Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 14 éves gyerekem bánt szóban...

Liva kérdése:

14 éves gyerekem bánt szóban és újabban ellök és kicsavarja a kezemet, ma van a születésnapja reggel 10-kor elment és még mindig egyedül vagyok a születésnapján, nélküle. Hogyan és honnan kaphatnék sürgős segítséget?

Figyelt kérdés
14 éves a gyerekem, újabban sok a gond vele, nem tanul bukásra áll, korrepetálásról ellóg amit pedig fizetek. Sportol 10 éve újabban csak néha megy edzésre. Elkezdett csavarogni este 9-10-kor jön haza, én meg keresem az után . Már bántalmaz is neki lök a falnak vagy úgy meglök hogy ráesek a szőnyegre. Ma van a születésnapja minden szépen előkészítettem az asztalon, az első szava ő most elmegy, nem akartam neki erre pénzt adni, kitépte a kezemből a táskámat és kivett belőle pénzt, amúgy sincs sok. Ki is csavarta a kezemet és "te kutya"-nak nevezett. Ordibál folyamatosan az albérletben velem, én nyugtatgatom erre direkt odaáll az ajtó elé, hogy a folyóson jól hallható legyen. Csak sírok és már az egészségemre megy rá. Az apja külföldi és külföldön is él, némi pénzt küld de ebben ki is merül a nevelés nála. Nekem nincs senkim csak a gyerekem és a szívem szakad meg.
2012. márc. 3. 15:14
 61/112 A kérdező kommentje:
Tehát még egyszer a fiam nem drogos! Voltam a nevelési tanácsadóbban, jövőhéten bemegyek a fiammal hozzájuk egy közös beszélgetésre, ha nem akar akkor finoman bekísértetem egy ismerősömmel ha kell, de megpróbálom neki elmondani hogy a saját érdeke. Segíteni fogjak ott nekem, azután az első lépés pszichológus. Neki külön és csoportban is. Mindenkinek azt tudom mondani, ha gond van, ne szégyenkezzen megpróbálni segítséget kérni, bár még ma nem oldódtak meg a gondjaim vele kapcsolatban, de van fény az alagút után, ebben most már bízom. A fontos nem adom fel, hogy megmentsem mert a gyer
2012. márc. 8. 11:56
 62/112 A kérdező kommentje:
Mert a gyerekem segítenem kell neki, ezen az úton végig menni, mert magától nem jön rá, hogy rosszul cselekszik. Megfogom neki majd bocsátani ha eljön az ideje, hogy rosszul bánik most velem, hogy csúnyán beszél velem, hogy lelkemben csak sérteget, mert meg kell bocsátani, hiszen a gyerekem, segítségre szorul bár ő nem fogja fel. Nekem is fel kellett fognom, hogy egyedül már ehhez kevés vagyok. Hiába nem adok pénzt, vagy hiába nem engedném el, jelenleg semmi sem érdekli. Természetesen félek most már hagyom hogy akik értenek ezekhez a dolgokhoz, hogy ők nekem segítsenek.
2012. márc. 8. 12:04
 63/112 anonim ***** válasza:

honnan veszed, hogy nem füvezik? Gondolod, hogy abarátai sodorják acigit, ő meg csak nézi? Akkor nem lógna velük! És mire az a sok pénz?

És mitől fordult ki így magából? Az megmagyarázná..ha cigi van, akkor van tabletta is!

A barátnőmnél a drogambulancián jelentkezett olyan 14 éves, aki leszokni!!! jött! Csak nem akarta hogy szóljanak a szüleinek. És szülői beleegyezés nélkül nem segíthetnbek 14 alatt! Leszokni jött nyolcadikosként!!! és nem tudtak segíteni.És nem tudták vagy nem akarták észrevenni a szülei. Ne vedd 100 %-ra. Lehet, hyog csak kipróbálta még, de ha ezekkel lőg, rá is szokhat. Ne engedd el, ne jusson pénzhez semmiképp, lopni se tudjon

(különben, te rátámadnál az anyádra pénzért, ha noncs rá valami különös okod? Elég fura ez, valamiért nagyon kellett neki!)

