Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elítélnél egy nőt, aki azért...

Elítélnél egy nőt, aki azért megy abortuszra, mert épp most érte el "álmai alakját" és nem akar újra meghízni?

Figyelt kérdés

Ma egy megdöbbentő beszélgetés tanuja lehettem, ahol a csajszi (24) közölte a kedvesével (26), hogy terhes de elvetetik, mert nem rég fogyott le és érte el azt az alakot, amit mindig is szeretett volna és egy gyerek tönkreteszi. Pislogni is elfelejtettem amikor meghallottam, hogy valaki ezt így, ilyen érzelemmentesen közli a párjával. Értem, hogy egy gyermek megváltozatatja a női testet, de ezért abortuszra menni?!

24 éves a lány, de nagyon nem érett még, nem is való egyenlőre neki az anyaság, de ilyet mondani ráadásul, hogy többen is hallják a családból szerintem elég durva.

(Egyébként a "szerencsés" apuka unokatestvére vagyok, a lányhoz semmi közöm.)


2017. márc. 12. 19:37
 51/92 anonim ***** válasza:
75%
Az abortusz legális a 12. hétig bármilyen indokkal. Nem hiszem, hogy a csaj csak az alakját félti, egy jó párkapcsolatban lehet, hogy bevállalná a terhességet, az más kérdés, hogy neked mit mond el kérdező. A környezetemben az abortuszra mindig az volt az indok, hogy karrier, tanulás miatt most nem megfelelő az idő egy terhességre, hát szerintem ez már majdnem ugyanaz, mint ha valaki az alakját félti.
2017. márc. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
24%

*50-est akartam. bocs. Egyébként a jogi részhez csak ennyit fűznék.

"SZABADSÁG ÉS FELELŐSSÉG

I. cikk

(1) AZ EMBER sérthetetlen és elidegeníthetetlen alapvető jogait tiszteletben kell tartani.

Védelmük az állam elsőrendű kötelezettsége.

(2) Magyarország elismeri az ember alapvető egyéni és közösségi jogait.


II. cikk

Az emberi méltóság sérthetetlen. Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz,

a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg."


Ez az alkotmányunkból van. A fogantatás pedig előbb szokott lenni mint az abortusz, de javítsatok ki, ha nem így van. Mindenesetre nem beszélhetünk jogosságról, de sajnos a gyakorlatban védelemről sem.

30/f

2017. márc. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 anonim ***** válasza:
17%
Igen, és remélem visszakapja!
2017. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim válasza:
19%

Már bocsánat, de aki azt mondja, hogy kit érdekel, meg vetesse, ha akarja, stb., az mit gondol?!


Attól, hogy nem született még meg a kisbaba, ÉL. Az abortusz nem más, mint gyilkosság. Vagyis azt akarjátok mondani, hogy nyugodtan ölje meg, hisz nem számít?!

Gondolj bele! Mi lett volna, ha a te anyád így döntött volna az életedről!

-Jajj, ennyi, meg annyi időbe telt lefogynom, meg hogy tökéletes legyen az alakom, meg minden!

Mit szóltál volna? Ja bocsi, semmit, mert nem élné, mert az anyád megöletett.

A női test arra lett kitalálva, hogy gyereket szüljön!

Aki megabortuszoztatja, nagyon elítélem!

Ha olyan a családi pénzügyi háttér, hogy nem tudná felnevelni, akkor is szülje meg, aztán adja örökbe egy olyan párnak, akiknek nem lehet gyereke, ilyen, vagy olyan okból. Mert igen, vannak akiknek nem lehet gyereke, a másik pedig megöli...

2017. márc. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 anonim ***** válasza:
13%
Ha már ilyen jól megy nekik hogy van ház, autó, pénz 24-26 éves korukra akkor biztosan ki tudnak fizetni egy dietetikust. Aki a kilenc hónap alatt olyan étrendet biztosít a kismama számára ami a lehető legkisebb súlygyarapodást eredményezi. Lehet edzőterembe is járni terhesen. Ha orvos, dietetikus és személyi edző is figyelemmel kiséri a kilenc hónapon át akkor nem fog meghízni. Igy gyerek is lesz és a külseje is megmarad. Császárral is szülhet. Nekem égne a pofám ezt elmondani a férjemnek...
2017. márc. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/92 anonim ***** válasza:
53%
Hát, ezerszer inkább egy ilyen nőt, mint egy "A pasik jönnek-mennek ,de gyereked most van" felfogású, az embriót a párja fölé rendelő ősanyát. Úgyhogy Kérdező, inkább irigylem az unokatestvéred a "csajsziért", mint sem sajnálom, hogy nem "férj-, és apának való" spermadonornak és eltartóbaleknak nézik.
2017. márc. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
69%

"A kérdező kommentje:

Nyilván tudom, hogy mennyire nagyon gáz csak érdekelne, hogy más nők erről hogyan vélekednek." - Kérdező, az szerencsére totál mindegy, hogy más nők erről hogyan vélekednek, az így gondolkodó nőt a férfiaknak kell elfogadnia (vagy nem).

