Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért él az a köztudatba,...

Miért él az a köztudatba, hogy a biztonsági őrök bunkók?

Figyelt kérdés
Mindenhol ezt hallani és tudtommal az őrző-védő cégek elég nagy hangsúlyt fektetnek a protokollra.
2011. aug. 27. 22:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/114 anonim ***** válasza:
80%
Persze ez a figyelés idegesítő egy kis üzletben dm, rossmann stb. mert ott látod ahogy figyel téged. De ott vannak a nagy áruházak ahol nincsenek a sarkadban és nem idegesít. Közben meg 1-2 ember folyamatosan ott ül az operátori szobában és nézi minden mozdulatod és rádközelít a kamerával meg minden. Csak azt nem látod, de attól még figyelnek. Ez nem bunkóság. Gondolj bele, hogyha egy tolvaj bemegy, nézegeti mondjuk a körömlakkokat vagy a szemfestékeket, pici apró tárygak amiket egy laza mozdulattal zsebre tud rakni. Aztán ha a leltárnál kiderül hogy elloptak 2 márkás sminkterméket ami mondjuk 4-5 ezer forint, vagy akár több is akkor kinek a fizujából vonják le szted? Vagy ki lesz munkanélküli hirtelen? Ha innen nézed jogos nem?
2011. aug. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/114 anonim ***** válasza:
86%
A biztonsági őrökkel nekem nincs semmi bajom. Napi szinten járok DM-be,ott egy harminc körüli pasi a biztonsági őr, tök rendes, csak mindig végig mér, ez az egyetlen hibája:'D.
2011. aug. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/114 anonim ***** válasza:
95%

Minket az Auchan-ban követett egy vékony biztonsági őr,de nagyon bénán.Ha megálltunk egy sornál és ránéztünk a párommal akkor gyorsan úgy tett mintha ő is csak vásárló lenne...Ha tovább mentünk követett,ha megálltunk ő is megállt.Szinte a nyakunkba lihegett..

Mi a párommal elkezdtünk szórakozni.

-drágám el ne lopd ma a tejfölt,mert itt az biztonsági őr.

- édesem a 25dkg sajtot vagy a 42 dkg sajtot lopjuk el??? stb..

Volt hogy odamentem a biztonsági őrhöz és megkérdeztem hogy mi a baja velünk..Büdösek vagyunk??? vagy csak ránk kattant??Persze csak pislogott,és ott hagyott minket...

2011. aug. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/114 anonim ***** válasza:
100%
én azt szeretem amikor jön ilyenkis 160cm magas és túlsúlyos ember és fenyegetően néz hogy : már pedig én igenis utánad fogok szaladni ha merni lopsz!
2011. aug. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/114 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik rokonommal sétáltam a tescoban lévő kis éttermeknél, néztük, hogy miből válasszunk. Rokonom nagyon magas nagyon erős hapsi, de nagyon kedves, szóval egyáltalán nem egy agresszív barom :) és akkor jött szembe velünk a 150 cm-es biztonsági őr és csúnyán nézett. Erre rokonom odasúgta a fülembe: Na most rohadtul megijedtem :D
2011. aug. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/114 anonim ***** válasza:
100%
A pécsi MediaMarktban is van egy nagyon bunkó paraszt.
2011. aug. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/114 anonim ***** válasza:
100%
De épp ez az! Nézzenek kamerával, ha akarnak! Azzal úgyis többet látnak. De amikor egy madárcsontú fószer a képedbe bambul, az kellemetlen. Pláne úgy, hogy a gyanús egyedeket pillantásra sem méltatja.
2011. aug. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/114 anonim ***** válasza:
92%

A Siófoki DM-ben volt nekem csak jó tapasztalatom, abból a szempontból, hogy nem mászott a képembe.


Amúgy embere válogatja, de sokan elszállnak maguktól, hogy van egy kis hatalmuk. Pl. az iskolámban lévők, akik már hála nincsenek ott, iszonyú bunkók voltak azzal, aki ne nyalt be nekik, köcsögösködtek, kivételeztek. Csak úgy kiengedtek diákokat nap közben, vagy ellenőrző nélkül be, és ebből sok probléma volt. (persze engem nem akartak beengedni ellenőrző nélkül, pedig elég feltűnő jelenség vagyok, elfelejteni nem könnyű /tetkók, piercingek, stb/, csak a menő kis ci.ány osztálytársaimat engedték be...)

