Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért várják el a kisgyerekes...

Miért várják el a kisgyerekes szülők, hogy ha buszon utaznak a félbusz felállva várja, hogy átadják a helyüket?

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztos benne, hogy jó helyre írtam ki a kérdést. Ezért előre is elnézést kérek. Szóval, ma a buszra felszállva szomorúan vettem észre, hogy nincs hely, ezért leültem az első ülésre. Később mellém ült egy idős hölgy. Később felszállt egy szokásos módon problémázó "anyuka képződmény", miatta állt kb 10 percig a busz. Felszáll, elkezd sipákolni a gyerekének, hajjaj bogaracskám, nincs hely. A mellettem ülő nő átül a másik oldali első ülésre, tehát ÁTADTA A HELYÉT. A nő bepakolta mellém a csomagjait, és lerakta a gyereket, aki elkezdett rinyálni, hogy a helyén ülök. (Én utálom a gyerekeket, úgy is tettem mintha nem hallottam volna) Mivel a gyerek nem volt hajlandó az anyja ölébe ülni, az anyja mellette állt. Mivel távolsági járat volt, egy idő után az anya meg a vén nyanyák elkezdtek pampogni, én persze nem foglalkoztam vele. Nem adtam át a helyem, mivel a Volán utazási szabályai is kimondják, hogy 6 ÉV ALATTI GYEREK CSAK PÓLYÁBAN UTAZHAT KÜLÖN ÜLÉSBEN EGYÉBKÉNT CSAK AZ ANYA ÖLÉBEN. Na most, ők megkapták a számukra járó 1 HELYET, de kettő egy 2-3 éves gyereknek és felügyelőjének nem jár. Szerintem egyértelműen nekem van igazam. Az, hogy a gyerek nem akart az anyja ölébe ülni, mivel ezeknek még nincs saját akaratuk, az anya a saját jóvoltából állta végig az utat. A SZABÁLYOK ÁLTAL SZÁMUKRA ELŐÍRT HELY BIZTOSÍTVA VOLT. Szerintem ez már felháborító, hogy ezek a kiégett anyukák mit képzelnek magukról. Kicsi szándékosság is van abban, hogy ide írtam a kérdést, kíváncsi vagyok a vérszomjas anyukák érveire. (Az azért, mert ez illik, hagyjuk, nem fogok egy egy órás utat végigállni, úgy hogy látom, ők két helyet foglalnak)

2013. febr. 20. 16:42
 71/106 anonim ***** válasza:
63%
Mit pampogsz? Járjál autóval. Vagy nézzelek le én is mert nincs rá keret?
2013. márc. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/106 anonim ***** válasza:
75%

Nyilván provokáció a kérdés, de azért válaszolok.

Nekem nincs autóm, ha megyünk valahova a gyerekekkel, bkv-zunk. A nagy 4 éves, mindig az ölembe ül, a kicsi babakocsis. A legtöbb helyre el se jutunk babakocsival egyedül, mert nem bírom emelgetni, vagy ha mégis muszáj menni, rá vagyok szorulva más idegen ember segítségére, ami rossz érzés. (Van, hogy felajánlják a lépcsőnél a segítséget, van hogy megkérek valakit. De álatalában 30-40-es nők segítenek, akik gondolom már voltak ilyen helyzetben.) Ha alacsonypadlóssal utazunk, összesen egy hely van, ami jó nekünk, ahol úgy tudok ülni, hogy a babakocsit magam elé le tudom parkolni, és fogom kanyarodásnál. Aki már utazott kisgyerekkel, tudja, hogy még nem tudnak úgy kapaszkodni, állva utazni. Óriási segítség, ha valaki átadja a helyet. Ilyenkor meg szoktam kérni aki ott ül, hogy üljön át, de azért sokszor maguktól is átadják. Mondjuk mi nem olyan forgalmas helyen közlekedünk, a belvárosban durvább, ott senki sem udvarias. :(

Azt, hogy milyen nehéz gyerekekkel utazni, amúgy én is akkor tapasztaltam meg, amikor bébiszitterként naponta bkv-ztam két 10 éves (!) gyerekkel. De mondjuk a rászorulóknak átadni a helyet az annyira alap. Szerintem azok, akik ilyen érzéketlenek fiatal korukban, mint te, ők lesznek idősen azok a mogorva vénemberek, akik majd hangosan durrognak, mert nem segítenek nekik.

