Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elítélnél egy nőt, aki azért...

Elítélnél egy nőt, aki azért megy abortuszra, mert épp most érte el "álmai alakját" és nem akar újra meghízni?

Figyelt kérdés

Ma egy megdöbbentő beszélgetés tanuja lehettem, ahol a csajszi (24) közölte a kedvesével (26), hogy terhes de elvetetik, mert nem rég fogyott le és érte el azt az alakot, amit mindig is szeretett volna és egy gyerek tönkreteszi. Pislogni is elfelejtettem amikor meghallottam, hogy valaki ezt így, ilyen érzelemmentesen közli a párjával. Értem, hogy egy gyermek megváltozatatja a női testet, de ezért abortuszra menni?!

24 éves a lány, de nagyon nem érett még, nem is való egyenlőre neki az anyaság, de ilyet mondani ráadásul, hogy többen is hallják a családból szerintem elég durva.

(Egyébként a "szerencsés" apuka unokatestvére vagyok, a lányhoz semmi közöm.)


2017. márc. 12. 19:37
 21/92 A kérdező kommentje:
#22 Nem vagyok abortusz ellenes, igenis van olyan indok, amivel érthető.DE itt nincs vagy legalábbis nem tudok róla.Van saját ház,autó,megtakarítás, mindketten jól keresnek.Igaz fiatalok, de már 5 éve együtt vannak. Elítélni pedig azért ítélem el, mert 1.létezik fogamzásgátló/óveszer/bármilyen védekezés, ha ennyire nem akar még babát 2.mert csak a saját testét nézi semmi mást.
2017. márc. 12. 20:19
 22/92 anonim ***** válasza:
64%
Csak azért, mert vannak, akik nem más életével vannak elfoglalva, nem akarják állandó jelleggel ráerőszakolni a másikra a saját, berögzült nézeteiteket + nem az a "tanácsuk" minden kérdéshez, hogy tartsd meg, különben örökre bánni fogod, mindenképpen tartsd meg, mert o téged szeret a világon a legjobban, a legcsodálatosabb dolog egy gyerek blablabla, illetve megállás nélkül ítélkeznek és mocskolódnak, hogy így gyilkos, így gyilkos, így megölöd, úgy megölöd, még koránt sem jelenti azt, hogy valaki "abortuszfan" sem azt, hogy volt is abortusza.....!! És persze ezek a totál haszontalan, legkevésbé sem segítőkész fröcsögések a kérdés jellegétől függetlenek, tehát le se tojjak, hogy a kérdező konkrétan leírja, h ne győzködjék, mert már döntött, nem fogja megtartani és csak a kérdésre akar választ kapni.. Ha falnak mondod vagy ezeknek a fanatikus magzatvédőknek, egy és ugyanaz. Elég elolvasni nehány kérdés alatt a kommenteket, milyen gusztustalan módon tudnak megnyilvánulni a nagy "élet pártiak", akiknek csak és kizárólag az a pár hetes kis sejtcsomó számít és mindenkitől és mindentől elorebbvalonak tartják és gond nélkül előtérbe helyezik egy már megszülett, élő, tervekkel és vágyakkal rendelkező emberrel szemben. Szerintük az a normális, hogy meg kell tartani azt a magzatot, ha akarja a nő, ha nem, lényegtelen számukra az is, ha a nő a háta közepére sem kívánja, nem baj, ha nincs rá elég pénz és a gyerek ehezne, mint ahogy az sem gond, ha beteg lenne a gyerek. Meg persze az se, ha eroszakbol fogant. Ezeknek minden mindegy és a vicc, h ők tartják magukat rendes, normális embereknek, miközben gond nélkül ítélkeznek mindenki felett, aki nem az ők beteg, elmeháborodott gondolatmenetüket vallják.
2017. márc. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 anonim ***** válasza:
46%

"Elég elolvasni nehány kérdés alatt a kommenteket, milyen gusztustalan módon tudnak megnyilvánulni a nagy "élet pártiak", akiknek csak és kizárólag az a pár hetes kis sejtcsomó számít és mindenkitől és mindentől elorebbvalonak tartják és gond nélkül előtérbe helyezik egy már megszülett, élő, tervekkel és vágyakkal rendelkező emberrel szemben."


Tudom, gusztustalan ember vagyok, de nekem többet számít a "pár hetes kis sejtcsomó", mint valakinek az alakja.


"Szerintük az a normális, hogy meg kell tartani azt a magzatot, ha akarja a nő, ha nem, lényegtelen számukra az is, ha a nő a háta közepére sem kívánja, nem baj, ha nincs rá elég pénz és a gyerek ehezne, mint ahogy az sem gond, ha beteg lenne a gyerek. Meg persze az se, ha eroszakbol fogant."


Kár, hogy ennél a kérdésnél szó se volt se erőszakról, se arról, hogy éhezne a gyerek. Úgyhogy nem tudom, miért hoztad ezt ide, ne engem szidj és pontozz le azért, mert mások azt írták neked, hogy az erőszakból fogant gyereket is muszáj megtartani. Ezzel kapcsolatban amúgy nekem nincs határozott álláspontom, mert a "kis sejtcsomó" kikaparását nagyon rossz dolognak tartom, de erőszak esetén a nőt is maximálisan meg tudom érteni. Viszont ennél a kérdésnél nem.

