Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elítélnél egy nőt, aki azért...

Elítélnél egy nőt, aki azért megy abortuszra, mert épp most érte el "álmai alakját" és nem akar újra meghízni?

Figyelt kérdés

Ma egy megdöbbentő beszélgetés tanuja lehettem, ahol a csajszi (24) közölte a kedvesével (26), hogy terhes de elvetetik, mert nem rég fogyott le és érte el azt az alakot, amit mindig is szeretett volna és egy gyerek tönkreteszi. Pislogni is elfelejtettem amikor meghallottam, hogy valaki ezt így, ilyen érzelemmentesen közli a párjával. Értem, hogy egy gyermek megváltozatatja a női testet, de ezért abortuszra menni?!

24 éves a lány, de nagyon nem érett még, nem is való egyenlőre neki az anyaság, de ilyet mondani ráadásul, hogy többen is hallják a családból szerintem elég durva.

(Egyébként a "szerencsés" apuka unokatestvére vagyok, a lányhoz semmi közöm.)


2017. márc. 12. 19:37
 61/92 anonim ***** válasza:
2%
62-es, ott a pont! :-)
2017. márc. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem is takarodjon el Svédországba mondjuk a liberál-bolsevik banda meg a proletár követőik, akik egy százlábú jogát is előrevalóbbnak tartják, mint a saját (!) magzatukét, tipikus, csak gratulálni tudok!
2017. márc. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:
82%

Figyelj, ez csakis kettejükre tartozik.

Jó, gáz indok, nekem is kikerekedne a szemem, de amíg a lánynak és a párjának ez jó - bár én elhagynám egy ilyen kijelentésére -, addig másnak nincs beleszólása.


És most pszintén: szerinted milyen élete lenne a gyereknek? Állandóan azt hallgatná, mekkora szar, meg hogy tönkretette az anyja alakját, életét, stb... akkor inkább mg se szülessen, minthogy tönkremenjen azért, amiről nem tehet.

2017. márc. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen mindegy, hogy mivel indokolja, egy a lenyeg: nem akar gyereket. NEM AKAR GYEREKET. Ez a fontos, a többi csak duma. Nem számít az indok, az ő döntése, a párja kívül senkire nem tartozik.

A liberalizmust nem kell túlzásba vinni, de igenis szükséges, hogy egy nő eldonthesse, akár e szülni vagy sem. Nyilván az az ideális, ha teherbe sem esik, de mivel a 100% védekezés még nincs feltalalva, az esély mindig meg van rá. Nem volt még abortuszom, remélem nem is lesz, de mivel nem akarok több gyereket és rendszeres szexuális életet élek, benne van a pakliban, hiába védekezem. A férjem sem akar, így vita sincs rajta. Másnak még közé nincs hozzá és indokolni sem kell, hogy miért nem. Nem és kész

2017. márc. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:
50%

Kedves #62-#64 papagájkommandó:)

Bármilyen nehéz is tudomásul vennetek a tényeket, nem, nem ti döntitek el, hogy más hova és miért menjen, ahogy azt se, hogy mit kezdjen a méhe tartalmával. Ti szépen a saját életetekben rendezkedhettek, pont, ahogy az összes többi ember is... a továbbiakban csendben megjegyezném, hogy tök mindegy, ki minek tartja a százlábú létezési jogát egy embrióhoz-magzathoz képest,

a tény az, hogy a százlábú életképes a világban, az embrió meg nem az, annak a sorsa attól függ, hogy más a rendelkezésére bocsájtja-e a saját szervezete környezetét és erőforrásait, vagy nem. Ezen lehet elmélkedni...

Egyébként meg aki pont ilyen világban akar élni:

[link]

annak melegen ajánlom... én úgy nem vágyom rá, ahogy egy lepratelepre se, és értelemszerűen, még az ellenségeimet se kényszeríteném ilyen agyamentségbe.

(különben meg Svédország valójában sok tekintetben begyöpösödöttebb Magyarországnál, ha már azt nézzük, hol optimálisabb a reprodukciós önrendelkezés, akkor az a velünk közös történelmű - és szomszéd - Ausztria. Nem véletlen, hogy sok hazánklánya is oda megy ilyen ügyekben, ha teheti. Pl 14 éves kortól nincs hozzá köze a szülőnek, 2 héttel hosszabb a döntés időszaka, és jóval rövidebb a várakozás, nincs 2x családvédelmi.

Na, ez van, legyetek jók:)

2017. márc. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:
17%
Nem döntünk mi el más helytt semmit sem. A jog ma úgy fogalmaz, ahogy. Tény. De nektek ennyi nem elég. Nem elég a vérszag, nektek az is kellene, hogy úgy legyetek élet-halál urai, hogy közben a humánum parnasszusán tündököljetek. Ti, akik akkora zoknivitézek vagytok, hogy meglett felnőtt létetekre embriókkal mertek csak megküzdeni, remegve vágyjátok a papagájkommandó erkölcsi hozzájárulását ehhez a szellemi ámokfutáshoz. Ezért vagytok ott minden kérdésnél, ezért tölti ki a napjaitokat a kommentelés! A helyzet azonban az, hogy a papagájkommandó nem szellemi rövidnadrágosok gyülekezete, hanem olyanoké, akik ma is azt csiripelik, amit tegnap és amit holnap is fognak, szemben azzal, amit ti kopott, fekete varjakként nap mint nap elkárogtok a halálról. És képzeljétek! Ez így lesz mindig!
2017. márc. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
74%

Na, hat kerdezo rolad is meg van a velemenyem. Nem vagy te kulonb a fent emlitett holgynel kicsit sem. Mert idejossz , hogy mas emberen csamcsogjal vadidegennekkel egyutt , akik olyan atkokat szornak lathatatlanba, hogy azt egy ciganyasszony megirigyelne. Nagyon szanalmas.

Szerencsemre engem mas is megmozgat a vilagban es tudok a sajat kis kornyezetemre koncetralni. Az abortuszellenesek meg még mindig nem segitenek a szegenyebb sorsu mar elo gyermekeken, de meg orokbeadni de adtak senkit. Innemtol kezdve az egesz nagy ELETHEZ valo hozzaallasuk vicc.

2017. márc. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:
73%

Az elmebaj tokeletes peldaja az elottem levo hozzaszolo is. Az ilyen emberektol rangatom el a gyerekem, hisz eleg hulyet lat mar igy is a nagy vilagban.

Verszag!!!...

2017. márc. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:
13%
67eske, honnan tudod hogy én kin szoktam segíteni és kin nem? Ismersz talán? Nem hiszem...
2017. márc. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 anonim ***** válasza:
72%
69-eske nem , nem ismerlek. De erdekes mikor ezt a kerdest nektek szegezem, mindig nagy a csend. Az igazsag az, ha annyira adakozna tobbsegetek, nem lennetek ennyire szuklatokoruek(latni a sok szegeny, lelkileg megnyomoritott gyermeket, borzaszto. Sose nem tudnam pl. egy rossz anyagi korulmenyek kozt elo anyukanak javasolni, azt ,hogy szulje meg a babajat, "ugy is lesz vhogy" alapon.). Mert legyunk oszintek, titeket addig erdekel a magzat(talan a no es a csalad is), ameddig nem dontenek a megtartasa mellett. Onnantol kezdve le van kakilva.
2017. márc. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!