Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért él az a köztudatba,...

Miért él az a köztudatba, hogy a biztonsági őrök bunkók?

Figyelt kérdés
Mindenhol ezt hallani és tudtommal az őrző-védő cégek elég nagy hangsúlyt fektetnek a protokollra.
2011. aug. 27. 22:19
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/114 anonim ***** válasza:
100%

A biztibácsik leszerelésének egyik módszere a megelőző ellentámadás. Ha látom, hogy gyanúsan méreget, odamegyek hozzá és kérdek tőle valami baromságot ami vagy van vagy nincs, pl. Merre vannak a foszfátmentes vízlágyítók?


Ez szinte mindig beválik, és nem b@szogatnak, meg mosolyognak is a szőke nő kaliberű kérdésen.

2011. aug. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/114 anonim ***** válasza:
26%

"egy bizti őr aki 8 általánost sem végzett (nem általánositás) és simán megragdja a karodat(amit nem tehetne meg, mert a bizti őrök 90%-a férfi , és egy férfi bizti őr, nem nyúlhat hozzá egy női vásárlóhoz, csak egy nő de mindegy"


Te nagy tévhitben élsz!

Az okj vagyonőr tanfolyamhoz alapfeltétel a 8 általános. Én+még nagyon sokan, érettségivel vagyunk bizt.őrök, de ismerek olyat is aki, diplomával dolgozik ebben. A bizt. őr nem ragadja meg a karodat, mert nem teheti meg, csak ha rátámadsz akkor alkalmazhat testi kényszert. Motozást végezhet csak azonos nemű. Te fogadjunk vmi szőke bölcsészhallgató vagy :D

2011. aug. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/114 anonim ***** válasza:
82%

Az őrök akkor bunkók ha az intézkedés alá vont személy neki áll ágaskodni, vissza feleselni. Egy idő után elpattan a húr.

Akkor ne csodálkozzon senki pl.: az üzlet közepén férfi érces hanggal leüvölti a fejét.

Mert a szép szót nem mindenki érti meg. Az intézkedés alá vont személy nincs abban a helyzetben, hogy az őrnek feltételeket szabjon! Jobb az őrnek szót fogadni mint utána a rendőr intézkedne tovább. ( Rendőr is tud bunkó lenni ).


Az őrök a megbízó utasításit tartatják be, mert ez a dolguk! Ha eltünik valami ami nem nagy összeget képvisel akkor levonják a fizetésükből. Ha pedig komoly érték

keltek lábra, megbízó feljelentést tesz a rendőrségen ismeretlen tettes ellen, és az őröket szépen sorjában beidézik tanú kihallgatásra. Senki nem szeret a rendőrségre járogatni, főleg nem havi rendszerességgel.

2011. aug. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/114 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon maguk a biztonsági őrök sem tudnak viselkedni,mert azt hiszik minimum annyi joguk van mint egy rendőrnek.Nem az a gond hogy elvégzik a munkájukat(hiszen ez is egy meló) hanem az,hogy annyira az ember nyakában lihegnek hogy érezni lehet a fokhagyma leheletüket.Nem az a baj,hogy megkérnek távozáskor,hogy mutasd meg a táskádat,hanem az a baj,hogy olyan hangnemben követelnek,hogy megaláznak mások előtt..

Engem az idegesít,hogy ahelyett hogy engem követ inkább menne oda a pogácsa,sajtos kifli pulthoz,és ráverne azok kezére akik oda járnak enni..Nem egyszer láttam,hogy jóízűen szedik le a pogácsákról a rásült sajtot,majd az agyonfogdosott lepusztított pogácsát visszadobják..Ilyenkor hol van a biztonsági őr???Vagy amikor valaki bemegy a tescoba /Auchanba és felbont egy energiaitalt,megeszik 3 kiflit,majd amikor jól lakott és nem szomjas,csak leteszi valahová az üres üdítős dobozt vagy zacskót,és kisétál..Ilyenkor hol van a biztonsági őr???

