Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nagyon szeretem a feleségemet,...

Nagyon szeretem a feleségemet, de kiderűlt, hogy meddő. Hosszú évek óta nagyon szeretnék saját gyermeket és ez az érzés csak egyre jobban erősödik bennem. Örökbe fogadni nem akarok. Ti hogyan kezelnétek ezt? 34F

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal évek óta próbálkozunk a családalapítással. Az elején gyorsan teherbe is esett azonban egy fertőzés miatt sajnos elment a baba. Mivel azonban utána két évig nem jött össze a baba elmentünk mind a ketten teljes kivizsgálásra ahol nálam mindent rendben találtak viszont sajnos a páromnak kialakul egy betegsége ami miatt nem tud teherbe esni és a lombik sem jöhet szóba. Nagyon szeretem, de gyereket is nagyon szeretnék, de örökbe fogadni nem akarok. Van köztetek olyan aki hasonló cipőben jár vagy járt?

2023. febr. 3. 15:49
 51/93 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek azzal, hogy csak az meddő hivatalosan, akinek hiányzik a méhe vagy mindkét petefészke. Ismerősi körben is sok reménytelen esetnek "csúszott be" a baba, vagy fogadtak örökbe mégis. Sőt olyan is volt, ahol elindították az örökbefogadást és közben született is vérszerinti. Lehet gyereked persze mástól, de ha az a házasság pont nem sikerül, megint nem leszel igazán apa, csak kéthetente hétvégén, miközben a többi napokon más férfi pótapáskodik felette. A környezetemben most sajnos vagy sem már a mozaikcsalád a gyakoribb.
2023. febr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/93 anonim ***** válasza:
64%

"Sőt olyan is volt, ahol elindították az örökbefogadást és közben született is vérszerinti."

Igen, ez is elég tipikus, azt mondják. :) Hogy amikor végre elengedik a saját gyerek miatti görcsöt, na akkor végre össze tud jönni. :)

2023. febr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/93 anonim ***** válasza:
75%

#52


Csak ezekkel a sztorikkal az a baj, hogy a meddő párokat folyamatosan ezekkel traktálják.

Engem pl. baromira nem tudott érdekelni, hogy az illető ismerősének hogyan lett gyereke, mikor "elengedte", "nem stresszelt rá", vagy kipróbálta a manyiókagyökér teát.

Tudom, hogy ezeket jószándékkal mondják, de a meddőséggel küzdő párok többségének NINCS SZÜKSÉGE ilyen sztorikra, mert a könyökükön jön ki.

Néha jobb nem mondani semmit, mint mindenáron "okosat" mondani.

2023. febr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/93 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy bármi is ez a titokzatos kór, ami a feleségedben kialakult, ha ennyire “hirtelen” történt, nem kizárt, hogy a veszteség is közrejátszott benne pszichoszomatikusan. Sok éves gyógyulási tapasztalatommal ma már azt gondolom, hogy lelkileg, érzelmileg ágyazunk meg a betegségeinknek és a gyógyulásban ezért állati fontos a pszichés háttérrel is foglalkozni.
2023. febr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/93 anonim ***** válasza:
19%
El nem tudom képzelni hogy lehet ennyire akarni egy gyereket
2023. febr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/93 anonim ***** válasza:
23%

55. Egyetértek. Sőt.

Úgy hallottam, hogy mostanság még az egészségesek is elengedték a baba projektet.

Ki kell most várni egy jó pár évet, mert nemtudni mi lesz a világgal.

Óvatosan most a nagy tervekkel.

Órüljünk, hogy élünk, és ne történjen semmi nagyobb baj.

2023. febr. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/93 anonim ***** válasza:
81%

Te azt tanácsolod várjanak egy pár evet a gyermeketlenek.

Neked ha van eladod?vagy elciteted gyámüggyel?mert milesz a világgal?

2023. febr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/93 anonim ***** válasza:
71%

"Ki kell most várni egy jó pár évet, mert nemtudni mi lesz a világgal."

Az 1910-es években nem kellett volna? És az 1920-as években? És az 1930-as években? Hogy az 1940-es meg 1950-es évekről ne is beszéljek..., stb.

Azért nem halt ki az emberiség, mert a döntő többség mindig is normálisan gondolkodott, nem úgy, mint te.

2023. febr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/93 anonim ***** válasza:
59%

Aki minden pillanatnyi probléma miatt halogatja a gyerektémát, az nem is akarja, meg jobb is, ha ilyen frusztrációkkal, félelmekkel nem vállal gyereket, mert képtelen lenne normálisan felnevelni, csak továbbadná a szorongását. Lelki beteg emberből van épp elég az országban.

A történelem során is az ilyenek kihaltak utód nélkül, és ez így is van jól.


Nekem a dédapám I. vh-s hadifogságot túlélte, Oroszországból sétált haza csontvázzá fogyva. A II. vh-ban az itt szerzett nyelvtudásával tudta a hajadon lányait (köztük nagyanyámat) megmenteni, hogy orosz katonák meggyalázzák őket. Tudta, hogy kell elrejteni az ételt, hogy ne fosszák ki őket, legyen mit enniük. A nagyapám pedig a II. vh-ban volt hadifogoly, hivatalos halálhírét hozták, aztán hazajött élve.

A jég hátán is megéltek a felmenőim, én akkor mit rettegjek? Majd megoldjuk a dolgokat, ahogy eddig is.

Van megtakarításunk, hitelmentes lakás, fix állás. 10 km-re itt az osztrák határ. Mire mi nélkülöznénk, addigra az ország 80%-a éhenhalt.

2023. febr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/93 anonim ***** válasza:
86%
Mi is nagyon szeretnènk babát. Már évek óta szerettünk volna de előbb rendbe kellett tenni néhány hormon problèmàt, közben jött a covid meg a bizonytalansàg. Végül 9.hónap után sikerült teherbe esni, de nemrég, a 8.hètben elvetèltem. Mondom még egyszer, mi is nagyon szeretnènk már babát,de egy nem létező valaki, sosem lehet fontosabb a páromnàl ha igazán szeretem. Márpedig mi igazán szeretjük egymást. Ha valaki most azt mondanà ,hogy ha elhagyom a párom akkor biztosan találok valakit hamar és lesz két csodaszép gyerekünk, akkor is azt mondanàm, hogy nem. Lehet, hogy azt mondod ez más , mert nekünk elvileg lehet , még gyerekünk de szeretem a férjem és inkább élek vele gyermektelenül, mint bárki mással. Nálunk ez nem kérdés. Persze egy hat hónapos terhességet megszakítani nem ugyanaz mint egy 8 hetes vetélés. Minket ez inkább közelebb hozott egymáshoz.
2023. febr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!