2012. márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/112 anonim ***** válasza:
Nme most kell megbocsátani neki! vagyis magadban megbocsáthatsz, de ő ne vegye észre, mert tönkremegy, ha nem érzi, hoyg haragszol! Amire szüksége van most, az a rosszallásod, a szigorod, a haragod, és a fenyítésed. Életszükséglet neki!!! Ne tagadd meg tőle,. mert csak úgy tudod a helyes útra visszaterelni. Ha látja hogy ezt is megengeded, holnap meg is ver a pénzért, és elzüllik mielőtt felnőne, nem ezt akarod te sem gondolom!!!
2012. márc. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/112 anonim ***** válasza:

"bár még ma nem oldódtak meg a gondjaim vele kapcsolatban, de van fény az alagút után, ebben most már bízom."


nagyon jól tetted, hogy léptél! Lesznek nehéz napok, de jó irányba indultatok!

2012. márc. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/112 anonim ***** válasza:
Nagyon jól gondolkodsz, hogy elfogadod a segítséget, és köszönöm, hogy velünk is megosztottad ezt!
2012. márc. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/112 A kérdező kommentje:
Nem füvezik és nem szed tablettát ez biztos. Maximum cigit próbálta meg ami szintén nagyon rossz dolog. Ma ismét bementem érte a McDonalds-ba, az asztal közepén cigis dobozok, fogtam és lesodortam az és azt mondtam a gyerekem ha itt van a közelébe sem akarok ilyet látni, az ült mellette amelyik minden reggel telefonál neki, hogy csavarogjanak együtt, annak is megmondtam a fiam közelébe ne lássam többet. Ha a családsegítő nem tud segíteni amit nem hiszek, mert nagyon mellettem akarnak lenni, úgy vettem észre, akkor valahogy kijutok abba az országba ahonnan visszatértünk. Ott még jobban megadnak minden segítséget szerintem. Csak legyen elég erőm mindehhez. Már fáradt vagyok és kimerült.
2012. márc. 8. 20:12
 68/112 anonim ***** válasza:

Elhiszem hogy fáradt vag yés kimerült! De nagyon jó, hoyg most a sarkadra álltál. Jó hogy a másik gyerekre is rászóltál!

Majd ha elmozdultok a holtpontról, az erőt fog adni! Meglátod!!

Ha visszakapod a gyereked, az is feltölt, és lessz majd aztán végre magadra is energiád. Nme tudsz mit tenni, rá nem hagyhatod, az csak tovább rontaná a helyzette, mármint a te fáradtságodat is.

2012. márc. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/112 A kérdező kommentje:
Azt hittem már rosszabb nem lehet, sajnos dehogy nem. Tegnap este elszökött hiába mondtam neki gyere vissza kérlek. A McDonalds mögött voltak azzal aki miatt nem ment a héten iskolába. Messziről láttam hogy isznak, mire odaértem onnan odébb álltak. Az üveg volt hát volt üresen a padon meg 4 pohár. Kerestem hogy hol lehet, újra megtaláltam és a szemében láttam ivott, most először láttam így a fiamat, a szívem majd megszakadt. Megint elszaladt, már éjjel felé járt. Elindultam hazafelé hátha még is hazament, már otthon volt. Nem akartam éjjel vitát a házban. Reggel elmentem annak az anyjához akivel volt, beszéltem vele. Állítólag az anyuka, tegnap délelőtt szembesült azzal hogy a gyereke nem jár iskolába jól pofon verte és hazavitte, de este az is megint az utcán volt
2012. márc. 10. 19:06
 70/112 A kérdező kommentje:
Közben ma összetalálkoztam az egyik fiam csapattársával és annak apjával, épp meccsről jöttek, nyertek! Fájt hogy a fiam is ott lehetett volna velük, de nem volt, mert ma megint a McDonalds-ban van. Állítólag hétfőn megy edzésre, de nem hiszek neki. Ja és iskolába is akar menni. Megvárom a keddet amikor a nevelési tanácsadóba kell mennünk, ha ott nem jutunk dűlőre ide rendelem az apját külföldről 1-2 napra, hátha eljön és jó lenne ha lelki támasz lenne és közösen megbeszélnénk hogyan tovább. Biztosan fogja mondani, vagy lehet hogy én rontottam el az egészet, de nem baj mondja csak segítsen. Segítsen ott egy lakás bérelni,(hozzá teszem a voltférjem nettó havi 3000 eurót keres tehátsak az első hónap a nehéz utána már dolgozni is tudnék. Felhívtam egy iskolát is, felvennék oda őt.
2012. márc. 10. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!