Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért várják el a kisgyerekes...

Miért várják el a kisgyerekes szülők, hogy ha buszon utaznak a félbusz felállva várja, hogy átadják a helyüket?

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztos benne, hogy jó helyre írtam ki a kérdést. Ezért előre is elnézést kérek. Szóval, ma a buszra felszállva szomorúan vettem észre, hogy nincs hely, ezért leültem az első ülésre. Később mellém ült egy idős hölgy. Később felszállt egy szokásos módon problémázó "anyuka képződmény", miatta állt kb 10 percig a busz. Felszáll, elkezd sipákolni a gyerekének, hajjaj bogaracskám, nincs hely. A mellettem ülő nő átül a másik oldali első ülésre, tehát ÁTADTA A HELYÉT. A nő bepakolta mellém a csomagjait, és lerakta a gyereket, aki elkezdett rinyálni, hogy a helyén ülök. (Én utálom a gyerekeket, úgy is tettem mintha nem hallottam volna) Mivel a gyerek nem volt hajlandó az anyja ölébe ülni, az anyja mellette állt. Mivel távolsági járat volt, egy idő után az anya meg a vén nyanyák elkezdtek pampogni, én persze nem foglalkoztam vele. Nem adtam át a helyem, mivel a Volán utazási szabályai is kimondják, hogy 6 ÉV ALATTI GYEREK CSAK PÓLYÁBAN UTAZHAT KÜLÖN ÜLÉSBEN EGYÉBKÉNT CSAK AZ ANYA ÖLÉBEN. Na most, ők megkapták a számukra járó 1 HELYET, de kettő egy 2-3 éves gyereknek és felügyelőjének nem jár. Szerintem egyértelműen nekem van igazam. Az, hogy a gyerek nem akart az anyja ölébe ülni, mivel ezeknek még nincs saját akaratuk, az anya a saját jóvoltából állta végig az utat. A SZABÁLYOK ÁLTAL SZÁMUKRA ELŐÍRT HELY BIZTOSÍTVA VOLT. Szerintem ez már felháborító, hogy ezek a kiégett anyukák mit képzelnek magukról. Kicsi szándékosság is van abban, hogy ide írtam a kérdést, kíváncsi vagyok a vérszomjas anyukák érveire. (Az azért, mert ez illik, hagyjuk, nem fogok egy egy órás utat végigállni, úgy hogy látom, ők két helyet foglalnak)

2013. febr. 20. 16:42
 51/106 anonim ***** válasza:
81%
38 hetes terhesen a buszon a döccenőknél majd le szakadt a hatalmas pocakom,de a sok tini végig ülte az utat (mert biztos annyira elfáradtak a félnapos űlés miatt az iskolában) és senki nem adta át a helyet.inkább mindenki elnézte hogy nagy pocakkal állok és a döccenőknél szinte próbálom a kezemmel alúlról tartani a hasam nehogy "leszakadjon".mégsem jöttem ide ömlengeni hogy a tinik így meg úgy! amúgy a stílusodat elnézve te megkapod a diplomád aztán olyan munkanélküli leszel mint az állat,mert egy főnök sem fogja eltűrni a stílusod!ha meg ne adj Isten főnök leszel a kutya nem fog neked dolgozni mert mindenki utálni fog! változtassa a stílusodon ha nem akarsz földön futó lenni és vén korodra egyedül maradni. bár nagy esélyed van rá!
2013. febr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/106 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Én is anyuka vagyok, 3 éves gyerekkel!

( ezt a pólyás dolgot nem igazán tudom elképzelni 3 éves gyereknél sem..!! Felettébb vicces lenne)

Szóval, a fent említett konkrét esetben igazad van! Abszolút!

Mondjuk mi vidéken lakunk, és kocsival járunk, de néha fel kell menni Pestre, a város szélén leteszem a kocsit, aztán go bkv! Namost, én vagyok olyan pofátlan, hogy leszedessem a tinik, és öreg asszonyok szatyrait, táskáit az ülésről, ha máshol nincs hely, és sokat kell mennünk! 2-3 megállóra nem!

