Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért várják el a kisgyerekes...

Miért várják el a kisgyerekes szülők, hogy ha buszon utaznak a félbusz felállva várja, hogy átadják a helyüket?

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztos benne, hogy jó helyre írtam ki a kérdést. Ezért előre is elnézést kérek. Szóval, ma a buszra felszállva szomorúan vettem észre, hogy nincs hely, ezért leültem az első ülésre. Később mellém ült egy idős hölgy. Később felszállt egy szokásos módon problémázó "anyuka képződmény", miatta állt kb 10 percig a busz. Felszáll, elkezd sipákolni a gyerekének, hajjaj bogaracskám, nincs hely. A mellettem ülő nő átül a másik oldali első ülésre, tehát ÁTADTA A HELYÉT. A nő bepakolta mellém a csomagjait, és lerakta a gyereket, aki elkezdett rinyálni, hogy a helyén ülök. (Én utálom a gyerekeket, úgy is tettem mintha nem hallottam volna) Mivel a gyerek nem volt hajlandó az anyja ölébe ülni, az anyja mellette állt. Mivel távolsági járat volt, egy idő után az anya meg a vén nyanyák elkezdtek pampogni, én persze nem foglalkoztam vele. Nem adtam át a helyem, mivel a Volán utazási szabályai is kimondják, hogy 6 ÉV ALATTI GYEREK CSAK PÓLYÁBAN UTAZHAT KÜLÖN ÜLÉSBEN EGYÉBKÉNT CSAK AZ ANYA ÖLÉBEN. Na most, ők megkapták a számukra járó 1 HELYET, de kettő egy 2-3 éves gyereknek és felügyelőjének nem jár. Szerintem egyértelműen nekem van igazam. Az, hogy a gyerek nem akart az anyja ölébe ülni, mivel ezeknek még nincs saját akaratuk, az anya a saját jóvoltából állta végig az utat. A SZABÁLYOK ÁLTAL SZÁMUKRA ELŐÍRT HELY BIZTOSÍTVA VOLT. Szerintem ez már felháborító, hogy ezek a kiégett anyukák mit képzelnek magukról. Kicsi szándékosság is van abban, hogy ide írtam a kérdést, kíváncsi vagyok a vérszomjas anyukák érveire. (Az azért, mert ez illik, hagyjuk, nem fogok egy egy órás utat végigállni, úgy hogy látom, ők két helyet foglalnak)

2013. febr. 20. 16:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/106 sumergo ***** válasza:
95%
Hát, ebben a sztoriban sok minden sántít (átül a másik ülésre??? Mikor nincs hely???)! Szerintem kamu, és a kérdező jókat röhög s markába, hogy néhányan hogyan felhúzzák magukat. A helyzet a következő: Amíg mindenki (tini, anyuka, nyugdíjas stb.) úgy gondolja, hogy csak az övé az egyetlen igazság, addig ez lesz! SZÚÚÚÚÚÚSZÁÁÁÁÁÁ :-)
2013. febr. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/106 anonim ***** válasza:
85%

hú te egy igazi paraszt vagy.szerencsére ritkán kell buszon utaznom,3,5 éves fiam van

megnéznék én egy hat éves gyereket,de még egy három évest is pólyában.nem tudom ki az a hülye,aki helyi vagy helyközi közlekedésben gyermekbiztonsági rendszert cipel magával,hogy abba kösse be a gyereket 2-3 megálló erejéig,ahogy írtad.

egy három éves már nem babakocsizik,gyalog jár

az én gyerekem fél és kétségbe esik,ha nem vagyok mellette a buszon,tehát mellé szoktam állni,ha nincs hely leülni.ha van,akkor leülök,és nem adom át a helyem csak idősnek,ha máshol nincs hely.ha én ülnék a gyerekem mellett,és te jönnél,én akkor sem adnám át neked a helyem,ha szerinted nekem csak egy ülés jár.

nekem soha egyszer sem adta át senki a helyét kilenc hónapos terhesen is,pedig akkor elég veszélyes kapaszkodva utazni,hirtelen fékezés,esés stb.

