Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nagyon szeretem a feleségemet,...

Nagyon szeretem a feleségemet, de kiderűlt, hogy meddő. Hosszú évek óta nagyon szeretnék saját gyermeket és ez az érzés csak egyre jobban erősödik bennem. Örökbe fogadni nem akarok. Ti hogyan kezelnétek ezt? 34F

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal évek óta próbálkozunk a családalapítással. Az elején gyorsan teherbe is esett azonban egy fertőzés miatt sajnos elment a baba. Mivel azonban utána két évig nem jött össze a baba elmentünk mind a ketten teljes kivizsgálásra ahol nálam mindent rendben találtak viszont sajnos a páromnak kialakul egy betegsége ami miatt nem tud teherbe esni és a lombik sem jöhet szóba. Nagyon szeretem, de gyereket is nagyon szeretnék, de örökbe fogadni nem akarok. Van köztetek olyan aki hasonló cipőben jár vagy járt?

2023. febr. 3. 15:49
 81/93 anonim ***** válasza:
93%

#79


Tudod azt, hogy valaki előtt, aki egy felnőtt ember, eltitkolják a saját egészségügyi helyzetét ilyen-olyan mondvacsinált okokra hivatkozva, az nem egyéni látásmód kérdése.

Ez szimplán helytelen, és kész. Joga lenne tudni. Az, hogy te kreáltál köré egy sztorit, miért jogos ezt tenned vele, plusz miért jó úgy általánosságban őszintétlennek lenni, ha úgy tetszik, becsapni a párodat, szerinted rendben van, és én vagyok szűk látókörű és ítélkező.

Nem. Pusztán csak ez egy normális ember értékrendjébe nem fér bele.

Egyébként ezek szerint a párod bevonzza magának az olyan nőket, akik átverik, hisz a volt feleségénél is kételkedett abban, hogy a gyerekei tőle vannak. Arról meg talán sejtése sincs, hogy a jelenlegi párja is átveri, és ezt megpróbálja szeretetnek álcázni.

2023. febr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/93 anonim ***** válasza:
20%

79 :)


Szerintem azt az önismereti vizsgálatot, amit nekem ajanlgattál, érdemes lenne neked elvégezni. Ki tudja, miért van ennyire szükséged arra, hogy megítélj, kioktass, vádolj másokat. Én idejöttem a kérdezőnek választ adni, hozzad nem szóltam, de te belém kötöttél, es ahogy látom, az előző oldalakon már mást is cseszegettél jócskán. Ismeretlen embereket oktatsz ki egy anonim portálon, ugy hogy semmit nem tudsz az életükről, azt a pár sort leszámítva amit ide írtak. Az önismereti vizsgálat biztos megmutatná, hogy miért is akarod annyira bizonygatni másoknak - de főleg magadnak - hogy te márpedig micsoda fasza gyerek/ fasza csaj vagy, normális értékrenddel, szemben velünk, szerencsétlen bűnösökkel :)


Az első dolog lesz, amit a gyerekemnek megtanítok majd, hogy az ilyen magukat húdeokosnak képzelő embereket nagy ívben kerülje ki és soha egy percig se törődjön azzal h mit kárognak:)


Szép estet kívánok neked:)

2023. febr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/93 anonim ***** válasza:
66%

"eléggé ütközik az orvosi esküvel"

Miért, az melyik országban miről szól?

2023. febr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/93 anonim ***** válasza:
93%

#82


Nem, én speciel csak a tiédre reagáltam, leszámítva, hogy valahol a legelején válaszoltam a kérdezőnek is.

Abban igazad van, hogy pont le kéne tojnom, hogy egy idegen hogy hazudik a saját párjának, mert tényleg az ő élete. Csak ilyenkor sajnálom a megvezetett felet, sérti az igazságérzetemet.

Én az amúgy lombikkal fogant kisfiamnak azt fogom tanítani, hogy mindig legyen őszinte a szeretteivel, mert ez mindennek az alapja. De ugye ki mit tanít a gyerekének...

Más kritikáján pedig én el szoktam gondolkodni, mert mindenből lehet tanulni. Épp azt a felfogást tartom butának, aki károgásnak vél mindent, amit nem szívesen hall. Mert azok az emberek hírből sem ismerik a jellemfejlődést, az önkritikát. 😉 Hisz elintézik annyival, hogy a másik a hülye.

2023. febr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/93 anonim ***** válasza:
93%

#82 Az önismereti munkát én ajánlottam neked, az volt az egyetlen hozzászólásom. Jellemzően persze azok határolódnak el élesen a pszichoterápiától és más önismereti módszerektől, akiknek a legjobban jönne, hiszen általában az önkritikára képes ember hajlandó az önismereti melóra és önfejlesztésre, a csőlátású meg nem. További kommentjeiddel is bőven alátámasztod ezt.