Viszont sosem foglalok el a gyerekemmel 2 ülést, és neki is ezt tanítom! Vagy az ölemben ül, vagy egyedül ül az ülésen, én meg mellette állok, vagy ha egyiket sem akarja, akkor állhat is felőlem! Mostanság úgyis ez a legjobb buli, hogy kapaszkodhat! :)

Mindig figyelek másokra is, időseknek akkor is átadom a helyet, ha gyerekkel vagyok! Igen, felállítom a saját gyerekem.. elmagyarázom neki, hogy a néni/bácsi öreg, fáj a lába, és le kell ülnie. Szerencsére aranyos kislány, jó szívvel beleegyezik mindig! :)

A fent említett példát én is utálom anyuka létemre! Nehogy már a szatyroknak kelljen egy külön ülés, és, hogy ezt még el is várják.. ??!!

2013. febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/106 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként pedig jár a gyereknek is hely, csak neki még ingyenes bizonyos kor alatt.Vagy akkor neked a kedvezményes diákbérleted miatt csak egy fél hely jár?
2013. febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/106 anonim ***** válasza:
83%
Na szóval. Gyanítom, hogy belekeveredtél. Ha nem volt hely, nem ülhetett máshova az aki mellőled állt fel? Nem lehet, hogy te elfoglaltad az utolsó ülést és amikor a kisgyerekes anyuka fölszállt, elfordítottad még a fejed is? Azt már nem volt pofid leírni, hogy az idős asszony állt fel mellőled és engedte át a helyét a kicsinek. Te pedig bámultál tovább ki az ablakon és szégyenedet haraggal próbálod elütni. Persze ez csak fikció, de akár így is lehetett volna. Mert ez a gyakoribb. Hiszen ha volt hely akkor az anyuka nem keresgél és a melletted ülő nem fog fölállni. Az étteremben te is kimehettél volna a WC-be amíg megnyugszol. Hiszen az ordító gyereknek ugyanannyi joga van ott lenni, mint neked. Azt meg nem hiszem, hogy a szülők nem próbálták megnyugtatni. Egyébként a gyerekeknek nagyon jó radarjuk van, lehet, hogy megérezte az ellenszenved és ezért üvöltött.
2013. febr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/106 anonim ***** válasza:
94%

Véleményt nem írok, azt már megtették páran előttem. De muszáj írnom, mert én minden munkanapon tömegközlekedek a 3 éves kisfiammal. Először nagyon kora reggel, egy túlzsúfolt helyközi járaton, aztán helyi járattal tovább... Ha van hely, akkor leülök a kisfiam mellé, ha nincs két hely, akkor ő egyedül ül le, én meg állok mellette - ez van reggel a helyközin. Ha leülök mellé, eszem ágában sincs átadni a helyet senkinek. Nem bunkóságból, egyszerűen, miután 15 percet sétálunk a buszig, adott esetben (rossz idő, eső, nagy szél, vízszintesen eső hó) cipelem a 16 kilós gyerekemet, jól esik ülni, ha van hely. Ezért lehet, hogy bunkó vagyok, de ha van hely, bizony, ülünk mindketten... Miután leszállunk, séta a helyi járatos buszhoz, amivel csak egy megállót utazunk. Itt többnyire nincs hely, képtelenség úgy felszállni, hogy a kisfiam le is tudjon ülni. Ez nem is lenne érdekes, ügyesen kapaszkodik szerencsére, így reggelente ezen a buszon gond nélkül állunk. Viszont attól kiráz a hideg, mikor a tizenéves "egyetemista" tinik meg sem látják a kisfiamat, és úgy fejbevágják a táskájukkal pl., hogy nézni is rossz, és még ők vannak felháborodva, ha udvariasan megkérem őket, hogy többet ne tegyék... A délután hasonlóan zajlik, csak így több megállót utazunk a helyivel, mint reggel... Általában ülőhely nélkül, kanyargós úton, gyerekkel és csomaggal a kezemben. Nem gáz, megoldjuk. Hazafelé a helyközin két helyet foglalunk ismét, így utazunk haza. Eddig senki nem kifogásolta ezt. Hangsúlyozom, ha nekem nem jut hely, akkor nem problémázok, nekem az a lényeg, hogy a kisfiam ülhessen, mert azért hosszú távon (15 km nagyjából a helyközi) veszélyes, ha áll egy kisgyerek, csak úgy, mint az általad használt távolságin sem lenne szerencsés állnia.

