Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elítélnél egy nőt, aki azért...

Elítélnél egy nőt, aki azért megy abortuszra, mert épp most érte el "álmai alakját" és nem akar újra meghízni?

Figyelt kérdés

Ma egy megdöbbentő beszélgetés tanuja lehettem, ahol a csajszi (24) közölte a kedvesével (26), hogy terhes de elvetetik, mert nem rég fogyott le és érte el azt az alakot, amit mindig is szeretett volna és egy gyerek tönkreteszi. Pislogni is elfelejtettem amikor meghallottam, hogy valaki ezt így, ilyen érzelemmentesen közli a párjával. Értem, hogy egy gyermek megváltozatatja a női testet, de ezért abortuszra menni?!

24 éves a lány, de nagyon nem érett még, nem is való egyenlőre neki az anyaság, de ilyet mondani ráadásul, hogy többen is hallják a családból szerintem elég durva.

(Egyébként a "szerencsés" apuka unokatestvére vagyok, a lányhoz semmi közöm.)


2017. márc. 12. 19:37
 41/92 anonim ***** válasza:
16%

Mindenképpen mentsd meg a baba életét!


Beszélj tesóddal, hogy ne engesse már megöletni a saját húsát és vérét!


Linkelek pár jó oldalt, ami a lánynak is jó:


[link]

[link]

[link]


https://www.youtube.com/watch?v=2HB0TV3-uLE&t=3s


Minden jót,

2017. márc. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
88%

"És neked van fogalmad arról, hogy milyen, mikor kikaparnak az anyádból?"

Szerintem erről konkrétan neked sincs, szóval ez most így öngól. =D

2017. márc. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:
5%

" 73%, az embrió egyetlen esetben számít, ha a nő szeretettel várja. Hisz akkor már pici ebihal korában is az ő kisbabája, megmelegszik a szíve, ha csak rá gondol. Csodás dolog gyermeket várni, tényleg. Tiszta gyagyás lesz tőle az ember.

De! Ha nem akarja, ha nem várja, ha nem szeretné, akkor az nem gyerek, csak egy megoldásra váró probléma. Még nem láttam rá érdemi magyarázatot, hogy egy ember kezdemény, miért is fontosabb, mint egy kifejlett ember. Csak a szent szövegelés jön mindig."


És akkor semmi baj azzal, hogy kikaparják, igaz?


"Ja és továbbra sem volt még abortuszom, hiába vádaskodtok ezzel mindig."


Hol vádaskodtunk ezzel?


"Bármilyen furcsa is ez nektek, olyan ügyek is szoktak támogatni emberek, amik őket magukat nem érintik, csak szeretnék, hogy a gyerekeik egy szabad világban nőjenek fel, és olyan életet élhessenek amilyet csak akarnak, nem pedig olyat amit mások megszabnak nekik."


De miért kell ilyen demagógnak lenni? Ha én is hasonlóan demagóg akarok lenni, akkor azt írom, hogy amiért te harcolsz az az, hogy bizonyos gyerekek olyan világban nőhessenek fel, más gyerekek meg, akiknek az anyja nem akarja, egyáltalán ne nőhessenek fel.

De hogy normálisan is érveljek, ne csak ilyen demagóg módon: Ez az anyára is tartozik, de nem csak rá. Egyrészt az apa is szülő, onnan, hogy megfogant, az övé is a gyermek, és van köze hozzá, hogy mi lesz vele. Másrészt a magzatot se kellene tárgyként kezelni, amivel azt csinálunk, amit akarunk.

2017. márc. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 anonim ***** válasza:
3%

"Szerintem erről konkrétan neked sincs, szóval ez most így öngól. =D"


Akkor ez most azt jelenti, hogy nyugodtan lehet kikaparni magzatokat, mert senki nem tudja, milyen az?

Amúgy ezzel csak azt akartam mondani (de látom, nem esett le), hogy ez nemcsak a nőt érinti, hanem a magzatot is, úgyhogy ne mondd, hogy "a férfiak ne szóljanak bele", mert miért ne védhetnék a magzatokat, akik ugye, nem tudják megvédeni magukat.

