Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Vettesuk el a babankat vagy ne?

Vettesuk el a babankat vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nay vonalakban elmondok mindent hogy tisztabban lassatok es hogy konnyebben tudjatok tanacsot adni. En 26 eves ferfi vagyok, a baratnomet 1eve ismerem o 18 eves es most 6 hetes terhes. Hideg zuhanykent ert a hir mindkettonket. Az anyagi hatterunk nem a legjobb havi 150-170 ezer. Es o meg fuatal is ezert az abortuszt fontolgatjuk nagyon. De annyi helyen olvastuk hogy a kapcsolatok tonkre mentek ez utan es banjak hogy megtettek. Egyszeruen tanacstalanok vagyunk es nem tudjuk mit tegyunk. Vegso elkeseredesben fordultam ehhez az opciohoz valaszokert. Remelem tudtok mondani olyat ami a helyes iranyba terel minket. Szerintetek tartsuk meg?

Elore is koszonom a valaszotokat. Kerem szepen a trollok kimeljenek.



2017. jan. 17. 19:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/130 anonim ***** válasza:
12%
azért a havi 170 000 nem is olyan kevés, hogy ne tudnátok etetni és öltözetni. És a baba nem lesz mindig csecsemő, két év múlva ovis lesz, a barátnőd munkába állhat, úgy már nem lesz gond a pénzzel. nem szabad mindent csak az anyagiakra alapozni. Az ember sosem tudhatja, mit hoz a jövő, van, hogy olyanok is kerülnek anyagi krízisbe, akiknél minden jól alakul. plussz az én családomban is volt olyan, hogy egy ideig meg kellett húzni magunkat, nem éheztünk, de nem is éltünk nagylábon, megoldódott a helyzet. emiatt nem kell elvetetni egy gyereket, főleg, ha szeretettel várja mindkét szülő. És igenis a szeretet a legfontosabb a gyereknevelésben, nem az, hogy meg tudod-e neki venni a legújabb iphone-t...
2017. jan. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/130 A kérdező kommentje:
Nagyon erdekes valaszokat kaptam pro es kontra. Az egeszet mgbeszeljuk atragjuk es probaljunk ugymond jol donteni. Bar ez eleg hulye megfogalmazas hogy jol donteni. A nigyogyasszal is beszelunk de nagykn elgondolkodtato kommenteket kaptam. Nagyon nagyon koszonom mindenkinek. Ha meg szeretnetek irjatok nyugodtan. Orulnek ha megosztanatok velem a tapasztalatokat
2017. jan. 17. 22:22
 23/130 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, együtt éltek?
2017. jan. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/130 anonim ***** válasza:
89%

Mikor azt mondtam az anyagiak nagyon is fontosak és egyáltalán nem elhanyagolható tényező, akkor rohadtul nem a legújabb iPhone megvásárlására gondoltam.... Alapvető és létszükséglet szintű dolgokra gondoltam és egy percig nem mondom, hogy a szeretet nem fontos, de abból még mindig nem tudsz felnevelni egy gyereket! Ezt kéne felfogni. A legjobb és legideálisabb, ha mindkettő megvan, de ha nincs elegendő pénz a gyerekre, akkor a szereteteddel még nem fog jóllakni a gyerek. És 150-170 ezer nagyon kevés 3 emberre! A rengeteg pelenka, az állandó ruhavásárlás, mert ahogy nő folyton növi ki, tapszer stb.

Egyébként hol laktok, albérlet, szülőknel? A rezsi sem kevés pénz, ha bérlitek a lakást, akkor még a bérleti díj is ott van.

2017. jan. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/130 anonim ***** válasza:
12%
20-as, azt mondod: "az abortusz nem egy gyilkosság" - akkor mégis mi?? Meg "nem megölni, hanem elvetetni" - az "elvetetés" itt szerinted mit jelent?
2017. jan. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/130 A kérdező kommentje:
Egy csaladi hazban lakunk szuleimmel. Egy kulon resz van ami a mienk.
2017. jan. 17. 22:38
 27/130 A kérdező kommentje:
Marmint a parome es az enyem a kulon resz
2017. jan. 17. 22:39
 28/130 anonim ***** válasza:
67%
#25, művi terhesség-megszakítás, a terhes méh kiürítése. Örülök, hogy segíthettem:)
2017. jan. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/130 anonim ***** válasza:
83%
#25: Hogy mi? Egy teljesen legális beavatkozás, egy műtét. Az a pár hetes embrio/magzat még egyáltalán nem egy kifejlett, érző, tudattal rendelkező ember (bármennyire is szeretik sokan ezt hangoztatni), csak egy picike kis "sejt halmaz", mely kizarolag a nő teste által képes létezni, táplálkozni, az ő testen élősködik, ezáltal elég egyértelmű hogy a nő dönt a sorsa felől.
2017. jan. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/130 anonim ***** válasza:
25%
Kedves Kérdező! Nekem sajnos volt abortuszom, és a világon mindennél jobban sajnálom. Anyagilag nekem könnyebb lett volna, a szüleim tudtak volna támogatni, lelkileg viszont nagyon nem, mert párkapcsolatilag egy pokolim életszakaszban voltam, és azt sem tudtam, kié a baba. Tudom, irtó ciki, de így volt. Mindezek ellenére leírhatatlanul sajnálom. Most már 3 gyerekes anyuka vagyok. Amiket írsz, azok alapján te már most elkezdted szeretni a számodra kedves lánnyal közös babátokat, és szerintem előbb vagy utóbb tragédiaként élnétek meg, ha elvetetnétek. Amúgy sztem is egészséges lesz a picike, de ha netalán örökölné is a betegségedet, akkor is jobb neki a pocakban töltött kilenc hónap alatt és utána amennyi megadatik, ha érzi, hogy Apa és Anya szereti, mint ha az élet lehetőségét elveszitek tőle. Teljesen nem értek egyet azokkal, akik itt a válaszolók közt azt mondják, hogy a pár napos-hetes magzat még nem érez, még nem olyan, mint egy ember - ez tudományosan bizonyítva van:él, érez, lelkileg és fizikailag is, és az első töredékmásodperctől kezdve ember. Emberke. A saját hülyeségemből és az azt követő sok-sok éves bűntudatból és gyászból tanulva nagyon kérlek, ha már jött hozzátok, hadd maradjon, mert Ő már most szeret Titeket és bízik bennetek. Előre sejtem, hogy az abortuszt okésnak tartó válaszolók le fognak húzni, de az az ő bajuk. Minden jót, nagyon szurkolok Nektek, mindhármótoknak :-) !
2017. jan. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!