Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Vettesuk el a babankat vagy ne?

Vettesuk el a babankat vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nay vonalakban elmondok mindent hogy tisztabban lassatok es hogy konnyebben tudjatok tanacsot adni. En 26 eves ferfi vagyok, a baratnomet 1eve ismerem o 18 eves es most 6 hetes terhes. Hideg zuhanykent ert a hir mindkettonket. Az anyagi hatterunk nem a legjobb havi 150-170 ezer. Es o meg fuatal is ezert az abortuszt fontolgatjuk nagyon. De annyi helyen olvastuk hogy a kapcsolatok tonkre mentek ez utan es banjak hogy megtettek. Egyszeruen tanacstalanok vagyunk es nem tudjuk mit tegyunk. Vegso elkeseredesben fordultam ehhez az opciohoz valaszokert. Remelem tudtok mondani olyat ami a helyes iranyba terel minket. Szerintetek tartsuk meg?

Elore is koszonom a valaszotokat. Kerem szepen a trollok kimeljenek.



2017. jan. 17. 19:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/130 anonim ***** válasza:
8%

Az abortusz miatt szakítás oka pedig az, hogy a férfi alapvetően arra van kódolva, hogy óvja, védje a nőt és az övéit.


Azt viszont sosem tudja feldolgozni, hogy a gyerekét, az ártatlan pici babáját segített megöletni.

2017. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/130 anonim ***** válasza:
20%

Figyelj, minden családban van betegség, pl cukorbetegség, stb. Ezt nem lehet előre kiszámítani. De akkor etessök el emiatt az egész világ népességét? Nyilván ne.


Ha lenne egy kutyád, azt sem öletnéd meg, mert pl. rövidebb az egyik lába fél centivel,mint a másik,nem?


Amúgy meg az életkorotok alapján a legegészségesebb baba lesz, tuti.


Amit biztosan adhattok neki, ami 100 százalék jó lesz, az az ÉLET!

2017. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/130 anonim ***** válasza:
75%

18 evig voltam egyutt a parommal

Az elso 10 evben volt 3 abortuszom

Mert nem akartunk gyereket meg

Majd lett ket gyerek es kesobb valas

De nem az abortuszok miatt, mas volt a hatterben

Spec ez fel sem merult bennunk mikor szetmentunk


Szal csak akkor visel meg ha ezt akarod !

Dontesz akkor fogadd el a dontesed es ne gondolkozz azon h mi lett volna ha ....

Ezert lesznek lelkibetegek mert keptelenek elfogadni a sajat dontesuket

Es a dontes felelosseget a masikra haritjak ezzel megolve a kapcsolatott!


Szal mindegy mit dontotok a lenyeg h ne nezz vissza !


(en nem tartanam meg ennyi idosen szinte meg gyerek az a lany!)

2017. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/130 anonim ***** válasza:
11%
Az etessük a vetessük akart lenni
2017. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/130 anonim ***** válasza:
10%
13, tuti,hogy az abortusz miatt mentetek szét, még ha nem is akarod bevallani.
2017. jan. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/130 anonim ***** válasza:
21%
Imádni fog Titeket! Képesek vagytok rá! Ennél több nem is kell! Isten áldja Benneteket!
2017. jan. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/130 anonim ***** válasza:
19%
13-as, szerintem azért ledznek lelki betegek, mert örökké szembe jön velük a rossz döntésük és keptelenek elviselni a következményét.
2017. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/130 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, nálunk maradt a rosszkor jött magzat. Rá is ment a kapcsolatunk a lelki egészségünkkel együtt...
2017. jan. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/130 anonim ***** válasza:
86%

Mint irtam azert mert nem kepesek elfogadni a dontesuket

Az mindegy h jo vagy rossz

Bar a dontesben nincs ilyen h jo vagy rossz

Vannao a.lehetosegek amibol valaszthat

Ennyi !


