Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nagyon szeretem a feleségemet,...

Nagyon szeretem a feleségemet, de kiderűlt, hogy meddő. Hosszú évek óta nagyon szeretnék saját gyermeket és ez az érzés csak egyre jobban erősödik bennem. Örökbe fogadni nem akarok. Ti hogyan kezelnétek ezt? 34F

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal évek óta próbálkozunk a családalapítással. Az elején gyorsan teherbe is esett azonban egy fertőzés miatt sajnos elment a baba. Mivel azonban utána két évig nem jött össze a baba elmentünk mind a ketten teljes kivizsgálásra ahol nálam mindent rendben találtak viszont sajnos a páromnak kialakul egy betegsége ami miatt nem tud teherbe esni és a lombik sem jöhet szóba. Nagyon szeretem, de gyereket is nagyon szeretnék, de örökbe fogadni nem akarok. Van köztetek olyan aki hasonló cipőben jár vagy járt?

2023. febr. 3. 15:49
 21/93 anonim ***** válasza:
89%

Nem rudom mit vársz itt az emberektől sztem.pontosan tudod hogy ha örökbe fogadni nem.akarsz ami amugy évek,elválni nem.akakrsz mástól gyereket nem akwrsz akkor nincs megoldás.Nem.lesz gyerek..

Sajnos ha szeretnék ő nem.tudja ezt megadni elkell fogadnod és nem gyötörni ezzel.

Válj el sajnos ez az egy megoldás van.

2023. febr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/93 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező!


Azt kell eldöntened, hogy mi a fontosabb számodra:

a párod vagy a gyerek?


Melyikről tudsz/akarsz lemondani?


Mert itt most választanod kell!


Mivel ez miatt már nem olyan jó a kapcsolatotok, így idővel úgyis szét fogtok menni emiatt s ha nem döntesz most, akkor a sors majd dönt helytetted.


Szerintem kár időt pocsékolni.


Vannak olyan ffiak, akik örülni fognak a feleséged meddőségének, mert soha nem akarnak gyereket.

És biztosan vannak gyereket akaró nők még a korosztályodban, szóval szerintem meg kellene adnotok magatoknak az esélyt, hogy boldogok legyetek valaki mással ha már együtt ez nem megy...


Bár azért kivi lennék, hogy te mit szólnál ahhoz fordított esetben.


Én úgy érezném, hogy nem szeretnek eléggé szóval a "Nagyon szeretem a feleségemet" számomra azért nem hiteles, mert akkor nem írtad volna ki ezt a kérdést, hanem elfogadtad volna a helyzetet.

2023. febr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/93 anonim ***** válasza:
85%

Erősen kamuszagú kérdés.

Pláne, mikor még az LMBTQ-kat is idekeveri.

2023. febr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/93 anonim ***** válasza:
100%

11es, nekem pl olyan betegségem van ami kizárja a lombikot. Hidd el, van ilyen nem kevés.


Kérdező: te is tudod a választ. Ha jobban szeretnél gyereket mint a feleséged, akkor engedd el hogy ő is boldog lehessen azzal, aki elfogadja.

2023. febr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/93 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak olyan ffiak, akik örülni fognak a feleséged meddőségének, mert soha nem akarnak gyereket."

Aztán majd esetleg meglepődnek, mert velük mégis összejön. :)

2023. febr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/93 anonim ***** válasza:
89%

"11es, nekem pl olyan betegségem van ami kizárja a lombikot. Hidd el, van ilyen nem kevés."


És olyan a betegség, amivel nem is lehet teherbeeesni? Mert a kérdező felesége volt terhes, és fertőzés miatt ment el a baba.

2023. febr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/93 A kérdező kommentje:
Nagyon megviselt minket a baba elvesztése közel 6 hónapos volt már a párom. Ami miatt meg most már nem lehet az eddig a hatterben húzódott,nem tudtunk róla ezért nem volt kezelve aztán jöttek bizonyos tünetek (egyébként is elakartunk már menni a két éve tartó sikertelenség miatt a vizsgálatokra) de akkor már késő lett fizikailag is megtortent a baj ami kizarja a teherbe esést és a lombikot. A vizsgálatok előtt abban bíztunk, hogy egyikünknél sem találnak bajt, ha bajt találnak akkor meg találjanak mind a kettőnknél, de sajnos nem így alakult. Ha arról kéne döntenem annak ellenére, hogy nagyon szeretnék gyereket, hogy boldog legyek a feleségemmel vagy gyerekem legyen gondolkodás nélkül az elsőt választanám. De nem erről kell döntenem mert ez a dolog felorol minket és nem az, hogy nincs gyerekem mert ha elvalunk lehet úgy alakul a jövőm, hogy nem is lesz bár szeretnék de sosem lehet tudni én is megbetegdhetek stb. Inkább arról, hogy a rövid távú biztos boldogságot választjuk és együtt maradunk de akkor hosszú távon ez a dolog felorol minket szép lassan és boldogtalanok leszünk. Vagy a bizonytalant ami biztos, hogy boldogtalansággal kezdődik a szétválással és bár ebben az esetben megadjuk a lehetőséget egymásnak a hosszútávú boldogságra, de az meg bizonytalan. Fogalmam sincs, de az orlodes elkezdodott hiszen ide írok és köszönöm voltak jó válaszok a tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy aki ilyen helyzetben van vagy volt esetleg ismer ilyen párt ott mi volt a tapasztalat mi volt a jó döntés. Mert tényleg fogalmam sincs, hogy mi legyen.
2023. febr. 3. 18:18
 28/93 anonim ***** válasza:
89%