2017. márc. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:
74%

Jaj de szépen tudtok másolgatni és idézgetni törvényekből, akkor ezt pl miért nem másolja be senki?!


"5. §9 (1) A terhesség csak veszélyeztetettség, illetőleg az állapotos nő súlyos válsághelyzete esetén, az e törvényben meghatározott feltételekkel szakítható meg.

(2) Súlyos válsághelyzet az, amely testi vagy lelki megrendülést, illetve társadalmi ellehetetlenülést okoz."


Ennyi!!! Joga pedig senkinek nincs vizsgálni, hogy mi számít válsághelyzetnek, hogy mi okoz testi vagy lelki megrendülést, ugyanis ezek egyéni helyzetek! Minden ember önálló, külön személy, önálló véleménnyel és ha ő azt mondja, hogy neki ez meg az válsághelyzetet jelent, akkor azt jelent és kész. Nem kell semmilyen különösebb ok az abortuszra, ez van, fogadjátok el! Mert az égvilágon semmit nem tudtok ellene tenni.

Egyébként meg mi a francert kell itt jönni, hogy Mi lett volna, ha anyud téged is kikapartat?! Mi lett volna??! Semmi, most nem élnék, nem lenne tudatom és fogalmam nem lenne semmiről! Tehát ez egy iszonyat agyhalott hozzáállás + nem értem miért kell állandóan idekeverni ezt a dolgot. Az én édesanyám AKART és VÁRT engem, azon volt, h teherbeessen! Ideális felállásban mindenkit akartak a szülei, nem pedig csak azért vállalták a gyereket, mert ráerőszakolták, persze ilyen is van, de ugye vegyünk az alap, normál esetet, amikor akarják a gyereket. Mint anno az én szüleim is tették velem és tesommal is. Na de könyörgöm itt arról van szó, hogy NEM akarja a nő a magzatot!! Ezen mit nem lehet felfogni? Ez csak ürügy, h tönkremegy az alakja, mert ha valaki szeretne teherbeesni és szeretne egy gyereket, az nem fog abra rohanni, csak mert "Ohhh, a szép alakom." Már pedig senkire nem kenyszeritheto rá egy nem kívánt gyerek, mert annak minimum 2-3 ember fogja szívni a levét. Számotokra legyen gyilkosság az abortusz, senkit nem fog meghatni, mások viszont, akik tisztában vannak a dolgokkal és a törvénnyel, azok tudjak hogy nem az, aztán ennyi. De hogy miért akarnak mindenáron beleszólni itt sokan mások eletebe és mit háborognak itt, az számoltam kész rejtély..

2017. márc. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 anonim ***** válasza:
6%

Számomra azért érthetetlen az indoka, mert nálam tervezett gyerek volt és hasonlóképpen éppen elértem álmaim alakját. Kifizettem egyszer 10 rugót egy dietetikusnak, aki beállított egy Ch diétát (amire amúgy azt mondta, hogy szíve szerint minden embernek ajánlaná, ha terhes, ha nem, ha nő, ha férfi). Nem éheztem, sőt, több energiám lett és a szülőszobáról 1(!!) kg plusszal jöttem ki. Ennyit meg simán ingadozik a súlyom évszakváltásnál is, vagy "csak úgy". Nem volt különösebben megterhelő kivárni azt a 2-3 hetet, amíg az az 1 kg is eltűnt (bár az se lett volna a világvége, ha marad). A hasam kicsit lassabban húzódott vissza, de 3-4 hónap után az is a régi volt.


Tényleg étrend és ésszerű mértékű mozgás kérdése az egész.

2017. márc. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 anonim ***** válasza:
13%
Provikatív, de jó kérdés! Azért, mert az abortusz-kórus kénytelen-kelletlen beismeri, hogy a súlyos válsághelyzet számukra egy ilyen kérdés megítélése kapcsán legfeljebb kényelmi érv, semmi több. Ők öncélúan ragaszkodnak ahhoz a törvényi jogukhoz, hogy fizetség fejében emberi életeket oltassanak ki, mert ez az egyetlen eszközük arra, hogy élet-halál urainak képzeljék magukat. A drága, kétgyerekes amazonnak, aki a gyermekei szabadságát az abortuszjogok lakmuszpapírjával méri, ragaszkodván ezáltal a saját majdani unokái méhen belüli kinyírhatóságának lehetőségéhez üzenem, hogy lendüljön át Svédországba, ahol népszavazást fognak tartani a vérfertőző kapcsolatok és a nekrofília törvényi legalizációjáért. Na nekik az a kánaán, ahol olyan szabad életet élhetnek, amilyet csak akarnak. Én meg csendben örökre hálás leszek drága édesanyámnak azért a "rabságért", amit belémnevelt, hogy t.i. embert nem ölünk...
2017. márc. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!