2017. márc. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 anonim ***** válasza:
80%
Te figyelj csak 73%, linkelj már egy olyan választ, ahol valaki konkrétan azt írta le, hogy az ab micsoda csudijó dolog. Én ilyet még nem láttam. Csak az ab-ellenesek nyomják ezt folyamatosan. Senki nem mondta, hogy az abortusz jó dolog. Ez csak a végső megoldás. Senki nem jókedvéből megy. Én azt is készséggel aláírom, hogy vannak olyan elmeroggyantak, akik tényleg nem védekeznek csak abortuszra járnak, c-típusúak főleg, de ne állítsuk már be úgy, mintha ez lenne az általános. Mert ez csupán az elenyésző kisebbség.
2017. márc. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 anonim ***** válasza:
9%
49, ez a kérdés pont arról szó, hogy a nőnek nincs komoly indoka az abortuszra, mégis azt választja a teste(!) miatt, és hogy ezt elítéljük-e vagy sem. Azt írod, hogy az abortusz csak végső megoldás. Egyetértünk. És szerinted ez olyan eset, ahol végső megoldásra van szükség? Én erre a kérdésre válaszoltam, nem tudom, mi ezzel a baj. Nyilván ha arról szólt volna a kérdés, hogy megerőszakolták a nőt, én se ezt válaszoltam volna.
2017. márc. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
80%

Na erről beszélek, az ilyen alja emberekről, mint a 45-ös is, aki így beszél ismeretlen emberekről, hogy "köpedék gyilkos"..... Az ilyen a szememben egy darab szart sem ér egyébként, tehát aki képes ilyen gusztustalan módon megnyilvánulni, csak mert nem az ő nézeteit vallják és nemcsak egyetlen egy berogzott pontból tekintenek erre a teljesen legális műtétre, arról hadd ne nyilatkozzam. És persze megint ki más, ha mem egy férfi pofázna a legjobban, akinek még mindig fingja nincs ugye se a kihordasrol, se a szulesrol. De nem csak ezen van a hangsúly, hanem bármi van, az esetek 99%-ban az anya az aki szívni fog, mert a pasi bármikor gondolhat egyet és lelep, mert neki mégsem kell gyerek. Persze ki nyakába szakad az egesz felelősség? Na ná, hogy az anyáéba, aki oldja meg a saját és a gyerek eletet egyedül, ahogy akarja. Ezek sem hanyagolható tényezők, és ezeket még mindig egy férfi sem tudja, hogy mit jelentenek, de azért nagyon okosan tudjak osztani az észt.

Egyenként meg tényleg össze akarod hasonlítani a szülést a vesegörcsöddel?! Szerinted egy és ugyanaz a fájdalom? Felfogás, h egy iszonyat kis lyukon jon ki egy több kilós gyerek?! El tudod te képzelni, h az milyen fájdalommal jár..?! Dehogy tudod, mert akkor nem okoskodnal. Orvosok mondtak, hogyha a szülés közbeni fajasok között nem lennének szünetek, bele lehetne fájni abba az irdatlan fájdalomba. Ennyit erről meg arról, h a pasiknak milyen huuu de nagy tapasztalatuk van az egesz gyerek mizériárol...

2017. márc. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim ***** válasza:
22%

kérdező, nekem nőként és anyaként az a véleményem a bizonyos illetőről, hogy egy önző dög. Szólj az unokatesódnak, hogy próbálja meg megértetni a csajjal, mi is az az abortusz, hogy az ők közös gyermekük felett mond halálos ítéletet.

Ha meg a csaj magasról sza*ik az apa véleményére, szerintem ez a kapcsolat itt el is áshatja magát.

Mutassátok meg ezt a csajnak: https://www.youtube.com/watch?v=6Q07X-S20bQ

2017. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:
82%
Jajj már elég érezhető, hogy ez csak a kisebbik "ürügy" a szóbanforgó nőnek, amiért abortuszra menne, jó eséllyel alapból sem akar gyereket, hisz aki akarna és várna h terhes legyen, az nem fog azért abra szaladni, mert "Jajj az alakom". Benne lehet a pakliban nyilván, h az alakját is félti, hisz nem kis munkába kerül amúgy egy szép, kidolgozott testet elérni, de tuti, h nem ez a fő indok. Hanem, hogy alapból sem akar. Akkor meg miért rá kígyót-békát kiabálni? Ha valaki a háta közepére sem kíván egy gyereket, miért is kéne megszulnie?
2017. márc. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
22%

52, végre egy értelmes női válaszoló! :)


51, csak egy berögzött pontról tekintenek arra a műtétre? De te nem csak egy berögzött pontról tekintesz az abortuszellenes emberekre? Meg se próbálod megérteni az ő szempontjukat.

Csak jajgatsz, hogy "Jaj, szegény nő". Ami néha igaz, néha nem, ebben az esetben nem, ugyanis a nő maga mondta, hogy az alakja miatt veteti el a gyereket. De ha tényleg "szegény nő", mert mondjuk megerőszakolták akkor én is sajnálom.

Viszont a nőén kívül van még másik két szempont is:

- az apa, akié ugyanannyira a gyerek, mint az anyáé

- a magzat... te mondod, hogy csak a nő teste, de nem! a magzaté is

2017. márc. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!