2017. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/92 anonim ***** válasza:
78%
Nem ítélem el, mert nincs hozza se jogom, közöm aztán meg pláne nincs hozzá. Nyilván felelősen kéne védekezni, de ha már megtörtént a baj, akkor visszacsinálni úgy sem lehet, tehát ezt kár firtatni a végtelenségig. Ugyanakkor lehet több hónapnyi, akar évi munkája van abban, hogy olyan testtel rendelkezik most, ami számára alom kategória és nem fér bele ebbe a gyerek. Még mindig az ő dolga. De szerintem alapból sem akar gyereket ez a hölgy, mert aki valóban szeretne és adottak lennének a körülmények, nem hiszem h ezért elvetetné. Tehát jó eséllyel alapból sem akar (most) gyereket, így meg valóban értelme sincs szülni.
2017. márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 anonim ***** válasza:
21%
Erre csak azt tudom mondani, hogy az intenzív szoptatás fogyaszt. Nem kötelező várandósan sem nyakló nélkül habzsolni, akkor nem hízik el az ember. Én nem ítélek el senkit, de én nem foglalkozom azzal, hogy mennyit változott a szüléstől az alakom, kilóban ugyanannyi vagyok, mint lánykoromban. Azt mondják, inkább a második gyereknél jönnek fel a kilók meg akkorra már más a hormonháztartás, nem tudom.. Szerintem megéri még akkor is, ha az ember lánya érezte már magát szebbnek is. Nem ismerjük a szóban forgó pár kapcsolatát, hogy milyen nyomás van esetleg a lányon, esetleg cikizték-e az alakja miatt, ezt az unokatesóddal kellene megbeszélnie meg a babával kapcsolatos döntés is az övék. Ezért nem tudom egyértelműen azt mondani, hogy ez így helytelen.
2017. márc. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/92 anonim ***** válasza:
21%

"Nem ítélem el, mert nincs hozza se jogom, közöm aztán meg pláne nincs hozzá. Nyilván felelősen kéne védekezni, de ha már megtörtént a baj, akkor visszacsinálni úgy sem lehet, tehát ezt kár firtatni a végtelenségig. Ugyanakkor lehet több hónapnyi, akar évi munkája van abban, hogy olyan testtel rendelkezik most, ami számára alom kategória és nem fér bele ebbe a gyerek. Még mindig az ő dolga."


Akkor szerinted semmi baj azzal, hogy kikaparják a magzatot? Az meg a magzat dolga, amit vele tesznek, nem? Minek szóljunk bele? Csak a magzatoknál vagy így, vagy másnál is? Minek szóljunk bele, ha mást bántanak, nem az én dolgom?

Egyébként mondom, én rossznak tartom az abortuszt, de pl. erőszak esetén mégis meg tudom érteni, ha valaki azt választja. Viszont ez egy nevetséges ok.


Tényleg többet ér egy nő alakja, mint a magzat?


A másik dolog meg, hogy az apával is kiszúr a nő, mert neki is a gyermeke. És mondom, van olyan helyzet, amikor meg tudom érteni, de ez nem az.

2017. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 anonim ***** válasza:
43%

Van olyan helyzet amikor elfogadható az abortusz, de aki fogamzásgátlási módszernek tekinti olyan mondvacsinált ürüggyel, hogy jajj az alakom, jajj az előlèptetésem, annak én 6 év sortüzet adnék.

30/f

2017. márc. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 anonim ***** válasza:
65%
73%-os hiába pörögsz itt a témán és parádézol, hogy így meg úgy, mert egészen addig, amíg egy nő testében fejlődik a magzat, ő általa képes táplálkozni, egyáltalán általa tud létezni, addig igenis a nő fogja kimondani a végső döntést olyan indokkal, amilyennel akarja és senkit nem fog meghatni, hogy ez az indok egyeseknek bántja pl a lelki világukat. Ebbe a döntésbe pedig bizony egy férfinak sincs beleszólása, mert nem bennük van a magzat, nem ok kell kihordjak, mint ahogy megszülni sem ők szülik..
2017. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/92 anonim ***** válasza:
43%
Attól még tarthatom erkölcstelennek, sőt ki is fejezhetem a véleményemet, akármennyire zavar is téged, akárhányszor lepontozol, meg akármennyire is ki akarjátok rekeszteni az abortuszellenes embereket a "szalonból".
2017. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 anonim ***** válasza:
56%

Tartsd erkölcstelennek, senkit nem érdekel az égvilágon, pláne nem azt, aki már eldöntötte, hogy el fogja vetetni.

Amúgy sokáig akarsz még hisztizni a pontozas miatt? Honnan veszed egyébként, h személy szerint ÉN lepontozlak?! Kisujjadból kiszívtad vagy mi..?

2017. márc. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!