Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért várják el a kisgyerekes...

Miért várják el a kisgyerekes szülők, hogy ha buszon utaznak a félbusz felállva várja, hogy átadják a helyüket?

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztos benne, hogy jó helyre írtam ki a kérdést. Ezért előre is elnézést kérek. Szóval, ma a buszra felszállva szomorúan vettem észre, hogy nincs hely, ezért leültem az első ülésre. Később mellém ült egy idős hölgy. Később felszállt egy szokásos módon problémázó "anyuka képződmény", miatta állt kb 10 percig a busz. Felszáll, elkezd sipákolni a gyerekének, hajjaj bogaracskám, nincs hely. A mellettem ülő nő átül a másik oldali első ülésre, tehát ÁTADTA A HELYÉT. A nő bepakolta mellém a csomagjait, és lerakta a gyereket, aki elkezdett rinyálni, hogy a helyén ülök. (Én utálom a gyerekeket, úgy is tettem mintha nem hallottam volna) Mivel a gyerek nem volt hajlandó az anyja ölébe ülni, az anyja mellette állt. Mivel távolsági járat volt, egy idő után az anya meg a vén nyanyák elkezdtek pampogni, én persze nem foglalkoztam vele. Nem adtam át a helyem, mivel a Volán utazási szabályai is kimondják, hogy 6 ÉV ALATTI GYEREK CSAK PÓLYÁBAN UTAZHAT KÜLÖN ÜLÉSBEN EGYÉBKÉNT CSAK AZ ANYA ÖLÉBEN. Na most, ők megkapták a számukra járó 1 HELYET, de kettő egy 2-3 éves gyereknek és felügyelőjének nem jár. Szerintem egyértelműen nekem van igazam. Az, hogy a gyerek nem akart az anyja ölébe ülni, mivel ezeknek még nincs saját akaratuk, az anya a saját jóvoltából állta végig az utat. A SZABÁLYOK ÁLTAL SZÁMUKRA ELŐÍRT HELY BIZTOSÍTVA VOLT. Szerintem ez már felháborító, hogy ezek a kiégett anyukák mit képzelnek magukról. Kicsi szándékosság is van abban, hogy ide írtam a kérdést, kíváncsi vagyok a vérszomjas anyukák érveire. (Az azért, mert ez illik, hagyjuk, nem fogok egy egy órás utat végigállni, úgy hogy látom, ők két helyet foglalnak)

2013. febr. 20. 16:42
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/106 anonim ***** válasza:
70%
Az a bibi kedves utolsó, hogy a kérdező egy taknyos kölyök, akinek fingja sincsen milyen 37hetes pocakot cipelni és egyáltalán létezni vele. Szóval neki teljesen feleslegesen magyarázod. Pedig ő is volt egykoron 37 hetes magzat és 4 éves ordibáló kisgyerek is. Neki biztosan sosem kellett állnia a buszon,a táskájukkal a fejét bökdöső felnőttek között, mert akkoriban másabbak voltak a fiatalok és felálltak a kis szaros seggének. Nem ilyen szarrágókkal volt tele a világ!
2013. dec. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/106 anonim ***** válasza:
37%
A bibi, kedves utolsó előtti, hogy ha neked nincsen kényed-kedved az öledbe venni a gyereked, akkor neked nem kell, de másnak ha van kedve ha nincs, rögtön adja neked át a helyed... Mellesleg senki nem kíváncsi a pocakodra, senki sem fogja azt lesni hogy hány kismama van a buszon... Ja és megnyugodhatsz, nem félt téged senki.
2013. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/106 anonim ***** válasza:
88%

92-Éppen olyan szimpi ember vagy, mint a kérdező!


(Egyébként meg próbálj meg egy 37hetes pocakkal ülve az öledbe venni egy 4éves kisgyereket. VAlószínű nem azért nem vette ölbe, mert nem volt kedve- ha így is fogalmazott- hanem azért, mert képtelenség.... És mint írta, végigállta az utat.:( )

