlenül ülök, ha előtte évekig szó nélkül pattantam fel a helyemről... És igen, most jutottam el arra a szintre, h rohadtul elegem van a "nekem ez jár" típusú emberekből, tök mindegy, h gyereke van, v idős.

2013. dec. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/106 anonim ***** válasza:
56%
Jaj milyen ember lehetsz te aki az anyukákat kiégettnek írod a gyerekeket pedig utálod :O ne adja az ég hogy egyszer gyereked legyen.Bocsi.
2013. dec. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/106 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok most hogy jobban elolvastalak röhögtem egy nagyot én kiégett anyuka pólyában vazz :)))))) tudod mi az a pólya??! Bakker :)))))
2013. dec. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/106 anonim ***** válasza:
34%
" 18 évesen nem jársz olyan helyekre, mint én, pl egyetemre stb." nagyon jóóóóóóóóóóóó vagy :DDDDDDDDDDDDDDDDDD ekkora intelligenciát adnak ott? Juj melyik az,hadd én is!
2013. dec. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/106 anonim ***** válasza:
30%
Írnék, de nem süllyedek le a szintedre, kedves kérdező..............
2013. dec. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/106 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ha valaki le szeretne ülni, az szóljon. Udvariasan is meg lehet kérni másokat, hogy adják át a helyüket. Én is csináltam már, mert nem bírom a buszozás. (plusz pár egészségügyi ok miatt, a lényeg hogy nem tudtam állni) Átadták, és még aggódtak is egy kicsit fölöttem, nagyon jól esett. Csak kéni kell, szépen, emberi módon és meg van oldva. Mert az utasok közül senki sem fogja egész úton azt lesni, hogy mikor száll föl a buszra egy olyan ember, akinek ülőhelyre lenne szüksége.
2013. dec. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/106 anonim ***** válasza:
21%

jajj nagyon jót derültem ezen a kérdésen. :) komolyan


Ha már ennyire tisztában vagy a szabályokkal, akkor légyszi segíts nekem, nálunk mi lenne a megoldás. 3 gyerekem van: 2, 3, és 6 éves. Szerencsére autóval járunk, de ha esetleg valaha buszra kényszerülnék, akkor én leülhetek ugye egy gyerekkel az ölembe, és a másik 2-t hova tegyem?? Jaaa pólyába... persze, hiszen egy 2-3 évesnek pólya kell. Tudod ebben a korban már oviba járnak, szaladgálnak.. tudod mi az a pólya?? Ilyenkor ennyi idősen már babakocsit sem használnak.....

Az éttermes részre már inkább nem is mondok semmit.

2013. dec. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/106 anonim ***** válasza:
35%
Tapasztalatból mondom hogy ezek az anyukák azt hiszik hogy mivel ők anyukák ők az atyaúristenek, és hogy az ő gyerekük a világ legfontosabb és legcsodálatosabb teremtménye, kincse, aki előtt mindenkinek térdre kell rogyni :) Nyugi, majd hozzászoksz te is...
2013. dec. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/106 anonim ***** válasza:
78%
#86-nak nagyon igaza van. Ha valakinek tényleg nagyon szüksége lenne arra az ülőhelyre, az nyissa ki a száját. Ha normálisan megkér rá valakit hogy adja át a helyét, szerintem az esetek többségében át is adnák. Velem előfordult már hogy egy középkorú hölgy le szeretett volna ülni, csak ezt úgy akarta tudtomra adni hogy a táskáját szinte az ölembe rakta + szolidan az arcomba mászott. Kulturált vita lett belőle, de akkor sem álltam fel. Ha annyira szüksége lett volna arra a helyre, és megkérdezi hogy átadnám-e neki, valószínűleg átadom. De ha valaki pofátlan módon teszi, akkor álljon csak nyugodtan.
2013. dec. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/106 anonim ***** válasza:
90%

Persze, lehet kérni, ha nagyon szükség van a helyre. De vannak helyzetek, amikor annyira közömbös, szándékosan az ablakon kifelé bámuló arcokat lát az ember, hogy eszébe sem jut kérni...

Jelenleg 37 hetes kismama vagyok, egy hete volt szerencsém helyi járaton utazni a 4 éves kisfiammal. Ott kezdődött a dolog, hogy 5 botos "nyugdíjas néni" lökött félre bennünket a busz ajtajából felszállásnál, a hatodiknak már nem sikerült, így ő a hátamat tuszkolta, miközben a magaslépcsős buszra szálltunk volna fel. Félteni azért nem kell engem sem, kedvesen, de határozottan felvilágosítottam, hogy ha fellök a buszra, azzal nagyon nem leszünk előrébb, sőt...

A buszon egy darab ülőhely volt már csak, mire felszálltunk (a hátsó ajtókon a bérletesek felszálltak szépen, mire mi felszálltunk az első ajtón), ahová a kisfiamat ültettem le. Igen, a négyévest, aki bár tud kapaszkodni, de tömegben kissé hajlamos arra, hogy pánikba essen, és ne menjen olyan jól a kapaszkodás, na meg nem is figyelnek oda a felnőttek az álló kisgyerekre (tapasztalatból tudom, nem egyszer vágták fejbe régebben táskával, lökték meg stb., pedig csak leszállásnál kellett akkor állnia, a megálló előtt egy kis ideig). Én meg álltam végig mellette, ugyanis látszólag senkinek nem tűnt fel, hogy mekkora hasam van. Kérhettem volna persze, de a hölgy, aki a kisfiam mellett ült, a legkevésbé sem nézett ki úgy, mint aki még akár kérésre is átadná a helyét (alaposan végigmért, mikor leültettem a kisfiamat, aztán elfordította a fejét, és onnantól kezdve az ablakon bámult ki), a kisfiamtól eltávolodni pedig eszembe sem jutna egy buszon... Ja, persze, nyilván az ölembe is vehettem volna a 20 kg-os gyerekemet, de valahogy nem volt hozzá humorom... Ja, mindez úgy történt, hogy nem vártam el senkitől, hogy leboruljon előttem vagy a fiam előtt, egyszerűen felkészültem előre, hogy mire számíthatunk, és nem is kellett csalódnom. A buszok a kérdezőhöz hasonlókkal vannak tele - tisztelet a kivételnek, és igen, vannak helyzetek, amikor kér az ember, de vannak helyzetek, amikor egyértelmű, hogy hiába is kérne, csak saját magát sodorná megalázó helyzetbe...

2013. dec. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!