És akkor leírok egy esetet, amitől te ezek szerint a hajadat tépted volna. A kisfiamnak rossz napja, fárasztó hete volt, csütörtök délutánra teljesen elfáradt, és minden zavarta, és ilyenkor khm, előfordulnak nála hisztik. Többnyire nem nagy hisztik, kicsik, és könnyen megnyugszik. Azonban hazafelé a helyközin, még felszállás előtt elszakadt nála a cérna. Nagyjából félútig a földön fetrengett, és azt üvöltötte, hogy le fog szállni, ő egyedül. A buszon azért voltak jócskán emberek, szörnyen éreztem magam, leginkább elsüllyedtem volna szégyenemben, de nem tudtam mit tenni. Próbáltam halkan nyugtatni, de minden hiába volt, semmi nem segített. Üvöltött, teli torokból, iszonyat hangosan. És képzeld, nem köveztek meg az utasok, volt, aki szemmel láthatóan jól szórakozott, volt, aki a kisfiamat próbálta megnyugtatni. De senki nem jött oda, és szólt nekem, hogy hallgattassam el a gyerekem, vagy akasszam fel magam, mert őt idegesíti. Pedig vsz. mindenkit zavart a dolog a buszon, sőt, a buszsofőrnek sem volt könnyű dolga, de senkinek eszébe nem jutott, hogy nekünk ott nincs helyünk. Igaz, akkor csak egy ülőhelyet foglaltunk, mert a kisfiam a földet takarította a buszon, hol ülve, hol fetrengve... Aztán félúton megnyogodott, az ölembe kucorodott, és meg sem mukkant, amíg le nem szálltunk. Utána átbeszéltem vele a dolgokat, igaz, nem derült ki, mi volt a baj valójában, de megbeszéltük, hogy így nem viselkedünk, sem buszon, sem máshol. De akkor és ott, egy ordító, sőt, örjöngő, nem egészen 3 évessel ezt nem lehetett volna megbeszélni. Az ilyet csakis higgadtan lehet.

Az ölbeültetésről pedig csak annyit, hogy egyes buszokon annyira szűk a hely, hogy még ha ölbe is ül a 16-17 (vagy több) kg-os gyerek, és csomagja is van az anyának, akkor képtelenség normálisan ülni (ezzel nem azt mondom, hogy ezért két hely jár, mert nem jár, csak rávilágítok, hogy a gyerek ölbeültetése bizonyos súly és magasság után nem olyan egyszerű, mert roppant kényelmetlen).

Még csak annyit, hogy mindezek ellenére nem vagyok kiégett, éljük az életünket, én és a párom dolgozunk, a kisfiunk bölcsibe jár, és ehhez tömegközlekedést használunk... Vannak érdekes tapasztalatok. Elvárásaim viszont nincsenek. De láttam már sokmindent, és elég érdekes az emberek hozzáállása az öregekhez, kismamákhoz, kisbabákhoz, kisgyerekekhez. (Utaztunk már állva helyközi buszon egész úton, és nem háborodtam fel. Megkértem a kisfiamat, hogy kapaszkodjon, és én is fogtam, nem történt baj.)

Egyébként gratulálok, hogy egyetemista vagy. Én is épp egyetemre járok a főiskolai diplomám mellett, mindezt munka és gyerek mellett teszem. Ja, és ha egyedül utazok, gyerek nélkül, akkor le sem ülök a buszon. Na nem az ilyen unatkozó tinik miatt nem teszem, mint te. Inkább azok miatt, akiknek jól esik ülni. De lehet, hogy ez után inkább leülök majd, és majd én eldöntöm, hogy ki üljön le a helyemre (hogy véletlenül se ilyen fáradt tini kapja meg a helyemet:)).