A probléma az, hogy te nem egy felnőtt párkapcsolatban élsz. Mert két felnőtt ember között egyenlőség van, kölcsönös tisztelettel. Te a párodat nemhogy nem tiszteled, de egyenrangúként sem kezeled. Visszatartod az ő saját egészségi állapotára vonatkozó információkat. Ez normál országokban bőven GDPR. Amit gyakorolsz, az nem szeretet, hanem a másik jogainak és önrendelkezésének a sárba tiprása, a másikat te nem tekinted partnernek, hanem a tulajdonodnak nézed, ledegradálva őt egy cselekvőképtelen gyámságra szorulóvá. Kitalálod, hogy mit érezne, mit gondolna, nem adod meg neki a lehetőséget, hogy a saját esze alapján értékelje a helyzetet. Nem, egy kapcsolatban nem vagyunk a másik anyukája, óvónénije, te ilyen szerepekben lépsz fel és ki se nézed a párodból, hogy képes lenne kezelni az életét…

2023. febr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/93 anonim ***** válasza:
92%

Még két kiegészítés. Ahogy többen is írták és mi is tapasztaltuk, a spermiumok száma, minősége rövid időn belül is szélsőségesen más lehet, nagyon változékony. És kivételesen egyszerű módszerekkel - étrendkiegészítők, antioxidánsok, táplálkozás, mozgás stb. - kiválóan javíthatók. Bár a női termékenységi problémákra is igaz lenne ez…

Így te gyakorlatilag kiveszed a párod kezéből a lehetőséget, hogy orvosolja a problémáját. Pedig az valószínűleg nem az egyedüli egészségi gondja. Lehet, hogy valamit jelez csak, hogy változtatni kéne valamin, mielőtt feltűnik egy erősebb tünet. De te eltakarod az intő jelet a szeme elől. Ráadásul lehet, hogy ennyin múlt volna a teherbeesés, hogy beszed pár E-vitamin komplexet…

Továbbá, nekem nem kell ajánlgatnod önismeretet: sok éves tapasztalatom van benne. Ma már ennek eredményeképp felismerem a mérgező viselkedésmintákat magamban. És másokban is. Ezért szóltam neked, mert egy ilyen felállásnak nem lesz jó vége. Hiába hazudozol erről önmagadnak is. Minél tovább, annál végzetesebb lesz a bukás. (#70 és 85 voltam)

2023. febr. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/93 anonim ***** válasza:
100%

86.

Én úgy tudom, hogy az egészséges életmód, a mozgás, az ideális átlagos testsúly, a nők szexuális aktivitására is pozitív hatással van, nemcsak a férfiakéra.

Persze vitathatatlan, hogy a férfiakéra jobban.

2023. febr. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/93 anonim ***** válasza:
30%
Utolsoelotti, szerintem azt az önismereti búvárkodást egy kicsit még gyakorolnod kene, mert a kommentjeid azt mutatják, hogy most is mérgező vagy, hiába a sok éves “tapasztalat”.Rólam semmit nem tudsz, soha életedben nem beszéltél velem egy szót sem, nem ismered az életünket, nem tudod miken mentünk át, azt sem tudod mióta vagyunk együtt, de mégis tényként írsz le olyan dolgokat, hogy én nem szeretem a férjem, nem kezelem egyenrangú félként, nem tisztelem, sárba tiprom, hogy én szégyenletes vagyok stb. Ezenkívül még így neten látatlanban diagnosztizálod, hogy biztos más problemai is vannak. Nem erzed, hogy mennyire de mennyire visszás ez? Te tartod magad okos embernek, hat szerintem rohadtul nem vagy az, és akkor még nagyon enyhén fejeztem ki magam. Engem fenyegetsz a bukással, hat el kell keserítselek, nem fogok elbukni, ugyanis eddig sem buktam el soha, mindig sikerült mindenből felállni, pont azért, mert saját magamban hiszek és a saját döntéseim mellett állok ki, és nincs szükségem arra hogy mások - különösen idegenek - mondjak meg nekem, hogy mi a jó meg mit hogy kell csinálni. Te meg lehet h évekig gyakoroltad az onismeretet, de nagyon úgy tűnik h elpocsékolt ido volt, mert az érzelmi intelligenciad a béka s.gge alatt van, ezt minden normális ember látja, hiába bizonygatod az ellenkezőjét. Én befejeztem veled is és a társaiddal is, pontozgassátok itt tovább egymást meg adjátok egymás alá a lovat a hulyesegben, remelem egyszer majd sikerül túljutni ezen a szinten. Sok sikert hozza :)
2023. febr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/93 Ignis Subdialis ***** válasza:
72%
88: A stílus maga az ember…! Csak annak a margójára, amit itt meglengettél magadról…
2023. febr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/93 anonim ***** válasza:
37%

Én is támogatnám az örökbe fogadást.

Mérlegelj, menjetek terápiára, beszéljetek át mindent. Ha csendben mindketten elnyomjátok a dolgokat annak biztos nem lesz jó vége.

2023. febr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!