2013. márc. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/106 anonim ***** válasza:

Azt hiszem itt inkabb ez ember fuggo hogy milyen szemelyiseggel rendelkezik mennyire segitokesz az a valaki.

Majd ha lesz neked is gyerek akkor majd maskent fogsz velekedni.Mi az hogy utalod a gyerekeket talan te nem voltal gyerek sose?

En sose kertem helyet,inkabb tartottam a gyereket az olembe de elhiheted azt sem sokaig rogton atadtak a helyet.Elegge rossz hogy te igy velekedsz a dolgokrol.

Szoval le kell hogy irjam mi Svajcban elunk es nagyon ritka az az ember aki szinte nem ugrik az elso pillanatban ha eszre veszi hogy te eppen a babakocsit probalod betuszkolni a villamosba vagy epp a buszra.A helyekkel is ugyan ez van de persze itt is akad neha egy egy ilyen emberke mint amilyen te is vagy.

De hat ez van meg jo hogy nem vagyunk egyformak.

2013. máj. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/106 anonim ***** válasza:
98%

Jót tenni jó.


Nekem két kicsi gyerekem van. Sokat buszozok velük. Távolságin. Igaz nem a fővárosban. Nekem csak egyszer volt problémám bunkó modor miatt. AZ esetek 99%-ban mindenki kedves és segítőkész volt. HA az emberek rendesek, ezt a kedvességet kapják vissza, hatványozottan.


Volt olyan eset, hogy betegek voltak a gyerekeim, az orvostól jöttünk haza. Nagyon tele volt a busz, semmi ülőhely sem volt. ( itt megjegyzem, a kicsi gyerekek nagyon nehezen tudnak kapaszkodni a buszon, a hirtelen fékezéstől elesnek) És ekkor egy nagyon kedves idős néni ( a belső ülésen) azt mondta, hogy adjam oda neki a kisebb gyerekem (3 éves), s az ölébe veszi. Mondtam neki, hogy beteg-de nem zavarta. Össze vissza szeretgette, amit a gyerekem hálásan viszonzott, beszélgettek egész úton. Biztos vagyok abban, hogy jobb érzés segíteni másokon, mint keresztbe tenni nekik.


Sőt volt még egy maradandó élményem. Babakocsival mentünk haza (két gyerek). S ott várt a buszra három tini (rendhagyó öltözékben- ijesztő megjelenéssel). Heherésztek. Azt vártam mikor fognak beszólni, vagy belekötni valakibe. S NEKIK jutott eszükbe, hogy segítsenek feltenni a buszra babakocsit. Nagyon meghatódtam. Hálás voltam nekik, s nagyon elszégyelltem magam az előítéletem miatt. Ezentúl lehet akármilyen megjelenésű, öltözetű ember, nem fogok ítélkezni-ezen fiatalok jósága miatt. A jó tett tovább adódik. De a rossz is tovább adódik, s vissza is száll.


Én örülök, ha segíthetek máson. S lehet, hogy ezen beállítottságom miatt, de nem panaszkodhatok az emberekre.

