Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 14 éves gyerekem bánt szóban...

Liva kérdése:

14 éves gyerekem bánt szóban és újabban ellök és kicsavarja a kezemet, ma van a születésnapja reggel 10-kor elment és még mindig egyedül vagyok a születésnapján, nélküle. Hogyan és honnan kaphatnék sürgős segítséget?

Figyelt kérdés
14 éves a gyerekem, újabban sok a gond vele, nem tanul bukásra áll, korrepetálásról ellóg amit pedig fizetek. Sportol 10 éve újabban csak néha megy edzésre. Elkezdett csavarogni este 9-10-kor jön haza, én meg keresem az után . Már bántalmaz is neki lök a falnak vagy úgy meglök hogy ráesek a szőnyegre. Ma van a születésnapja minden szépen előkészítettem az asztalon, az első szava ő most elmegy, nem akartam neki erre pénzt adni, kitépte a kezemből a táskámat és kivett belőle pénzt, amúgy sincs sok. Ki is csavarta a kezemet és "te kutya"-nak nevezett. Ordibál folyamatosan az albérletben velem, én nyugtatgatom erre direkt odaáll az ajtó elé, hogy a folyóson jól hallható legyen. Csak sírok és már az egészségemre megy rá. Az apja külföldi és külföldön is él, némi pénzt küld de ebben ki is merül a nevelés nála. Nekem nincs senkim csak a gyerekem és a szívem szakad meg.
2012. márc. 3. 15:14
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/112 anonim ***** válasza:
27%

Mi ez, McDonalds reklám? Esküszöm, olyan éhes lettem a kérdésedet olvasva, minden kommentedben benne van a McDonalds :)


Ami még feltűnt, hogy a családi pótlék megvonás miatt izgulsz a legjobban annak kapcsán, hogy a gyereked nem jár iskolába? Nem tán azon kéne inkább aggódnod, hogy így nem lesz szakmája, és éhenhal? Te is csak a Csp-t látod a gyerekben... de attól még gyerektartást kapni fogsz, nyugi...


Nem hiszem, hogy csak két hete ilyen rossz a helyzet. Ennek kellettek hogy legyenek előzményei, egy gyerek, hacsak nem drogozik, amit te állítasz, hogy nem (bár ha cigizik és iszik, akkor már PONT az miért maradna ki?...) nem fordul ki így magából akkor sem, ha 100x hívogatják telefonon.

Érdekes, én miért tudtam nemet mondani a cigire, csavargásra, alkoholra kamaszként? Mert nekem volt akaraterőm, és nem ilyen volt az alaptermészetem, neki meg ilyen, és akaratgyenge is.


Egyébként elég önzőnek tűnsz nekem. Minden válaszod hemzseg attól, hogy ÉN nem bírom, ÉN nem bírok ránézni az ezüstérmére ÉN kerülök börtönbe... ÉN, ÉN ÉN.... és a gyereked?


Csak azt írod vele kapcsolatban is, hogy NEKEM milyen rossz, hogy kiabál velem, ÉN vagyok egyedül....


Nem tudom, de szerintem ez lehet a baja. Megunta, hogy ennyire csak magadra gondolsz.

2012. márc. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/112 anonim ***** válasza:
53%
law abiding citizen féle kínzást javasolnék mint megoldás .p
2012. márc. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/112 A kérdező kommentje:
Kedves Hozzászóló nem érdekel a családipótlék ha tudni akarod, de nincs kedvem börtönbe kerülni ha esetlegesen nem tudnám kifizetni az esetleges 50 ezer forintot. Igen most már szeretnék magamra is gondolni ha ez őnzöség hát vedd úgy. Érte éltem idáig, nem magamért. Támadj csak nyugodtan már vártam az ilyen hozzászólást. És igen is van olyan, hogy valaki rossz társaságba keveredik és megváltozik hirtelen. Alkohollal megitatták de nem alkoholista és még egyszer nem drogozik! Így is teljesen magamra vagyok hagyva ezzel a szituációval, nem kell még a negatív hozzáállásod. És még egyszer kikérem magamnak hogy a családipótlék meg a gyerektartás miatt aggódnék. De komolyan ez azért erős rágalmazás. Megakarom menteni a gyerekem és meg is fogom. És igen is fáj ha az ember ránéz egy bajnoki ezüstéremre, képzeld el.
2012. márc. 18. 15:23
 94/112 anonim ***** válasza:
tegnap 19:56 De ütődött!
2012. márc. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/112 anonim ***** válasza:

Ő ezt nem érti, hogy már ilyen komoly a helyzet?

Annyit azért tanulhatunk ebből az iménti hozzászólásból, (aki a csodakamasz volt ) hogy meg kellene a fiút i skérdezni. Mondja el ő. És nem szólni bele. Mit keres, mit vár, hoyg képzeli, hogy feladja a sulit, a sportot, miért ilyen durva veled, ő mit gondol erről.Kíváncsi vagyok, mit mondana. Bár lehet h semmit, meg van most vadulva kicsit.


A drogról meg: értjük, hogy nem drogos., De olyan környezetben van, ahol mmanapság nagyon-nagyon könnyű eg ykis szerhez tablettához jutni. És azért gondolzunk ilyesmire, mert annyira megváltozott a viselkedése, és ez szokott a szerhezsnálat jele lenni. Minden esetre, arra számíts, hogy ha még nem próbálta ki, de bármikor ott van neki kéznyújtásnyira, ezt lefogadom. Akár mikor eszébe juthat kipróbálni, és nem biztos, hogy egyből észreveszed.

2012. márc. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/112 anonim ***** válasza:
85%
KAMU???????
2012. márc. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/112 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem inkább az ütődött, aki nem tudta rendesen megnevelni a gyerekét hogy ne egy csavargó dohányos aggresszív állat legyen belőle. És nem hiszem, hogy azért csodakamasz lettem volna, mert tudtam normálisan viselkedni, és randalírozás, meg ivás helyett inkább igényesen szórakoztam a barátaimmal.
2012. márc. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/112 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ütődött, de mindegy akkor legyek az a szemedben. Nem ez a fontos, hanem hogy jó útra térjen ismét. És ha csak addig élek is hogy megjavul, akkor is már volt miért élnem. Mert ő az életem és nem adom fel, ha belebetegszem és tönkre megyek ebbe, akkor sem. Lesz megoldás.
2012. márc. 19. 10:03
 99/112 anonim ***** válasza:
13%

Nem elsősorban neked mondtam, hanem annak, aki volt szíves engem annak nevezni. Erre mondtam, hogy inkább tartalak Téged annak, mert még gyereket nevelni sem tudsz. Ahogy egyedül maradtál vele, rögtön nem tudsz vele mit kezdeni, és elzüllik. Amíg volt apja is, addig bajnoki ezüstérem... ahogy csak te maradtál vele, ivás, cigizés, csavargás?

Annyira nem tudod nevelni, hogy sz@rba sem néz, semmi tekintélyed előtte, megüt, kutyának nevez, pénzt vesz el tőled... ha te egy gyerekét normálisan és következetesen nevelő anya lennél, nem így viselkedne a fiacskád...

2012. márc. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/112 anonim ***** válasza:
74%
Akit téged vádolnak,oda se figyelj!ugyanugy kamaszok,s a dolgokat a saját szemszogukbol nézik.Itt vagyunk neked,drukkolunk.Szép hogy véded,de akkor is gondolj bele:barátok hatására ennyire nem lehet kifordulni!!!!se suli,se sport....csak a pia,cigi...s ez az agresszio! Véded,el se akarod hinni...de én elvinném drogtesztre.Nem tetszik ez nekem!
2012. márc. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!