A válaszokhoz pedig jó szórakozást kívánok. :) Ja, és ha gyereke(i)d lesz(nek), és netán tömegközlekedni kényszerülsz ritkán vagy rendszeresen, akkor a tiédhez hasonló hozzáállást kívánok még az emberek részéről, lehetőség szerint akkor, ha egy táska, minimum két szatyor, plusz esetleg a gyereknek valami külön cucc lesz nálad. Biztos nem akarsz majd leülni, hanem hősként állsz inkább egész úton a gyereked mellett, vagy az öledbe veszed úgy, hogy közben az összes cuccodat fogod, és nem lóg majd ki semmi sem jobbra, sem balra, nem gátolva ezzel a többi utas kényelmét. :D

2013. febr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/106 anonim ***** válasza:
79%

szerintem 6 hónap alatti gyerek,baba csak pólyában utazhat vagy ilyesmi volt odaírva csak te nem láttad rendesen,,

mellesleg jobb lett volna nem is írod ide ezeket a mondatodat

hogy :- " Én utálom a gyerekeket"

"anyuka képződmény"

kiégett anyukák......

2013. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/106 anonim ***** válasza:
83%

A 3 éves is baromság.Kb mint ha Te hordanál pólyát.Gondolom nem láttál még 3 éves gyereket sem közelebbről.

Igazad van ,de nincs annyi vér a pucádban hogy kiállj magadért. Itt gyökérkedsz.Ott helyben kinyitod a kis szád és elmondod,megkonzultálod.

2013. febr. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/106 anonim ***** válasza:
75%

39-es válaszoló vagyok!


Jaj azt elfelejtettem írni, hogy megnéznék egy 3 éves gyereket pólyában, ennyi éves a lányom! :-)

De amúgy még egy 6 hónaposat is, a lányom ha 2 hónapos koráig volt pólyában sokat mondok!

Amúgy ha van hely mi is ülünk mindketten, sosem vettem még ölbe, el se férne, akkor már inkább állnék és ő ülne. Azért egy egy órás út alatt, nem szívesen áltatnám a gyereket a buszon, de eddig mindig szerencsénk volt, mert vagy volt hely, ha nem akkor is átadták a helyet a lányomnak a FÉRFIAK, mert a TINIK nagyon fáradtak voltak, pedig látták, hogy cuccal vagyok és pici a lányom, de nem érdekes! Ja olyan is volt, hogy a buszos kért nekünk helyet! :-)

2013. febr. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/106 anonim ***** válasza:
27%

Én egyetértek a kérdezővel. Ültem már úgy 3 órás utat, hogy egész végig hisztizett egy gyerek, látszott hogy mindenkinek az agyára ment. Az anyja meg semmit sem csinált vele. Olyan is volt, hogy a gyerek unatkozott, sétáltatták a vonaton. Ezzel semmi baj, legalább lefoglalta. De a gyerek megállt előttem, a táskámat tapogatta, és én voltam a rossz amiért nem álltam le vele gügyögni. Véleményem szerint aki tudja a gyerekéről, hogy nehezen viseli a több órás utazást, az gondoskodjon róla hogy lefoglalja valami játékkal. Nem akarok általánosítani, találkoztam pozitív példával is.

És igen, én is voltam kisgyerek, biztos idegesítő voltam néha, de attól még ugyanúgy az agyamra mennek az utazásos hisztik, a kettőnek semmi köze egymáshoz.

Nem szoktam átadni a helyem, hogy az anyuka is leülhessen. És az sem érdekel ha csúnyán néznek rám, nem ismernek, nekem is lehet bármi bajom ami miatt ülök. És van is, csak kívülről nem látszik.

2013. febr. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/106 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell átadnod a helyed.Mondta neked valaki?Én csak azt nem értem amit írtál, hogy nem jár hely a gyereknek? Nem értem esküszöm.Miért? Te ezt honnan vetted? A gyerek is ember csak még kicsi.Mért ne ülhetne a buszon?Te ülhetsz az egyetemista heréiden neked jogod van? Jobban járt volna a társadalom ha az ilyen "emberek" mint te annó a lepedőn száradnak meg!
2013. febr. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!