Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 14 éves gyerekem bánt szóban...

Liva kérdése:

14 éves gyerekem bánt szóban és újabban ellök és kicsavarja a kezemet, ma van a születésnapja reggel 10-kor elment és még mindig egyedül vagyok a születésnapján, nélküle. Hogyan és honnan kaphatnék sürgős segítséget?

Figyelt kérdés
14 éves a gyerekem, újabban sok a gond vele, nem tanul bukásra áll, korrepetálásról ellóg amit pedig fizetek. Sportol 10 éve újabban csak néha megy edzésre. Elkezdett csavarogni este 9-10-kor jön haza, én meg keresem az után . Már bántalmaz is neki lök a falnak vagy úgy meglök hogy ráesek a szőnyegre. Ma van a születésnapja minden szépen előkészítettem az asztalon, az első szava ő most elmegy, nem akartam neki erre pénzt adni, kitépte a kezemből a táskámat és kivett belőle pénzt, amúgy sincs sok. Ki is csavarta a kezemet és "te kutya"-nak nevezett. Ordibál folyamatosan az albérletben velem, én nyugtatgatom erre direkt odaáll az ajtó elé, hogy a folyóson jól hallható legyen. Csak sírok és már az egészségemre megy rá. Az apja külföldi és külföldön is él, némi pénzt küld de ebben ki is merül a nevelés nála. Nekem nincs senkim csak a gyerekem és a szívem szakad meg.
2012. márc. 3. 15:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/112 anonim ***** válasza:
71%

Hát el nem veszik ennyiért - akkor veszik el, ha bántalmazod, vagy nem tudod megteremteni a szükségleteit...

De még mindig nem érted, amit írtam!

Az ő születésnapja, és szomorú vagy, mert nincs veled... Ő nyilván a születésnapját azzal szeretné tölteni, akivel ő akarja, hiszen kamasz, ebben a korban a haverok sokkal fontosabbak, mint a szülő (és ez teljesen természetes dolog!!!!).

Lehet, hogy barátnője is van, csak nem meri elmondani, mert azt érzi, hogy társként kezeled, féltékeny lennél...

2012. márc. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/112 A kérdező kommentje:
Igen van egy barátnője és soha nem elleneztem, sőt volt idő hogy tanácsokat is kért ez ügyben.
2012. márc. 3. 16:44
 23/112 A kérdező kommentje:
Ha nem állna bukásra és nem csavarogna állandóan nem bántalmazna, én lennék az utolsó aki nem lenne partner.
2012. márc. 3. 16:45
 24/112 anonim ***** válasza:
90%

Hát akkor tényleg fordulj a családsegítőhöz, elvben az iskolának is jeleznie kellene az ilyen eseteket (és ez nem ellened irányul, nem szabad támadásnak venni, hanem segítő szándéknak!).

Attól ne félj, hogy elveszik tőled, mert az ennél sokkal súlyosabb problémák esetében fordulhat elő! Ha te kérsz segítséget, akkor pláne látják, hogy te meg akarod oldani a problémát, és partner vagy ebben!

2012. márc. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/112 anonim ***** válasza:
91%

Azért kellene neked több felnőtt kapcsolat, hoyg lássa a gyerek, hogy nem ő az egyetlen az életedben, mert visszaél vele. Ha még nincs is kivel találkozz, járj el, és ne számolj be, hoyg hol voltál. aggódjon most ő egy kicsit!

És ezt azonnal meg kell szüntetni, hoyg kezet mer rád emelni. Nme kell szégyenkezni vag ybármio, MINDEN ÁRON azonnal meg kell szüntetni! Ez mégegyszer nem történehte meg! Bármit vess be, de nem teheti meg még egyszer! Ez nagyon fontos. A kiskutya is, ha megharap, le kell szorítani a földre, különben veszélyessé válik.

2012. márc. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/112 anonim ***** válasza:
51%
Itt az a baj, hogy te félsz.Nme neked kell félni, hanem a gyereknek kell félni. Tőled, és attól, hoyg elveszít. Ez úgy egészséges. Félni kell valamitől, ne vedd rossz néven, de valami vissza kell hogy tartsa. Alakítsd úgy, hoyg ő féljen! Akár attól, hoyg elveszíti a jó bolondot, aki gondodkodik róla. Vagy hogy elveszíti a szeretetedet.
2012. márc. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/112 anonim ***** válasza:
Úgy bánik veled, mintha a testvére lennél, és nem az anyja. Légy szigorú! Ne pajtáskodj!
2012. márc. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/112 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves biztató sorokat, és a tanácsokat.
2012. márc. 3. 17:04
 29/112 anonim ***** válasza:
42%
Ha mégegyszer meglök, vágd pofán. Egy gyerek ilyet nem csinálhat. Te eltartod a parasztját, ő meg lökdös. A helyedben evezőlapáttal vágnám tarkón. Add állami gondozásba, vagy legalábbis fenyegesd meg vele. Egyébként tényleg nem ártana egy kemény apa.
2012. márc. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/112 anonim ***** válasza:
Haza ment már?
2012. márc. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!