én idősnek átadom a helyem most is és azelőtt is,hogy volt gyerekem

én nem vagyok kiégve azért,mert szeretnék leülni a gyerekem mellé,hogy ha hirtelen fékez a busz meg tudjam tartani,hogy ne essen le az ülésről(volt már lá példa,majdnem kitört a nyaka,azóta végig fogom a mellkasánál buszon utazás közben

miért állt miatt 10 percig a busz?addig tartott felszállni,sopánkodni,leültetni a gyereket?egy mozgás sérült miatt állhat 10 percet a busz,akkor ő dögöljön meg,mert tolószékes?

lehet,te a gyerekeket utálod,én meg olyan rosszindulatú kis férgeket,mint te,akiknek fogalmuk sincs róla,hogy milyen egy kisgyerekkel és csomagokkal tömegközlekedni,de itt okoskodnak,és ráadásul hülyeségeket írnak(lásd pólya hat év alatti gyereknek.de a három év alatti helyesbítés sem volt jobb)

2013. febr. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/106 anonim ***** válasza:
86%

létezik olyan szó h empátia udvariasság tisztelet


ha nem ismered nézz utána mit jelent és alkalmazd....


az h most ez a véleményed? majd változni fog, majd te is leszel hasonló helyzetben, és akkor majd ezért írsz be ide remélem akkor valaki visszalinkeli ezt a kérdésedet neked

2013. febr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/106 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező, azt írtad utálod a gyerekeket! Na most a szövegedből, hozzászólásaidból, véleményeidből ítélve jómagad is egy gyerek vagy, mégpedig egy önző gyerek. Mert egy felnőtt nem gondolkodik így! Mindnyájan voltunk gyermekek, még te is, és nem születtünk Nóbel-díjas professzornak, a gyermekévek során mindenki tudást, tapasztalatot szerez a világról, fejlődik az értelme, intelligenciája, és bizony alakul az érzelmi intelligenciája is, empátiás készsége. Bizony ahhoz, hogy ne önző csak magunkat látó kisgyerekként viselkedjünk, ahhoz ki kell alakulni az elvont gondolkodás egy olyan szintjének, amikor is az egyén képes belelátni mások helyzetébe, átélni mások problémáit anélkül, hogy ő ilyen szituációt személy szerint átélt volna. Bizony ehhez elvont fogalmi gondolkodás szükséges, ami nálad hiányzik, hiába jársz már egyetemre, lélekben elég kisgyermeki szinten vagy. Reméljük, majd utoléred egyszer a korodat, és másképp látod a világot!

A kérdésedre válaszolva pedig:

Nem értem, miben legyen igazad? A történetet elolvasva azt látom, hogy az anyukának átadtak egy helyet és kész. Az anyuka nem szólított fel téged, hogy add át a helyedet te is nekik, legalábbis ezt nem írtad. Az, hogy magában mit gondol, és a gyermeke mit beszél, ahhoz neked meg semmi közöd. Az anyukának meg ha volt is véleménye, azt megtartotta magának, neked is azt javaslom olyan szituációkban, mint pl. amikor az étteremben mások sértegetésével nyilvánítod ki a véleményedet. Tudod, ha neked van jogod a véleményed megmondani másoknak, akkor egy gyermeknek is van joga sírni, követelőzni, beszélni nyilvános helyen akár tetszik, akár nem.

És még egy utolsó: A buszon ha én át akarom adni a helyem valakinek, azt nem azért teszem, mert úgy illik, hanem azért mert úgy ítélem meg, hogy nagyobb szüksége lenne arra az ülőhelyre neki, mint éppen nekem, ennyi.

2013. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/106 anonim ***** válasza:
81%

"6 ÉV ALATTI GYEREK CSAK PÓLYÁBAN UTAZHAT KÜLÖN ÜLÉSBEN EGYÉBKÉNT CSAK AZ ANYA ÖLÉBEN."


Ez az év vicce. Ennyire nem lehetsz sötét..

De lehetsz!

2013. febr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/106 anonim ***** válasza:
82%

kérdés még : egy olyan gyerek akinek a kommunikációja még korlátozva van az hogy ad hangot a véleményének?


sírással kiabálással hisztivel


egy gyereknek fontos h sok minden ugyan úgy történjen vele ez kell ahhoz h biztonságba érezze magát

ebbe bele tartozik az is h pl szeretnek elől ülni a buszon h lássák mit csinál a vezető vagy az ablak mellet h kilássanak

egy kisgyerek nem tud sokat egyhelyben ülni

pl én ezért szeretem ha neki külön helye van nem rajtam ugrál és nem koszolja össze a mellettem ülő ruháját a sáros cipőjével


mit szóltál volna ha az anyuka ölbe veszi a gyereket az meg téged rugdos unalmában ???

valeszeg akkor azért fröcsögnél itt....

