Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nagyon szeretem a feleségemet,...

Nagyon szeretem a feleségemet, de kiderűlt, hogy meddő. Hosszú évek óta nagyon szeretnék saját gyermeket és ez az érzés csak egyre jobban erősödik bennem. Örökbe fogadni nem akarok. Ti hogyan kezelnétek ezt? 34F

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal évek óta próbálkozunk a családalapítással. Az elején gyorsan teherbe is esett azonban egy fertőzés miatt sajnos elment a baba. Mivel azonban utána két évig nem jött össze a baba elmentünk mind a ketten teljes kivizsgálásra ahol nálam mindent rendben találtak viszont sajnos a páromnak kialakul egy betegsége ami miatt nem tud teherbe esni és a lombik sem jöhet szóba. Nagyon szeretem, de gyereket is nagyon szeretnék, de örökbe fogadni nem akarok. Van köztetek olyan aki hasonló cipőben jár vagy járt?

2023. febr. 3. 15:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/93 anonim ***** válasza:
78%
8-as. Azt tudtam hogy egy egészséges párnak manapság ha minden stimmel, egészségesek és az univerzum pont összeáll és a legjobbkor vannak együtt akkor is csak 10-15 % esélye van egy cikluson belül a teherbeesésre. Én is megdöbbentem ezen az adaton, de ez így van. Régen 20-30 %-ot mondták, de pl a nőgyógyászom azt mondta, hogy a mai férfiak spermaszáma az elmúlt 50 év alatt konkrétan a felére csökkent és emiatt lejjebb kellett vinni a spermavizsgálatnál a normál tartomány számát, mert alig maradt férfi aki megközelíti a régi normál értéket....félelmetes, de ezek tények...mármint félelmetes, hogy ha ez így folytatódik és mellette ugye kitolódik a gyermekvállalás kora is főleg a nőknél akkor vajon mit hoz a jövő...?
2023. ápr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/93 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban annyira szereted a feleséged, hogy képes vagy megérteni és elfogadni, hogy ő sajnos (gondolom nem önhibájából) nem tud szülni neked gyermeket, igenis hajlanék az örökbefogadás felé, nem csak azért, mert ezzel magunknak is örömet okozok, hanem mert egy árva gyermek életét is megmentitek és szeretetben felnevelitek.

Ehhez persze az kell, hogy el tudd fogadni, hogy a gyermek biologiailag nem a tiéd. Bár, ha valóban annyira nagyon szeretnéd azt a babát, akkor gondolom ilyen probléma nincs.

2023. ápr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/93 anonim ***** válasza:
81%

"egy árva gyermek életét is megmentitek..."


Ezt a tévhitet adoptálás kapcsán el kéne már felejteni. Ezrek állnak sorban újszülöttért/kisgyermekért, átlag 5-7 évet. Szó sincs itt megmentésről. Ez nem egy Dickens regény.

A pár örülhet a lehetőségnek.

2023. ápr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!