Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nagyon szeretem a feleségemet,...

Nagyon szeretem a feleségemet, de kiderűlt, hogy meddő. Hosszú évek óta nagyon szeretnék saját gyermeket és ez az érzés csak egyre jobban erősödik bennem. Örökbe fogadni nem akarok. Ti hogyan kezelnétek ezt? 34F

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal évek óta próbálkozunk a családalapítással. Az elején gyorsan teherbe is esett azonban egy fertőzés miatt sajnos elment a baba. Mivel azonban utána két évig nem jött össze a baba elmentünk mind a ketten teljes kivizsgálásra ahol nálam mindent rendben találtak viszont sajnos a páromnak kialakul egy betegsége ami miatt nem tud teherbe esni és a lombik sem jöhet szóba. Nagyon szeretem, de gyereket is nagyon szeretnék, de örökbe fogadni nem akarok. Van köztetek olyan aki hasonló cipőben jár vagy járt?

2023. febr. 3. 15:49
 11/93 anonim ***** válasza:
87%

#8


Az, hogy kicsi az esély meg egyáltalán nem is lehet megpróbálni a lombikot, két külön dolog.

Egyszerűen szkeptikus vagyok ilyen kijelentésekkel, hogy meddő, és nincs mit tenni. Mert ez azokra igaz, akiknek nincs már méhe.

Egy ismerősömnek endometriózisa van, gyakran volt méhpolipja is, ráadásul a saját petesejtjei genetikailag hibásak. Még ő is megpróbálta a donor petesejtes megoldással a lombikot külföldön.


De hogy a kérdező kérdésére válaszoljak: ha semmiképp nem vagy egyéb megoldások felé nyitott, akkor legalább egy párterápiát próbáljatok meg, ha ér annyit a házasságotok. Ha nem, akkor válj el.

2023. febr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/93 anonim ***** válasza:
59%
kamu
2023. febr. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/93 A kérdező kommentje:
Igen jól írod, hogy nincs középút. Viszont halottam olyan párokról ez főleg az lmtq közösségbe terjed akik egymást segítették ki ha a másiktól nem lehetett gyerek, de szerettek volna családot és nem béranyaság mert az itt törvénytelen hanem természetes úton...de megcsalni nem akarom és nem hiszem, hogy ezt az ötletet dijazná...de nem tudom mennyivel jobb a válás vagy, hogy boldogtalanok vagyunk
2023. febr. 3. 16:28
 14/93 anonim ***** válasza:
100%
Itt sajnos csak két lehetőség van: vagy vele maradsz, de gyerek nélkül, vagy elválsz és vagy találsz mást, akit legalább ugyanannyira tudsz szeretni (és viszont), és együtt tudtok gyereket vállalni. Tehát el kell döntened, mi a fontosabb, gyerek nélkül, de boldog kapcsolatban, vagy egy bizonytalan jövő, mert semmi garancia nincs arra, hogy mással ugyanolyan boldog leszel és még gyereketek is lesz.
2023. febr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/93 anonim ***** válasza:
82%
Mielőtt összeházasodtatok, mire jutottatok, amikor (remélhetőleg) ezt az eshetőséget is átbeszéltétek?
2023. febr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/93 anonim ***** válasza:
100%

Talán a párterápia jó ötlet. A tesóm ugyanígy volt, ők lombikoztak, de egyik sem sikerült. Az örökbefogadást nem akarta, de már megbánták, viszont lecsúsztak róla.

Én azt javaslom, hogy gondold át az örökbefogadást is, van aki 8 évet vár rá, addig hátha megjön a kedved. Ha mégsem, akkor nem muszáj hazavinni a gyereket, hívják a soron következő jelentkezőt.

