Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elítélnél egy nőt, aki azért...

Elítélnél egy nőt, aki azért megy abortuszra, mert épp most érte el "álmai alakját" és nem akar újra meghízni?

Figyelt kérdés

Ma egy megdöbbentő beszélgetés tanuja lehettem, ahol a csajszi (24) közölte a kedvesével (26), hogy terhes de elvetetik, mert nem rég fogyott le és érte el azt az alakot, amit mindig is szeretett volna és egy gyerek tönkreteszi. Pislogni is elfelejtettem amikor meghallottam, hogy valaki ezt így, ilyen érzelemmentesen közli a párjával. Értem, hogy egy gyermek megváltozatatja a női testet, de ezért abortuszra menni?!

24 éves a lány, de nagyon nem érett még, nem is való egyenlőre neki az anyaság, de ilyet mondani ráadásul, hogy többen is hallják a családból szerintem elég durva.

(Egyébként a "szerencsés" apuka unokatestvére vagyok, a lányhoz semmi közöm.)


2017. márc. 12. 19:37
 31/92 anonim ***** válasza:
75%

"Tudom, gusztustalan ember vagyok, de nekem többet számít a "pár hetes kis sejtcsomó", mint valakinek az alakja."


Na látod itt a gond. Nem látsz tovább az orrodnál. Az, hogy jó az alakja, és ezt az alakot kemény és kitartó munkával érte el, az azt jelenti, hogy van önbizalma, jól érzi magát a bőrében, tele van energiával, a siker öröme erőt ad neki és hajtja előre. Ezek a dolgok az élet minden területére kihatnak. Ha valaki elégedett önmagával, akkor sokkal sikeresebb tud lenni mind a munkában, mind a magánéletben.

Ha most ezt az állapotot, amit kemény munkával ért el, kihajítja az ablakon, nem biztos, hogy újra el tud majd érni ide. Ha tervezett lenne a gyerek, az más tészta, hisz az akkor csak egy újabb örömforrás lenne, egy új cél, amiért megéri küzdeni. De így, hogy nem akarja, semmi értelme. Elvesztené az önbizalmát, így akár depresszióra is hajlamos lehet. A fájdalmát pedig majd azokon veri le akik a legközelebb állnak hozzá, a gyerek meg az apa ugye.

Az, hogy valaki nem akar gyereket, bőven elég ok az abortuszra. Folyton rinyál mindenki, hogy milyen szörnyűek a mai gyerekek, mert a szülők, akik tervezték és várták őket(!), le se sz_arják őket, nem foglalkoznak velük, nem nevelik őket. Akkor mit is várunk valakitől, aki egyáltalán nem is akar gyereket?

És hagyjuk már ezt a védekezés mantrát. Akinek van egy csöpp esze, az védekezik, balesetek előfordulnak. Akinek meg annyi esze meg felelősség érzete nincs, hogy egy rohadt gumit felhúzzon, az nem is baj, hogy nem szaporodik.

2017. márc. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 anonim ***** válasza:
29%

Lehet, hogy nincs, de tán védekezni kéne inkább mint évente 8.156.000 magzatot legyilkolni világszerte (csak az idén).

30/f

2017. márc. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 anonim ***** válasza:
26%

"Tartsd erkölcstelennek, senkit nem érdekel az égvilágon, pláne nem azt, aki már eldöntötte, hogy el fogja vetetni."


És nem gondolod, hogy vitázni kellene arról, hogy erkölcstelen-e vagy sem? Ha szerinted nem az, akkor védd meg az álláspontodat érvekkel, de ne csak annyit dobj ide, hogy "leszarom az erkölcsöt, úgyis ez lesz", mert ez nem épp egy humánus álláspont.