2013. dec. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/106 anonim ***** válasza:
19%
92-es szerintem a bibi inkább az, hogy anyukád nem szocializált gyerekkorodban, így olyan mély érzésű f.reg emberré váltál, mint amilyen vagy.
2013. dec. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/106 anonim ***** válasza:
42%
Hűha... Feledhetetlen oltást kaptam két jó nagy atyaúristentől :D
2013. dec. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/106 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 92-es. Mint említettem, nem vártam senkitől semmit. Alapvetően elég sokat tömegközlekedtem már gyerekkel (gyakorlatilag egyéves kora óta), szóval nagyon tisztában vagyok vele, hogy mire is lehet számítani. Azért az vicces volt, mikor nemrég terhesen én adtam át egy kisgyerekes anyukának a helyet a buszon.:D Tudod, senkit a világon nem zavart a szituáció, egyedül a kisgyerekes anyukát, de ő meg nem tudott volna biztonságosan kapaszkodni. Szóval: lehet így is, ahogy te csinálod, meg lehet másként is. És a másként nem azt jelenti, hogy folyamatosan azt nézném, hogy kinek kell átadni a helyet, hanem csak annyit jelent, hogy nem csinálok úgy, mint a nagy többség, hanem ha valami nyilvánvaló, azt észreveszem, és ha én jobb helyzetben vagyok, akkor teszek ellene...

A hozzászólásomat egyébként nem panasznak szántam, csupán egy reagálás volt a kérdező "kérdésére". Még azt sem gondolom, hogy kötözködni érdemes bármivel is, amit leírtam, főleg, hogy leginkább a botos néniken voltam kiakadva.

Ja, és történt már az életben velem egy s más, hidd el, drága, nem várom én senkitől, hogy féltsen (megjegyzem, nincs is szükségem idegen emberek féltésére...). :D

2013. dec. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/106 anonim ***** válasza:
13%
Akkor mit vered a nyomorék fejed a semmire? Egyébként meg lehet hogy azt hitték a nagy hasad miatt hogy súlyproblémáid vannak... :D terheseknél bizony előfordul ;)
2013. dec. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/106 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, hogy hol vastam már, egy kismama buszozott állva egy másfél-1 év körüli gyerekkel. A busz fékezett vagy valami autó ment bebe. A kismama a hasára esett és felrepedt a méhe.

Nehéz kisgyerekkel buszozni. Ők még nem tunak kapaszkodni. Én meg örülök sokszor ha magamat meg tudom tartani, az álló 2 évest meg nem gyúrja el a tömeg. Ha lehet, én az ölembe ültetem. De legalábbis leültetem. Nem a kényelem hanem a biztonsága miatt.

Nekünk eddig az esetek 90%-ában átadták a helyet. Mondjuk soha nem kérem, vagy nem nézek rondán ha nem ugrik egyszerre a fél busz. Ha meg kapunk helyet, széles mosollyal hangosan megköszönöm.

2013. dec. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/106 anonim ***** válasza:
9%
Most is a kismama (elnézést a főistenektől hogy nem írtam nagybetűvel) a legfontosabb... Ha baleset van akkor még százan sokkal komolyabb sérüléseket szerezhetnek... Az pl. ha az autó sofőrje hal meg az le van szarva csak az édes kismamának ne legyen baja...
2013. dec. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/106 anonim ***** válasza:
28%

Igen, ez így van, ahogy az utolsó írja... De én is írtam, hogy miért a kisfiamat ültettem le.

92-es, neked nem tudom, milyen problémáid lehetnek a világgal, de egy biztos: saját magaddal súlyos problémáid vannak, úgy nevezik ezt általában, hogy önértékelési probléma. Jössz egy anonim oldalra, és olyan embereket próbálsz sértegetni, akiket a legkevésbé sem ismersz, a világon semmit nem tudsz róluk, és attól, hogy azt hiszed, sikerült valakit megsértened (nem jött össze, mert engem ismeretlen emberek véleménye nem érdekel...) boldogságot érzel. Ez szerintem szánalmas... A pszichológia területén érdemes lenne olvasgatnod, hátha találnál segítséget..., egy-két cikk/könyv elolvasása után biztosan gyorsan magadra ismernél, bár azt már nem is feltételezem rólad, hogy a gyk-n kívül mást is szoktál olvasgatni.

Nem nyert a súlyommal kapcsolatos tipped, de nem is lényeges ez, ha túlsúlyos kismama lennék, ahhoz sem lenne semmi közöd, na és túlsúlyosként is jobban biztonságban érezném magam ülve a buszon, mint állva. De egy a lényeg, mostanában már csak magamat kell buszoztatnom, a kisfiamat nem, így lényegesen leegyszerűsödött a helyzet. :D

További jó fröcsögést és élvezkedést, én már nem reagálok, mert ha minden jól megy, akkor a napokban meg is szülök, és inkább pozitív dolgokkal foglalkozok a továbbiakban. :)

2013. dec. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!