2013. máj. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/106 anonim ***** válasza:
75%
Én inkább egy másik esetet írnék le,mint tanuljatok egyetemisták, egy végigrobotolt nap után (diplomás ápolónő),hullafáradtan megkértem egy egyetemistát,hogy tegye fel a táskáját a vonaton,ugyanis 2,5 órára lakom,amit nem tett meg. Fél óra hadakozás után KIDOBTAM a táskát az ablakon, az utitársaim megtapsoltak. Voltak,akik átakarták adni a helyüket,de elutasítottam,hiszen nekik is volt jegyük, de a kiscsaj nem vett 2 jegyet!
2013. máj. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/106 anonim ***** válasza:
63%
téged is inkább nyelt volna le anyád... -_- oké, tudom, primitíven fogalmaztam meg de erre nincs finomabb kifejezés... remélem sosem lesz gyereked, se kutyád, se macskád de még azt a szegény aranyhalat és az állítólagos barátaidat is őszintén sajnálom!!! egyetemre is valószínűleg fizetősre vettek fel és a szüleid marhára elkényesztethettek hogy ilyen önző tapló lettél csak azt nem értem hogy 1. hogy tudtak téged kisgyerekként elviselni mert valószínű ugyanolyan voltál mint akik téged idegesítenek, 2. mi a jófrancért nem adtak kocsit a segged alá ami annyira elfárad a fárasztó egyetemi ülésben??? bár nyilván akkor is lenne valami ami nem tetszene mert mások nem úgy ugrálnának ahogy te haladni akarsz.ha szerinted ennyire igazad van akkor minek kérdezel?? rakd ki a face-edre azt gyűjtögesd az idióta ismerőseid elismerő lájk-jait :@ nyilván csak provokáció (ez esetben pedig keress fel egy agyturkászt mert ha ettől izgulsz fel hogy a háborgásokat olvasod, igencsak beteg vagy) de elmehetsz te a sunyiba...
2013. máj. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/106 anonim ***** válasza:
68%

Mivel a kérdező rég nem szólt a saját kérdéséhez, úgy gondolom, csak provokál.

75! Elítélendőbb, hogy kidobtad egy idegen táskáját az ablakon, mint az, hogy ő nem vette el az ülésről. Én a helyedben nem lennék rá büszke. Azt meg nem hiszem, hogy megtapsoltak az utasok. Ha mégis az akkor nagyon szomorú. Nem volt helyes az ülésen hagynia a táskát. Viszont neked, elég lett volna föltenned a tartóra, ha már mindenképpen az a hely kellett. Feltételezem, hogy sokan azért akarták átadni a helyet, mert féltek attól, hogy mit teszel. Nem azért mert neked adtak igazat.

2013. máj. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/106 anonim ***** válasza:
77%
Az anyuka miért a cuccokat tette az ülésre? Leülhetett volna ő az ülésre, ölébe vette volna a gyereket, a cuccot meg vagy a lábához teszi, vagy akár fel a csomagtartóra. Az ilyennek én se adnám át a helyet. Vagy ha pl vmit voltam intézni a városban, esetleg dolgozni voltam, olyankor sem gyakran adom át a helyem(örülök ha leülhetek a seggemre és aludhatok amíg hazaérek a távolságival).
2013. aug. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/106 anonim ***** válasza:
90%

Nekem ez volt a kedvenc mondatom a szövegedből: Az, hogy a gyerek nem akart az anyja ölébe ülni, mivel EZEKNEK még nincs saját akaratuk, az anya a saját jóvoltából állta végig az utat...

az EZEKNEK - a kisgyerek-et értetted, ugye??


Hát- komolyan mondom, csak gratulálni tudok a szüleidnek, hogy egy ilyen épkézláb, empatius, és felettéb szimpatikus lányt neveletek belőled!!!

Megmutathatnád anyádnak ezt a kérdésedet, kiváncsi vagyok ő mit szól hozzá!! Biztos felettébb büszke lesz RÁD!!!

2013. dec. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/106 anonim ***** válasza:
62%

Na ilyennel még nem találkoztam, és sosem kértem senkitől, hogy adja át a helyét, de hozzád hasonlókkal gyakorta összefutok. Olyan emberekkel, akik pofátlanul betolakodnak a gyerekes anyukák elé a postán, miután már 15 perce sorban állunk, és a gyerek majd meg őröl érte, hogy induljunk végre tovább. Olyannal is alkalmam volt már találkozni, aki szó szerint odébb lök a zebra előtt, hogy 2 másodperccel hamarabb érhessen át a zöld lámpás kereszteződésen. Nem várom el, hogy előre engedjenek, de legalább ne túrjanak ki, ha már kivártam a sorom.


Az általad említett anyuka nyilván nem teljesen százas, de ez nem egy általános jelenség.


Te viszont "büszke lehetsz magadra", ha hallod, hogy egy gyerek sír, amiért nem ülhet a buszon az anyukája mellé, és inkább megjátszod a süketet ahelyett, hogy segítenél rajta. ÉLs persze amiatt is, hogy nyíltan utálod a gyerekeket. Hát "gratulálok"!

2013. dec. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!