Es nem nem amiatt mentunk szet ... Irtam eszunkbe se volt

18 ev utan elszallt a szerelem

Megbeszeltunk kulon mentunk 2 honap alatt mindent elinteztunk. De a mai napig is kapcsolatban vagyunk baratent

Tudod van olyan h emberi modom valsz el es nem mint egy allat !

2017. jan. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/130 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagyok sem az abortusz ellen, sem mellett, úgy gondolom ez mindenkinek a saját döntése, beleszólása senkinek nincs. De mivel a kérdésed most erre iranyul, a véleményem leírom, hisz a végső döntés a tiétek és helyettetek senki sem dönthet.

Egy részről azt szűrni le az írásodból, hogy Te, vagyis Ti szeretnetek ezt a gyereket, viszont a körülmények szerintem nem épp a legmegfelelőbbek. Sok minden amit leírtál, inkább az abortusz fele terel, hogy ebben a helyzetben az lenne a jobb döntés. Az oké meg tök jó, hogy a szüleid támogatnak, de nem lehet mindent erre alapozni.. Ráadásul írtad, hogy betegek is. Nyilván sokat számít, ha mellettetek a család, de csak ezen a vonalon elindulni, nem feltétlen okos dolog. Plusz írtad, hogy barátnőd még csak 11.-es. Alapból is fiatal, de így hogy fog egyáltalán leérettségizni? Ez rendesen keresztül húzhatja az eletet, ma pedig még szimpla WC-s nénihez is érettségit kérnek. Havi 150-170-ből meg marha nehéz fenntartani egy 3 tagú családot...

Nem is értem hogy lehet tanácsnak olyat mondani, hogy Jó szülők lennetek és ez fontosabb a gyereknek, mint az anyagi háttér.. Na ez egy hatalmas nagy ostobaság. Az egyik legfontosabb, ha nem a legfontosabb igenis az anyagi háttér egy gyereknél. Szeretetből talán meg tudod etetni? Tudod öltöztetni, iskoláztatni, gyógyszereket venni, játékokat stb stb? Persze fontos a szeretet is, de pénz nélkül azért érdekes nevelni egy gyereket. Tehát szerintem ne ez alapján döntsetek. Én így már mérlegelve azt, hogy a barátnőd még csak egy 18 éves lány, akinek 1 év van még az érettségiig, te pedig 170-et keresel, nem vállalnék be még egy gyereket is. Szerintem kissé felelőtlenség lenne, mert az csak egy dolog, hogy ti szeretnétek meg olyan cukik a kisbabák, de ez ennél sokkal összetettebb.

Amúgy egyáltalán nem törvényszerű, hogy egy abortusz után biztos a szakítás/válás és megromlik a párkapcsolat. Az meg egyenesen nevetséges, hogy 99,9%-ban tönkremegy a kapcsolat egy abortusz után. Ez nagyon is erős túlzás, ezt mégis mire alapozva mondod? Hasra ütöttel és leírtad csak úgy? Ilyet én is tudok meg bárki más is. Az én környezetemben nem egy olyan pár van, ahol a nő abortuszra ment és azóta sincs semmi baj a kapcsolatukkal, együtt maradtak és minden rendben. Mert mindketten így döntöttek, megbeszélték, így találták jónak. Ráadásul egy nem alaposan megfontolt gyerek bevállalása is épp ugyanúgy tönkre tudja tenni a kapcsolatot, mint az abortusz. Mikor a szülők rájönnek, hogy mégsem volt olyan jó ötlet, nem biztos hogy ez menni fog nekik stb. Jönnek a kétségek, veszekedések, aztán sokszor apuka fogja magát és lelép.. Anyuka meg oldja meg..

Ráadásul senki nem járul hozza senkinek a megöléséhez, az abortusz nem egy gyilkosság!! A kérdező elvetetné a gyereket és nem megöletné.. Óriási különbség.

2017. jan. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!