Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nagyon szeretem a feleségemet,...

Nagyon szeretem a feleségemet, de kiderűlt, hogy meddő. Hosszú évek óta nagyon szeretnék saját gyermeket és ez az érzés csak egyre jobban erősödik bennem. Örökbe fogadni nem akarok. Ti hogyan kezelnétek ezt? 34F

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal évek óta próbálkozunk a családalapítással. Az elején gyorsan teherbe is esett azonban egy fertőzés miatt sajnos elment a baba. Mivel azonban utána két évig nem jött össze a baba elmentünk mind a ketten teljes kivizsgálásra ahol nálam mindent rendben találtak viszont sajnos a páromnak kialakul egy betegsége ami miatt nem tud teherbe esni és a lombik sem jöhet szóba. Nagyon szeretem, de gyereket is nagyon szeretnék, de örökbe fogadni nem akarok. Van köztetek olyan aki hasonló cipőben jár vagy járt?

2023. febr. 3. 15:49
 71/93 anonim ***** válasza:
82%

#69


Több sebből vérzik, amit írsz. 1.) Ilyen nincs, hogy eltitkolod előtte az eredményt, hisz azt ő kapja meg vizsgálaton.

2.) Attól, hogy most rossz a spermaszáma, még a gyerekei fogantatása idején bőven lehetett jobb.

3.) Ha lombikkal lehet, spontán is sikerülhet, mert az annyira rossz eredmény csak az esélyt csökkenti, de nem teszi lehetetlenné. Egy ismerősömnél a férj spermaképe miatt mondták, hogy csak lombik. Aztán a nő problémája miatt lett az is esélytelen.

Miután elváltak, a férjnek a rossz spermájával 3 hónap alatt teherbeejtette az új párját, és bizony ő az apa. Azóta megszületett a 2. is, teljesen spontán.

2023. febr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/93 anonim ***** válasza:
85%
71# egyetértek.... A sperma szám nemhogy évek alatt, pár hét alatt is változhat. Páromnak is azt mondta a doki, hogy egy vizsgálat nem elég. Túl sok hülye cikket olvas az interneten. 😱
2023. febr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/93 anonim ***** válasza:
21%
9:55, nem vagyunk egyformák. Én rengeteget gondolkodtam ezen az egészen, es arra jutottam, hogy teljesen felesleges régi sebeket feltépni a szívében, a gyerekei már lassan 30 évesek. Egyébként már rég elváltak, évekkel azelőtt h én a képbe kerültem volna. Ha most közlöm vele, hogy miatta nem jön össze a baba, szerinted mi lett vna az első gondolata (amellett hogy bűntudatot érzett vna h miatta nem jön a baba), szerintem az h anno a felesége becsapta es a gyerekei nem is az övéi (persze ki tudja h ez így van-e, hiszen a spermakép nem mindig ugyanolyan a férfiaknál es ő nem élt túl egészséges életet az utóbbi időben.) Mindenesetre totál fölösleges szenvedesnek lett vna kitéve, én úgy éreztem h teljesen felesleges mind a kettonknek szenvedni ebben a szituációban, főleg h itt a lehetőség a lombikra. Szerintem pont ez mutatja azt h nagyon szeretem. Nem igazán értem azt, h ebben a helyzetben mi is lett vna a pozitív abban, ha tudja az igazságot.
2023. febr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/93 anonim ***** válasza:
36%
Hat pedig nem ő kapta a kezébe az eredményt, nem Magyarországon élünk, hanem egy nyugati országban, itthon levette a mintát, ÉN vittem el a kórházba, ahol kielemezték, majd a kórház elküldte az ÉN nőgyógyászomnak, aki NEKEM mutatta meg. Én pedig nem mutattam meg a férjemnek. Vitatkozhatsz velem, de attól még így van. Miért kellene hazudnom egy anonim portálon?
2023. febr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 anonim ***** válasza:
81%

#73


A saját egészségügyi állapotának ismeretéhez joga van. Nem vita tárgya.

De továbbra sem értem, ez hogy lehetséges, mert a 8 év meddőségem alatt a férjemnek nem 1 spermavizsgálata volt, hanem több is, és mivel ő volt a vizsgált fél, mindig ő kapta meg az eredményt. Kézbe is, papír alapon, de EESZT-be is az övébe került fel.

