Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért várják el a kisgyerekes...

Miért várják el a kisgyerekes szülők, hogy ha buszon utaznak a félbusz felállva várja, hogy átadják a helyüket?

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztos benne, hogy jó helyre írtam ki a kérdést. Ezért előre is elnézést kérek. Szóval, ma a buszra felszállva szomorúan vettem észre, hogy nincs hely, ezért leültem az első ülésre. Később mellém ült egy idős hölgy. Később felszállt egy szokásos módon problémázó "anyuka képződmény", miatta állt kb 10 percig a busz. Felszáll, elkezd sipákolni a gyerekének, hajjaj bogaracskám, nincs hely. A mellettem ülő nő átül a másik oldali első ülésre, tehát ÁTADTA A HELYÉT. A nő bepakolta mellém a csomagjait, és lerakta a gyereket, aki elkezdett rinyálni, hogy a helyén ülök. (Én utálom a gyerekeket, úgy is tettem mintha nem hallottam volna) Mivel a gyerek nem volt hajlandó az anyja ölébe ülni, az anyja mellette állt. Mivel távolsági járat volt, egy idő után az anya meg a vén nyanyák elkezdtek pampogni, én persze nem foglalkoztam vele. Nem adtam át a helyem, mivel a Volán utazási szabályai is kimondják, hogy 6 ÉV ALATTI GYEREK CSAK PÓLYÁBAN UTAZHAT KÜLÖN ÜLÉSBEN EGYÉBKÉNT CSAK AZ ANYA ÖLÉBEN. Na most, ők megkapták a számukra járó 1 HELYET, de kettő egy 2-3 éves gyereknek és felügyelőjének nem jár. Szerintem egyértelműen nekem van igazam. Az, hogy a gyerek nem akart az anyja ölébe ülni, mivel ezeknek még nincs saját akaratuk, az anya a saját jóvoltából állta végig az utat. A SZABÁLYOK ÁLTAL SZÁMUKRA ELŐÍRT HELY BIZTOSÍTVA VOLT. Szerintem ez már felháborító, hogy ezek a kiégett anyukák mit képzelnek magukról. Kicsi szándékosság is van abban, hogy ide írtam a kérdést, kíváncsi vagyok a vérszomjas anyukák érveire. (Az azért, mert ez illik, hagyjuk, nem fogok egy egy órás utat végigállni, úgy hogy látom, ők két helyet foglalnak)

2013. febr. 20. 16:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/106 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező!Te tuti fizetősre jársz.......


Hidd el mindent visszakapsz az élettől!Lehet fogsz még sírni egy gyerekért!

2013. febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/106 anonim ***** válasza:
88%
Ez szép, Te simán sértegethetsz másokat de ha valaki nem ért veled egyet az hülye? Állami fin. + 470 pont nem egyenlő az érzelmi és értelmi intelligenciával!!!!! A diplomához azt nem adják, remélem még kutyád sincs, ja biztosan nincs mert azok ugatnak amikor akarnak és nem lehet őket a mosdóba vinni....
2013. febr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/106 A kérdező kommentje:
Nincs. Időhiány és az általad említett okokból. Jobban szeretem az aranyhalat. Nagyjából ugyanazt a szerepet tölti be mint egy eb, csak nincs vele gond.
2013. febr. 20. 19:43
 34/106 anonim ***** válasza:
72%
Én nem szoktam nyersen fogalmazni de neked vannak barátaid?
2013. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/106 A kérdező kommentje:
Persze, és képzeld, ők eléggé bírják a "stílusomat".
2013. febr. 20. 19:50
 36/106 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván azért, mert ők is ugyanilyenek. Kvázi nem veszik észre. :P
2013. febr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/106 anonim ***** válasza:
42%
Mondjuk az sem különb a kérdezőnél aki ugyan úgy sértegeti.
2013. febr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/106 anonim ***** válasza:
88%

Neked kezeltetned kéne magadat!! De az írás vicces, főleg az a rész, hogy hatéves gyerek pólyában :))) Elmondom neked, emberemlékezet óta nem pólyálják a gyerekeket, a hatéveseket meg sose pólyálták! Ha tényleg biztos vagy benne, hogy neked van igazad és nem voltál bunkó (amire az írásod stílusa rendesen rácáfol), akkor miért van szükséged arra, hogy ezt a kérdést kiírd??


A másik, amit megpróbálnék elmagyarázni neked, hogy a helyet átadni az ember nem a szabályzat miatt szokta, hanem puszta jólneveltséből, előzékenységből és mert az illem ezt diktálja. Esetleg te is kerülhetsz még olyan heyzetbe, hogy nehezedre esik állni, biztos örülnél egy széknek, még ha nincs is benne semmilyen szabályzatban, hogy bokaficamosoknak a helyet átadni mindenki köteles. Ó nem tudom, hogy érted-e, szerintem nem valószínű, de azért megpróbáltam.


Az, hogy nem érdekel, mi illik, inkább, már megbocsáss, a te anyukádat minősíti, nem az utastársadat.


Vegyél autót, abban tökegyedül utazhatsz! Vagy inkább ne vegyél, biztos a közlekedés egyéb résztvevőivel is ilyen intelligensen viselkednél, még a végén megölnél valakit, vagy egy valaki-képződményt.

2013. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/106 anonim ***** válasza:
89%

Nem olvastam el minden hozzászólást,bocsi ha ismètlek!

Én sosem vârom el,hogy adják át a helyet a buszon! Kismamakènt SOHA nem adták át a helyet ,2-2,5 órât álltam csak a buszon. Sose problèmáztam rajta,de a vèlemèmyem magamban mindig megvolt.

A lányommal mâr átadják a helyet,no de nem a lányok ès a fiatalok! Hanem a fèrfiak! Ez nekem nagyon meglepö volt! Igenis nagyon jól bud esni,hogy a gyerek ül ès nem kell a cuccokkal együtt öt is navigálni,hogy nehogy elessen!

2013. febr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/106 anonim ***** válasza:
86%

De egy pökhendi kis ribizli vagy te! Ha nekem szólsz be egy étteremben, tuti a földbe taposlak, és aztán akaszd fel magad te! Mit képzelsz te magadról, hogy így beszélsz másokkal?!

Ja, és én nem tömegközlekedek, szóval sikerül elkerülnöm a te fajtádat. Ha meg nem tetszik a gügyögő gyerek, a te szavaiddal élve akaszd fel magad, vagy sírj ki anyádéktól egy kocsit.

2013. febr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!