2013. febr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/106 anonim ***** válasza:
82%

Te Idióta Te!

Szerintem is kamu szagú és csak provokálni akarsz ezzel a kérdéssel, de hát mint unatkozó vérszomjas, felsőfokút végző 2 nyelven beszélő, primitív 30-as anyuk leírom mit gondolok.

Nemcsak a történetről, de Rólad is!

Az utazással kapcsolatban. Tényleg nincs igaza annak az anyukának, aki 6 éven aluli gyereket visz és 2 helyre tartja jogosultnak magát. Viszont azért éni s megnéznék egy 6 éves gyereket pólyában! Már a fél évest sem igazán tudod bele tenni,de egy 6 évest? 6 éves kortól/iskolától meg a gyereknek is kell jegy, tehát jár a hely neki is. :)

Én nem hogy 18 évesen, de most is átadom a helyem idősnek, várandósnak, betegnek, rászorulónak. Próbálok segíteni a rászorulókon. Étterembe járok a 2 éves gyerekemmel, aki bizony néha hangosan tud örülni a szívószálnak, az almalének, a pincér nőnek, a helynek, de bizony néha a sírás is elkapja, ha valamit nem engedek meg neki, mondjuk nem szaladgálhat a székek között és nem öntheti ki a levesét. Tényleg egy büdös bunkó vagyok, amiért hagyom sírni a gyerekemet és mivel még a mazochizmussal is küzdök, élvezem is, hogy ordít, vergődik és rossz a kedve. Te még nem tudod, milyen komoly és nehéz munka egy apró emberpalántából normális és kiegyensúlyozott felnőttet nevelni. Sajnos a Te szüleid is kudarcot vallottak. Borzalmas arrogáns, ki ha én nem, p.csa vagy, akinek eddig minden jó kijárt az életből és a szülei pont olyan rosszul nevelték, mint mi vérszomjas anyukák neveljük a csemetéinket.

Nem kívánom, hogy rosszul járj az életben, hiszen akkor én sem lennék jobb egy fikarcnyival sem nálad, de azért remélem egyszer benő a fejed lágya és észhez térsz!

Jelen pillanatban egy a határait feszegető, lázadó idióta vagy, akit egyszer úgy csap szájon az élet egy sz@ros lapáttal, hogy majd csak pislogsz, mint hal a szatyorba.

Tudod! Kinek-kinek, érdeme szerint!

2013. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/106 anonim ***** válasza:
88%
nem jár neki 2 hely? de a te cuccodnak jár a 2. hely? Na én meg ezt utálom.. mivel ezzel utalsz arra, hogy odateszed a motyódat, mint a vénasszonyok is, hogy na takarodj innen, ide bizony nem ülsz le!
2013. febr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/106 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyok kiégett anyuka, te viszont egy lusta, rosszindulatú ember képződmény vagy. Inkább csorogtál volna

anyukád combján.

2013. febr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/106 anonim ***** válasza:
83%

Nem olvastam végig az összes választ és kommentedet csak az első oldalt, de ez a legnagyobb gondod? Ültél? Igen. Megvertek érte? Nem. Lehet, hogy igazad van, de hálát adok az égnek, hogy nem találkoztam még buszon ilyen emberrel mint amilyen Te vagy. 3 évest pólyába? Te tudod, mi az a pólya? Egy 1 évest sem tudsz pólyába tenni, nemhogy egy 3 évest.

Gondolom, amikor a tinitársaid -vagy akár te - maguk mellé teszik a táskájukat, ugyanígy felháborodsz majd. Bár azt a kommentedet még pont olvastam még, hogy nem erről volt szó. Egy 2-3 éves gyerek azért reklamál, mert nem lát ki és lemerem fogadni, hogy te is ilyen voltál.


Én is egy ilyen "anyuka képződmény" vagyok és nagyon felháborított az a stílus, ahogyan ezt leírtad. És bár ez nem fog nagyon meghatni, de biztos lehetsz benne, hogy nem csak te nem szereted a gyerekeket, hanem ők sem téged.


Egy 2,5 éves kislány "vérszomjas anyukája"

2013. febr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!