Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 14 éves gyerekem bánt szóban...

Liva kérdése:

14 éves gyerekem bánt szóban és újabban ellök és kicsavarja a kezemet, ma van a születésnapja reggel 10-kor elment és még mindig egyedül vagyok a születésnapján, nélküle. Hogyan és honnan kaphatnék sürgős segítséget?

Figyelt kérdés
14 éves a gyerekem, újabban sok a gond vele, nem tanul bukásra áll, korrepetálásról ellóg amit pedig fizetek. Sportol 10 éve újabban csak néha megy edzésre. Elkezdett csavarogni este 9-10-kor jön haza, én meg keresem az után . Már bántalmaz is neki lök a falnak vagy úgy meglök hogy ráesek a szőnyegre. Ma van a születésnapja minden szépen előkészítettem az asztalon, az első szava ő most elmegy, nem akartam neki erre pénzt adni, kitépte a kezemből a táskámat és kivett belőle pénzt, amúgy sincs sok. Ki is csavarta a kezemet és "te kutya"-nak nevezett. Ordibál folyamatosan az albérletben velem, én nyugtatgatom erre direkt odaáll az ajtó elé, hogy a folyóson jól hallható legyen. Csak sírok és már az egészségemre megy rá. Az apja külföldi és külföldön is él, némi pénzt küld de ebben ki is merül a nevelés nála. Nekem nincs senkim csak a gyerekem és a szívem szakad meg.
2012. márc. 3. 15:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/112 A kérdező kommentje:
Kedves előző hozzászóló, szóval a fiamon nem látszik, hogy nem vagyunk gazdagok, mert magamra nem költök csak rá, tehát a legdivatosabb ruhákban jár, jó telefonja van, ez a látszat kívülre.
2012. márc. 3. 16:09
 12/112 anonim ***** válasza:
91%

De nem lehet, hogy ennél is többet akar? valamint látja, hogy te úgymond elhanyagolod magadat, legalábbis nem neki megfelelően öltözöl? ilyenekre nem gondolsz, hogy ez lehet a baja?

megüt, lekutyáz???? mind a sz arba nézés jele.

2012. márc. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/112 anonim ***** válasza:
94%

Kitépi a kezedből a táskádat, elviszi a pénzeteket? mindezt 14 évesen?

Borzasztó nagy itt a gond, akármit is mondasz.

Semmibe néz tégedet.

2012. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/112 anonim ***** válasza:
95%
Ez a baj! Vonj vissza! ha nem viselkedik, mire judtelmazod? A rossz viselkedést büntetni kell, nem jutalmazni. A pénz a te kezedben van, ő nem tudja magát fenntartani nélküled. Kiszolgáltatott neked! Ha elszökik, a rendőr visszahozza. Te dirigálsz. Az van, amit te mondassz, amit megengedsz! Nem fogad szót?! Nem tisztel? Tessék. Megkapja szállást, és minimáli sétkezést, és kész. Talán dühöngeni fog először! Míg azt hiszi,m nem gondolod komolyan. Ha látja, hogy komolyan gondolod, egyből tudni fogja, hány kiló! Meglásd! Ez az ő érdeke. Kobozd el a telefonját!Vidd be a munkahelyedre! a pénzt is! Ne tarts magadnál csak kártyát, ne áruld el a kódodat! Légy kitartó. 3 nap múlva őkelme foyg bocsánatot kérni - kivéve ha drogozik, vagy más szenvedélynek hódol, akkor csak külső segítséggel bolduogulsz. nem lett volna szabad elkényeztetni, de már mindeggy. Most már muszáj az orrára koppintani! Dobd ki a szülinap romjait! menj el otthonról! Ne menj haza csak hajnalban, ne beszélj vele. Ha kérdi, annyit mondj, hoyg így tovább nem viselkedhet. Kész. Tűnjön úgy, mintha nem törődnél vele. Ne mosolyogj, ne sírj! lássa, hoyg erős és eltökélt vagy! Most apának kell lenned, nem anyának! Az hiányzik neki! Add meg! Verdd orrba, ha nem tudod testileg, akkor viselkedéssel. Ezt követeli! a világos korlátokat! Add meg neki! és nem kap semmit, csak ha tanul, edz, és tisztelettudó! Ha nem tartod be, akkor magadnak generálod a bajt, őt meg tönkreteszed. Nme kell szívbajosnak lenni!
2012. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/112 anonim ***** válasza:
94%

Aranylakű gyerek? aki kicsavarja az anyja kezét??? Hát ne haragudj, agyereked szörnyeteg, és erről tényleg te tehetsz. Tessék megmondani neki, mit lehet, és mit nem,é snagyon szigorúan megfogni. Akkor talán újra lehet aranylelkű gyerek. Így bűnöző léesz eg yéven belöl. Nme lehet így elengedni. És még fizetsz is neki!!

Nagyon-nagyon szigorúnak kell lennned.,. Ha nem birod, akkor vigye el az apja egy időre! És SEMMIT nem veszünk! Egy hamburgetrt sem! Főzni se kell, zsíros kenyér, vajas kenyér, szerbusz.

2012. márc. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/112 anonim ***** válasza:
93%
Ja, és mosni sem. Ki tud mosni magának., Vegye észre magát! Ne sajnáld. Ha így teszel, hasznára teszel. Ha tovább neveled anyaverőnek, tönkreteszed rövid úton.
2012. márc. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/112 anonim ***** válasza:
93%

Ez ütötte meg a szemem: "még mindig egyedül vagyok a születésnapján, nélküle"

Valaki már írta, hogy úgy tűnik, te társként kezeled a gyereked, és nem szülőként. Ilyet az ember a férjével kapcsolatban ír le!

Ez pedig iszonyatosan nagy teher egy kamasz számára!

Fordulj a családsegítőhöz, tényleg, ott van pszichológus is, segítenek megoldani a problémát, de az nyilvánvaló, hogy neked is nagyon sok mindenen kell változtatnod, mert a gyerek egy labilis kamasz, a lehető legrosszabb korban van, ő nem fog tudni változtatni, ha te nem teszed!

2012. márc. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/112 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem pedig most már késő keményen fogni, csak még rosszabb lesz.Inkább egy nagy beszélgetés segíthetne, arra kell mindenképpen sort keríteni.

Mivel engem egykeként, egyedül nevelt anyám, nem a legnagyobb jómódban, így sejtem, mit érezhet.Bizonytalanság lehet benne, félelmek, bűntudat.Ráadásul most amúgy is "rossz korban " van, nem könnyű neki sem.Most a biztonság lenne legfontosabb neki, hogy érezze, szeretik és sok figyelem.De emellett a tekintélyedet meg kell őrizni!Mondd meg neki, hogy nem tűröd az effajta viselkedést,büntesd meg érte és legyél következetes!

2012. márc. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/112 A kérdező kommentje:
Nem kezelem társként, hanem emberként, próbáltam összetartani a mi kis családunkat. Azért vagyok szomorú mert a fiam születésnapján egyedül vagyok, nem azért mert egyedül vagyok társ nélkül mert szerettem volna az ő napját vele együtt eltölteni. egyedül ezt nem fogom tudni megoldani, hogy megjavuljon, shivatalos segítség kell, az első lesz az iskola pszichológusa hétfőn. Sajnos az én hibám hogy hagytam idáig elfajulni a dolgokat, mert szégyenletesnek tartottam segítséget
2012. márc. 3. 16:32
 20/112 A kérdező kommentje:
kérni hivatalos helyről, mert féltem elveszik tőlem.
2012. márc. 3. 16:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!