Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért várják el a kisgyerekes...

Miért várják el a kisgyerekes szülők, hogy ha buszon utaznak a félbusz felállva várja, hogy átadják a helyüket?

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztos benne, hogy jó helyre írtam ki a kérdést. Ezért előre is elnézést kérek. Szóval, ma a buszra felszállva szomorúan vettem észre, hogy nincs hely, ezért leültem az első ülésre. Később mellém ült egy idős hölgy. Később felszállt egy szokásos módon problémázó "anyuka képződmény", miatta állt kb 10 percig a busz. Felszáll, elkezd sipákolni a gyerekének, hajjaj bogaracskám, nincs hely. A mellettem ülő nő átül a másik oldali első ülésre, tehát ÁTADTA A HELYÉT. A nő bepakolta mellém a csomagjait, és lerakta a gyereket, aki elkezdett rinyálni, hogy a helyén ülök. (Én utálom a gyerekeket, úgy is tettem mintha nem hallottam volna) Mivel a gyerek nem volt hajlandó az anyja ölébe ülni, az anyja mellette állt. Mivel távolsági járat volt, egy idő után az anya meg a vén nyanyák elkezdtek pampogni, én persze nem foglalkoztam vele. Nem adtam át a helyem, mivel a Volán utazási szabályai is kimondják, hogy 6 ÉV ALATTI GYEREK CSAK PÓLYÁBAN UTAZHAT KÜLÖN ÜLÉSBEN EGYÉBKÉNT CSAK AZ ANYA ÖLÉBEN. Na most, ők megkapták a számukra járó 1 HELYET, de kettő egy 2-3 éves gyereknek és felügyelőjének nem jár. Szerintem egyértelműen nekem van igazam. Az, hogy a gyerek nem akart az anyja ölébe ülni, mivel ezeknek még nincs saját akaratuk, az anya a saját jóvoltából állta végig az utat. A SZABÁLYOK ÁLTAL SZÁMUKRA ELŐÍRT HELY BIZTOSÍTVA VOLT. Szerintem ez már felháborító, hogy ezek a kiégett anyukák mit képzelnek magukról. Kicsi szándékosság is van abban, hogy ide írtam a kérdést, kíváncsi vagyok a vérszomjas anyukák érveire. (Az azért, mert ez illik, hagyjuk, nem fogok egy egy órás utat végigállni, úgy hogy látom, ők két helyet foglalnak)

2013. febr. 20. 16:42
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/106 anonim ***** válasza:
66%

Jaj, jaj, dehogy az utolsó. :D A 98-as válaszolóval értettem egyet. :)

Nyilván nem csak a kismamák sérülhetnek meg a buszon, ha baleset történik.

Nem akarok a te szintedre süllyedni, és bunkó lenni, úgyhogy nem írom le, ami az utolsó kommentedről eszembe jutott. Inkább azt kívánom, hogy sikerüljön boldog embernek lenned, és ne ilyen megkeseredett fröcsögőnek, mint amilyen most vagy.

2013. dec. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/106 anonim ***** válasza:
41%
99! "Ha baleset van akkor még százan sokkal komolyabb sérüléseket szerezhetnek" Csakhogy a kismama mondhatjuk úgy, hogy 2in1 (kettő az egyben) vele együtt a baba is sérül. Így száz sérültből egymaga kitesz kettőt.
2013. dec. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/106 anonim ***** válasza:
15%
Ez jó... én nem ismerek innen senkit ne pofázzak, de te k...va jól belelátsz a lelki világomba :D mellesleg nem találtad el ;) szóval te se írjál az ismeretlenről tévesen regényt ;)
2013. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/106 anonim ***** válasza:
28%
Kiábrándító egy ember vagy 92... leírtad magadat.
2013. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/106 anonim ***** válasza:
64%

Mondjuk nem tudom hogy mennyire tiszta az a tény, hogy attól hogy jegyet veszel, nem feltétlenül jár az ülőhely. Csak az utaztatásért fizetünk.

Aki pedig ennyire ellenzi a helyátadást, remélhetöleg nem fog ferdén nézni ha egyszer majd rosszul lesz a buszon, de a kutyát nem fogja érdekelni. Sima szédülés,hányinger, begipszelt láb, vagy műtét után utazva sem. Hülyét kapok ettől a "le....om hogy a másiknakrossz-e" hozzáállástól. Ne várjatok mást majd fordított esetben sem.

2013. dec. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/106 anonim ***** válasza:
45%
92-es nekem mi a nyomorult élet bajod van,valami lelki szegénység netán reménytelen és sikertelen élet? :D te nő vagy vagy te is ilyen kis fruska ki bölcsen látja a világot?
2013. dec. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!