21/L

2011. aug. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/114 anonim ***** válasza:
74%
Menjen el a fenébe az összes kétlábú lopásgátló. Ha a boltban nézelődöm, mindig alaposan megnézek mindent, így az általában qrva sokáig szokott tartani, mert qrva sok az eladó sz@r áru. Főleg az olvashatatlan kisbetűseknél kell filózni mi micsoda, mert átb@sszák az embert egy sima marketingszöveggel. Nekem ne egy rendőrösdi jöjjön oda azzal a szöveggel, hogy ilyet nem lehet csinálni, ha nem loptam, nem törtem el semmit, leszarom ha kukkolnak kamerával, vagy ha mellettem áll álruhában, de ne kötözködjön. Jöjjön oda egy eladó magától, vagy a büdöse küldjön oda hozzám egyet aki elvileg azért van ott mert ért ahhoz ahol van. Na ha akkor is bajuk lenne velem, akkor jöjjön oda a senkiházi naplopó.
2011. aug. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/114 anonim ***** válasza:
70%

Hogy eloszlassam a kételyeket


Valóban elvárják a "medvéktől" az udvariasságot mert az az áruház elvárása is.

Az igaz, hogy bizt. őrnek bárki elmehet, de én pl: érettségivel vagyok a szakmában és többen is vannak így a csapatba, mert ebbe a rohadt munkanélküliségben örülünk, hogy ez is van. A DM-ben bizonyára azért "másznak az arcodba" mert kicsi az üzlet és főleg mikor sokan vannak máshogy nem tud figyelni az őr. Amúgy tényleg a kicsi és drága dolgok vannak a legjobban figyelve és aki ott válogat nem azért figyelik mert "bűnöző arca" van. Nem a medvéket kell utálni, ők csak azt csinálják amit az áruház elvár tőlük, nettó 350-400 forintos órabérért amiből még a formaruha irreális árát is levonják. Ehhez még hozzájön a napi 12-15 óra folyamatos ácsorgás. Amúgy némelyik bunkó vásárlót én is pofán tudnám b*szni. Az a rohadt nagy mákjuk, hogy kultúráltan kell viselkednünk. De ha a paraszt vásárló bunkó (pedig én csak a munkámat végzem) akkor sajnos le kell ereszkednem a szintjére, hogy szót értsünk. Ezért hiszik azt hogy bunkók vagyunk. Az áruháznak vannak bizonyos szabályai (mellesleg ki van írva) amit a medvéknek be kell tartatniuk, legtöbbször ezért szoktak balhézni a "ki ha én nem" stílusú bunkó vásárlók. Meg van néhány paraszt, akinek zárás előtt 10 perccel jut eszébe, hogy vásárolnia kell, mikor már ötször bemondják a hangosba, hogy bezárt az áruház, a gyökér még nyugodtan sétálgat, válogat, nézelődik, mert őneki joga van ehhez. Ha udvariasan szól neki a bizt. őr, hogy "legyen szíves a kasszához fáradni" a vásárló reakciója: "menjen má' a p*csába és hagyjon a hülye szövegével" na, másodszorra már én is az ő stílusába szólok neki. Ettől én bunkó vagyok? Csak úgy magamba megjegyzem, az ilyen vásárlókba tudnék belerúgni egy olyat, hogy kirepülne a k*rva anyjába. Az összes áruházi dolgozó őrájuk vár, hogy hazamehessenek, de addig még a zárást sem tudjuk elkezdeni.

A másik dolog a táskaellenőrzés. 2005.évi 133.tv. alapján jogunk van hozzá. És aki vásárlás nélkül jön ki, annak belenézünk a táskájába. (mert ez van kiadva) A parasztnak miért kell balhéznia meg üvöltenie érte, hogy ehhez nincs joguk, ha egyszer nem rakott el semmit?

Ha valaki 1 hónapot lehúz áruházi medveként, embergyűlölő lesz!


Vállalom magam: 5040sz. Interspar medvéje

2011. aug. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!