2017. márc. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim ***** válasza:
83%
Istenem, látom nagyon nehéz felfogású emberek vannak ezen az oldalon. Meddig akarjatok ezt a védekezés témát nyúzni-húzni?! Igen felelősen kéne védekezni, de mindig lesznek olyanok, akik kísérleteznek, csak egy kicsit gumi nélkül, megszakításod módszer, nem bírnak ellenállni a vágynak stb. Ezzel nem fogtok tudni mit kezdeni! Ha fejre álltok, akkor sem! Inkább arra ügyeljetek, h ti vedekezzetek normálisan, más helyett úgy sem tudtok, szóval kár ezen rugózni.
2017. márc. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:
19%
36: Pont hogy te nem látsz tovább az orrodnál, pontosabban a nő testénél. Mert a magzatig már nem jutsz el, róla nem is beszélsz, mintha ő lényegtelen lenne és csakis a nő teste (nem élete, nem egészsége, nem anyagi ügyei, mert most nem erről szól a dolog, hanem a teste) számítana.
2017. márc. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:
75%
Talán igen.. de az o dolga. Felnott no
2017. márc. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 anonim ***** válasza:
74%

#38: Nem hiszem h én köteles lennék ismeretlen embereknek a saját álláspontomat érvekkel alátámasztva megvédeni, mert láthatóan a többség csőlátással rendelkezik és csak az ő igazuk létezik, csak az a helyes. Nem egyszer kíséreltem meg itt normális hangnemben elmagyarázni a saját meglátásomat, de rendkívül meglepő módon a szemellenzos abellenesek ugyanúgy fújták tovább a marhaságaikat. Elég fárasztó és igazából iszonyatosan nevetségesnek tartom, h némely emberek itt hőbörögnek és nyekeregnek minden kérdés alatt, persze ismeretlenül ítélik el a másikat, ráadásul olyan kérdéseknél, ahol senki nem kérdezte az egyéni véleményüket, csupán a feltett kérdésre akarnak választ kapni.

Nem mellesleg ne is haragudj, de az pluszban vicces, hogy te férfiként osztod itt a szulesrol meg abortuszról az észt, mikor is férfi létedre halvány lila fingod nincs és nem is lesz az életben soha, hogy milyen kihordani és megszulni egy gyereket vagy épp abortuszra menni!

2017. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 anonim ***** válasza:
12%

"Nem hiszem h én köteles lennék ismeretlen embereknek a saját álláspontomat érvekkel alátámasztva megvédeni, mert láthatóan a többség csőlátással rendelkezik és csak az ő igazuk létezik, csak az a helyes."


Ez azért az abuortuszvédőknél is gyakran jelen van: csak az ő igazuk létezik, aki abortuszellenes, az már nem is ember, nőgyűlölő stb.


"ráadásul olyan kérdéseknél, ahol senki nem kérdezte az egyéni véleményüket, csupán a feltett kérdésre akarnak választ kapni."


Ennél a kérdésnél pont hogy a véleményünket kérdezték arról a nőről, aki abortuszra megy a teste miatt. Én leírtam, erre egyesek lepontoznak meg letámadnak, hogy hogy képzelem. Hogy is van ez akkor?


"Nem mellesleg ne is haragudj, de az pluszban vicces, hogy te férfiként osztod itt a szulesrol meg abortuszról az észt, mikor is férfi létedre halvány lila fingod nincs és nem is lesz az életben soha, hogy milyen kihordani és megszulni egy gyereket vagy épp abortuszra menni!"


És neked van fogalmad arról, hogy milyen, mikor kikaparnak az anyádból? Nincs? Akkor te is hallgass erről! (Természetesen nem ezt gondolom, de hasonló érvelés a tiedhez.)

2017. márc. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 anonim ***** válasza:
79%
Itt a fő ok az,hogy nem akar gyereket. Hogy a súlya miatt vagy csak ezt mondta az ő dolga.
2017. márc. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
79%

73%, az embrió egyetlen esetben számít, ha a nő szeretettel várja. Hisz akkor már pici ebihal korában is az ő kisbabája, megmelegszik a szíve, ha csak rá gondol. Csodás dolog gyermeket várni, tényleg. Tiszta gyagyás lesz tőle az ember.

De! Ha nem akarja, ha nem várja, ha nem szeretné, akkor az nem gyerek, csak egy megoldásra váró probléma. Még nem láttam rá érdemi magyarázatot, hogy egy ember kezdemény, miért is fontosabb, mint egy kifejlett ember. Csak a szent szövegelés jön mindig.

Ja és továbbra sem volt még abortuszom, hiába vádaskodtok ezzel mindig. Bármilyen furcsa is ez nektek, olyan ügyek is szoktak támogatni emberek, amik őket magukat nem érintik, csak szeretnék, hogy a gyerekeik egy szabad világban nőjenek fel, és olyan életet élhessenek amilyet csak akarnak, nem pedig olyat amit mások megszabnak nekik.

2017. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!