Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatnál nyilvános helyen?

Szoptatnál nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Én néha igen, de a közvélemény borzasztóan elítéli, így valószínűleg lemondok róla. Tapasztalatok?
2010. szept. 26. 21:16
 181/195 anonim ***** válasza:
88%
ma 08:53-as vagyok.Csak az jutott még eszembe,hogy lesznek olyan emberek,akiket zavar ez a dolog,még ha azt diszkréten csinálja is az anyuka.A cuppogós válaszolóra gondolok,akit a cuppogás is zavart.Nem lepődök meg.Egy közeli ismerősömékkel voltunk még régen a Balatonon,ahol a parton volt egy terhes kismama és teljesen megbotránkoztak azon,hogy milyen undorító,hogy terhesen levetkőzik.És olyat is hallottam,aki undorodott attól is,hogy szoptasson.Persze,ezeket olyanok mondták,akiknek nem volt gyerekük.Ezért a cuppogásos beszóláson sem nagyon lepődök meg.
2010. okt. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/195 anonim ***** válasza:
11%
Én már többet nem akarok hozzászólni a témához, szóltam eleget, kaptam is érte eleget. Csak arra hívnám még fel a szíves a figyelmet hogy meg lehet nézni a válaszok hasznossági százalékát. Meg lehet nézni kik vannak 0% körülre lepontozva, kizárólag azok akik az "ellentábort" képviselik. Én senkit nem pontoztam le csak azért mert ő a nyilvános szoptatás támogatója, még akkor sem ha a megnyilvánulása nem volt éppenséggel helyénvaló mert úgy gondolom minden válasz hasznos volt valamilyen értelemben. De hát ugye embere válogatja, van aki ettől érzi jól magát. Csak hát ez is kiállít egy bizonyítványt.
2010. okt. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/195 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!

Gondoltad,hogy ilyen sok válasz fog születni kérdésedre?S most hogy látod a dolgot?

2010. okt. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/195 anonim ***** válasza:
39%
Nem!Sehol!Én üvegből etetem a tejemmel,nekem nem megy a szoptatás...lehet lepontozni,de nekem jobb neki üvegből adni.És nem fizikailag nem megy... Ilyen is van!
2010. okt. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/195 anonim ***** válasza:
21%
Le is fognak pontozni ne félj kedves utolsó! Én ártatlanul leírtam amit gondolok és ez is elég volt nekik. De ne foglalkozz velük, ilyen emberek, reméljük elégtétellel tölti el őket és okoz egy kis örömöt az életükbe.:)
2010. okt. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/195 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy ne keverjük a szezont a fazonnal, van diszkrét szoptatás (vagy elvonulva vagy letakarva), és van a villantó feltűnősködés premier plánban. Az előbbivel nem szabadna, hogy probléma legyen, az utóbbi meg a kulturáltabb emberekre nem jellemző.
2010. okt. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/195 anonim ***** válasza:
100%
Végre valaki érti a lényeget...
2010. okt. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/195 anonim ***** válasza:
100%

Multkor a sarki kisboltban vásárolgattam békésen (tényleg kicsi,kb 5 en férnek be max) mikor egy nagyobbacsak (3 év körüli gyerek) orditnai kezdett hogy anya cici.. anyuka mmár apénztrálnál pakolta ki a ksorából a cuccokat,mire félbehagyva előbbi tevékenységét nagy hévvel felrontotta a pólóját,kirakta a kb 90D-s melleit,ölébe véve a gyerek rácuppantotta,majd folytatta a pakolást. Kb a pénztáros arcába. Na én ezt elhülve néztem végig,szerintem ez kimeriti a zavarbaejtően gusztustalan és tapintatlan fogalmát .. és nem azért,mert szoptatott,hanem mert nem tudott 3 pervcet várni körülbelül,amig befejzi a vásárlást. Az már más téma,hogy a gyerek nevelésében is biztos nagy gondok vannak ha 3 évesen torka szakadtából orditja hogy szopni akar,de szerintem az anyuka részéről abszolút primitiv az iylen megynilvánulás..pont úgy mint étteremben például..

Nem a szoptatássla van a baj,csak azt is lehet nem ősember módjára,primitiven,hanem kúltúráltan végezni,egy kendővel letakarva mondjuk,és nem olyan helyen ahova mások ebédelni mennek,vagy nem a pénztáros arcától maximum fél méterre....

Ráadásul egy három éves gyerek nem fog belehalni ha 10 perc mulva szopik csak..

2010. nov. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/195 anonim ***** válasza:
29%
nem szoptatnék nyilvánosan soha.
2010. nov. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/195 anonim ***** válasza:
84%

Látom, nem mai a kérdés.


Hihetetlen, hogy mennyi buta és korlátolt ember írogat ide...egy szoptató anyuka mitől undorítóbb és megbotránkoztatóbb, mint mondjuk egy részeg?


Nekem ugyan még nincs gyerekem, de semmi bajom a szoptató anyukákkal. Meg lehet oldani diszkréten is, például vannak ilyen kifejezett szoptatós kendők. Inkább ők a természetesek, mint a rózsaszín pólós kis divatk*csögök, a tiniribik, akiknek kint van a fél melle és a feneke, meg a részeg, aki összeh*gyozza magát a Blaha Lujza tér kellős közepén. És ennek semmi köze az "ősanyasághoz".

Felfoghatatlan számomra, hogy ha a pasik meglátnak egy miniszoknyás-mélyen kivágott pólós csajt, akkor hűűű, de jó bula!!!, ha meg egy Édesanya megszoptatja az éhes babáját, az húúú, de gusztustalan!!!

Undorító és intoleráns a magyar társadalom.

Jártam Norvégiában, és ott a legtermészetesebb látvány, ha egy kismama a padon ülve szoptatja a gyerekét. A kutya nem foglalkozik vele. És ez minden északi országra érvényes. Ott még létezik a család-és gyerekcentrikusság fogalma.


És az is baj, hogy szinte sehol nincs baba-mama szoba. Egyáltalán nem gondolnak a kismamákra, de a 15-16 éves magamutogató tinip*csára igen...


26/L


(még nincs gyerekem)

2011. jún. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!