"Ha arról kéne döntenem annak ellenére, hogy nagyon szeretnék gyereket, hogy boldog legyek a feleségemmel vagy gyerekem legyen gondolkodás nélkül az elsőt választanám. De nem erről kell döntenem"

De igen, erről kell döntened - illetve döntenetek! Ha kitartotok egymás mellett mindennek ellenére, ahogyan akkor gondoltátok, amikor összeházasodtatok, vagyis ha hűségesek maradtok egymáshoz (ami most fog csak eldőlni, mert amíg nincs miért elhagyni egymást, addig könnyű hűségesnek lenni...), akkor van a legnagyobb esélyetek a boldogságra. És ha ez a döntés megvan, akkor ebbe később még az örökbefogadás is belefér (ha most még nem is), ami meg még nagyobb boldogság lehet mindkettőtöknek, sőt, mindhármatoknak, -négyeteknek, stb.!


Ha elváltok, akkor se lesz garantálva a boldogságod, mert mi van, ha találsz valakit, akivel valóban szeretitek egymást (vagyis aki túl tudja tenni magát azon, hogy tulajdonképpen funkciófeleségnek kéne, arra a célra, hogy gyereket szüljön neked, mert neked valójában a gyerek kell, nem a feleség, hiszen feleséged már volt, mégse volt elég... - ami már eleve elég rossz kezdet, lássuk be...), és tegyük fel gyereketek is lesz, viszont a gyerek nem lesz (annyira) egészséges (mint amennyire szeretetnéd)?... Akkor majd ott hagyod őket is, hogy újra megadd magadnak az esélyt a boldogságra egy harmadik nővel, hogy az szüljön neked gyereket?

És mi van, ha összejön a feleség is meg a gyerek is? A gyerek is csak funkciógyerek lesz, akinek az lesz a dolga az életben, hogy a te boldogságodat biztosítsa. Van róla fogalmad, mekkora teher ez egy gyereknek egész életére?


A gyerek ajándék. Nem jár, hanem vannak, akik kapnak, mások meg nem. De ha te nem kapsz, attól még találhatsz gyerekeket magad körül. Választhatsz olyan foglalkozást, ahol gyerekek közelében lehetsz, dolgozhatsz pl. óvodában, iskolában (nem feltétlenül tanárként), vagy olyan szervezetnél, amelyik gyerekeknek szervez programokat, vagy valami hasonló; vagy megtalálhatod a rokonságodban, a baráti körödben is azokat a gyerekeket, akikkel minél több időt tölthetsz együtt. Ha nincs is valakinek saját gyereke, attól még nevelhet gyerekeket még úgy is, ha nem fogad örökbe. De az is meggondolandó, ha tényleg nagy a vágy bennetek legalább egy-két gyerekre.

2023. febr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/93 anonim ***** válasza:
29%
Dolgozz azon hogy olyan állam állampolgára lehess a nejeddel együtt ahol van béranyaság és koltozzetek ki,ha nem akarjátok az illegális megoldást.
2023. febr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/93 anonim ***** válasza:
68%

Én nem maradnék a párommal, megszeretni meg fogok tudni mást, de saját gyerek..


Senki sem fog megszülni egy babát a te spermádból, majd nektek adni, plusz ott van az is, hogy szegénynek meg kell küzdenie azzal is, hogy te így vér szerinti szülő is leszel, ő meg nem. Nagyon kemény, és nagyon rosszul állsz idővel. Illetve van-e 20-30 milliótok thaiföldi/ukrán béranyát intézni.. Kimenni egy csomó időre, majd hazajönni a babával, hogy kint a nejed szülte.. Nemtudom.


Szerintem ez mindenképp tönkrevágja a kapcsolatot, és szegénynek most nem is ezzel kéne foglalkoznia, hanem meggyászolni az egészet, ami vele történt, utána foglalkozni azzal, hogy ez mindkettőtöket érint, de ugye neked nem áll meg az idő. ÁH.


Sajnálom, szerintem ezt nem fogjátok tudni kibírni együtt, akkor se, ha sikerül béranyát intézni.

2023. febr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!