Hogy a tesómra visszatérjek, ők együtt maradtak, de látom rajta, hogy egy megkeseredett ember. Állandóan arról beszél, hogy mi lett volna, ha neki lett volna gyereke. Szerintem ő hibát követett el, hogy nem váltak el. Szóval egy terapeuta hátha segíthet ebben. Ne 50 évesen jöjjön a megbánás, mert akkor már késő lesz.

2023. febr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/93 A kérdező kommentje:

14 és 15

Sajnos emiatt kezd boldogtalan lenni a kapcsolatunk. A kapcsolatunk elején megbeszéltünk, hogy mi a fontos a másiknak karrier, gyermekvállalás stb utóbbi mind a kettőnknek fontos nagyon, de az élet a legnagyobb rendező, ő nem tehet róla és ezt soha nem is éreztétem vele, de látja, hogy boldogtalan vagyok én meg azt, hogy emiatt ő is..

2023. febr. 3. 16:40
 18/93 anonim ***** válasza:
89%

#13


A házasság elvileg arról szól, hogy jóban-rosszban. Ha én szeretek valakit, akkor nem adom őt fel egy nem létező emberért, a meg sem fogant, meg sem született gyerekemért. Mert ahhoz ragaszkodom, aki van nekem.


Ez a mással vállalsz gyereket, de vele házasságban maradsz, pontosan mire jó? Az egódnak, hogy továbbadtad a génjeidet? A feleséged ezt nyilvánvalóan nem viselné el lelkileg. Akkor már inkább tisztességes, ha elválsz.


Egy ismerősöm, mikor hasonló helyzet állt elő (esetükben donor petesejtes lombik vagy örökbefogadás volt opció), de a férj kitalálta, hogy ő ezt nem bírja elfogadni, a feleség azt mondta, ok, legalább menjenek terápiára, beszéljék át a félelmeket, gátakat, érzéseket szakemberrel. A férj erre nem volt hajlandó. A nő mondta ki, hogy akkor váljanak el, ennek nincs értelme. Pont ennyi idősek voltak, mint most te.


A feleség belátta, ahhoz is idő kell, mire megismer olyan férfit, aki nyitott lesz ezekre, és akivel gyereket vállalhat (közben ugye jött a törvény, ami miatt heteró, egyedülálló nőként is elfelejthette az örökbefogadást), addig meg miért tartsák fel egymást?


A válás kimondása után 3 hónappal a férj teherbeejtett egy nőt egy rövid ideje fennálló kapcsolatból.

A volt feleség még így is, hogy elváltak, és ő kezdeményezte, teljesen összeomlott lelkileg a hír hallatán.

2023. febr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/93 anonim ***** válasza:
89%

Az örökbefogadás nem olyan dolog, amit az ember zsigerből akar, amint megtudja, hogy vérszerinti gyereke nem születhet. Nekünk ehhez évek kellettek. Majd újabb évek, mire megérkezett a gyermekünk. Ennél jobban egy vérszerinti gyereket sem lehet szeretni.

Ne akard ezt érezni most azonnal. Aludj rá. Nem párat. Sokat.

Ha szereted a feleséged, és ő is szeret téged, maradj vele. Pár év múlva hátha mindketten akartok egy babát. Olyat, akit mindegy ki szült, és mindegy ki nemzett.

2023. febr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/93 anonim ***** válasza:
27%

"A kapcsolatunk elején megbeszéltünk, hogy mi a fontos a másiknak karrier, gyermekvállalás stb utóbbi mind a kettőnknek fontos nagyon, de az élet a legnagyobb rendező..."

Tehát arról nem beszéltetek, hogy mi van, ha valami miatt nem jöhet össze a gyerek...


Hát így nem szabad összeházasodni... Csak akkor, ha már minden téma legalább át van beszélve. (És akkor még mindig előfordulhat, hogy most már máshogyan gondoljátok, érzitek, mint akkor. De ha szó sem esett róla, ilyen alap dologról, az azt jelenti, hogy még nem ismertétek egymást eléggé, amikor összeházasodtatok...)

2023. febr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!