2023. febr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is eléggé ütközik az orvosi esküvel, hogy csak te kaptad meg az ő vizsgálatának eredményét. Egyébként önmagában nem jelent semmit - egy barátom elment még egyetemistaként spermabankba leadni mintát, de azt mondták a vizsgálat után, hogy nem is lehet gyereke. Azóta lett három (és kifejezetten rá hasonlítanak:)), természetes úton és elég hamar is. Azt mondta, később hallotta valami műsorban, lehet azért volt, mert akkor nyáron sokat biciklizett...? de ki tudja.
2023. febr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/93 anonim ***** válasza:
87%

Látom, közben megmagyaráztad. Ha ez így van, szégyenletes.

Egyébként pedig ha 30 feletti gyerekei vannak, nyilván bőven 50 feletti, semmi logika nincs abban, hogy ha most, idős férfiként rosszak a spermái, fiatalon nem voltak tökéletesek.

2023. febr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 anonim ***** válasza:
100%

Engem egy nagyon rosz kapcsolatban teljesen tönkretettek idegileg.

Egészségileg szinte nullára leépültem.

A szexet abszolút nem kivántam.

Orgazmusom nem volt, ilyenkor helyette nagyon fájt a jobb oldalam, és nem jött semmi.


Egyálltalán nem volt spermiumom. A kapcsolatot megszakítottam, teljes életmód váltásba kezdtem. Megvan a megfelelő nyugodt pihenés, /alvás/, mozgás, természetes, adalékanyag mentes ételek, rengeteg víz fogyasztás.


Valamint pár, férfiaknak való kapszula. Cink, szelén, tribulus terrestis, magnézium, C vitamin.

Teljesen rendbe tettem magam, úgy, hogy orvosnál nem is jártam, és középkorú vagyok, nem fiatal.

2023. febr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 anonim ***** válasza:
14%

Hat 75-ös, az életben nagyon sok minden történik, amit nem értünk. Neki is több alkalommal megvizsgálták a spermajat mikor történtek a beavatkozások, es mindig az én kartonomra kerültek az eredmények. Mivel ő nem jött be velem az orvoshoz a kontrollokon, hanem kint várt az autóban, így soha nem is látta ezeket. Meg egyszer elmondom, NEM Magyarországon élünk, lehet h ott más a szokás, de itt igy történt, ez velem történt meg, hiába is erőlködsz meg bizonygatod h ez lehetetlen.


“Nem vita tárgya” - erre csak azt tudom mondani, hogy te vagy az, aki vitatkozik :) szerintem nyugodj meg, es fogadd el, hogy nem tudsz mindent, es történhetnek olyan dolgok az életben,amiket nem tudunk elképzelni. Illetve el kene fogadni, hogy nem minden ember látja úgy a dolgokat, ahogy mi, es a másik ember nézőpontja is lehet helyes es neki is meg lehetnek a saját okai es motivációi arra h mit miért tesz. Próbáld meg egy kicsit szélesíteni a látókörödet es nem ítélkezni másokon ilyen szinten, úgy h csak egy pici szeletet látsz az egészből.

2023. febr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 anonim ***** válasza:
14%
77, latom vmit félreértettél. én egy szóval nem mondtam, hogy nem az övéi a gyerekek, ezt ő mondta nekem, hogy azt gyanítja h az egyik nem az övé (mivel a nej félrek.félt nem egyszer, nem kétszer). Én ponthogy azt írtam egy pár kommenttel feljebb, hogy ez egyáltalán nem biztos, sőt, hiszen a sperma nem mindig ugyanolyan. Viszont ha meghallja h ilyen bajok vannak, akkor szerinted mégis mi jut eszébe először? Na ettől az agyalastol akartam őt megmenteni, főleg amiatt, hogy - mégegyszer mondom- lehet h tök alaptalan az egész feltevés. Nem értem hogy ebben mégis mi a szégyenletes, de igazából ha nagyon őszinte akarok lenni, akkor nem is érdekel… :) én akkor es ott próbáltam egy jó döntést hozni, vagy legalábbis egy döntést, nem gondolom h bármilyen bűnt követtem vna el.
2023. febr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!