Angliában is vannak biztonsági őrök.Szinte mindegyik hatalmas nagydarab ember.Asda üzletben legalább 4 maori férfi biztonsági őr van.Mintha rögbijátékosokat látnék.

De egyik sem liheg a nyakamba(pedig az egyik pasas bárcsak lihegne) és egyik sem bunkó.. Emlékszem amikor először kijöttem Angliába,és szokás szerint oda mentem egy biztonsági őrhöz hogy megmutassam a bevásárló táskámat hogy a másik üzletben mit vettem,de csak lesett rám,hogy minek mutogatom a szatyromat.A következő zajlott le

-hello! Itt a szatyrom,mert máshol vásároltam ezeket a dolgokat.

-Igen? és?? Nekem ezt tudni kéne??

- igen,mert jó lenne ha tudná,hogy nem ebben a boltban vettem ezeket.

-Rendben,köszönöm..Legközelebb nem kell megmutatnia.Pontosan tudjuk hogy milyen termékünk van..Itt nem szokás bemutatni a máshol vásárolt termékeket..

-óóóóó ez ciki.


Itt nem kell pecsételni,vagy matricázni a máshol vásárolt terméket.

Itt kint nem aláznak meg.Ha valakinél sejtik hogy lopott vagy tudják hogy lopott,akkor is csak odamegy az egyik és elnézést kérve megkéri hogy fáradjon be vele az irodába.

Ha ártatlan akkor bocsánatot kérnek,és nincs sértődés.

Ha lopott,akkor bizony jön a megaláztatás.rendőr bilincsben,látványosan viszi el a tolvajt.

2011. aug. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/114 anonim ***** válasza:
100%
Hja, engem eddig egyszer ellenőrzött biztibácsi tételesen. hajnal 2-kor voltam egy 24órás Tescoban, gyakorlatilag egyedüli vásárló, de vettem egy üveg unicumot díszdobozostul. Az ürge persze megnézett mindent. Most ez a pénztárosnak szólt, vagy nekem, igazából nem is tudom, de a hót felesleges baszogatást simán kimerítette.
2011. aug. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/114 anonim ***** válasza:
100%
Áh, olyanról még nem hallottam, hogy valakit behívnak, átnéznek, persze semmi, és sűrű elnézések közepette egy jelképes, 100Ft-os vásárlási utalvánnyal engesztelnék ki a betérőt akkor is, ha nem vett semmit.
2011. aug. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/114 anonim ***** válasza:
80%

Tehát csináljam azt, amit a biztonsági őr kér tőlem, különben még a rendőrökkel gyűlik meg a bajom?!? Tévedés, mert előbb hívok én rendőrt, minthogy bevigyenek egy kihallgatószobába, ahogy ők nevezik "irodába" csapatostul, ahol majd levetkőztetnek meg hasonlók, mint azt a szerencsétlen lányt/ anno volt a híradóban. Inkább hívom én a rendőrt, ha erőszakoskodik egy biztonsági őr (aki nem hivatalos személy egyébként), vagy akar jogtalanul mindenféle félreeső helyekre vonszolni, ahol aztán majd nem bizonyíthatom, hogy mi történt.


Aki meg azt írta, hogy egy biztonsági őr nem foghatja meg a karunkat. Ez tény, nem is arról van szó, hogy jogosan, hanem hogy jogtalanul, sajnos nagyon sokmindent megengednek maguknak a biztonsági őrök, főleg fiatalokkal szemben. Mint a texcoban, mikor egy srác "bombagyanús" volt és simán berángatták a biztonsági szobába, holott ezt nem tehették volna meg. Vagy mikor Mester utcai édességboltból kiment egy vásárló és az utcáról rángatták vissza a boltba a biztonsági őrök, majd eltűntek egy "ajtó mögött". Vagy mikor Budapesti villamosról egy ellenőr lerángatott egy 14 éves lányt, mert nem volt jegye...


A biztonsági őr nem rángathat, foghat le, mégis megtörténik, max csak nem minden nap, nem a szemünk láttára é max nem tudunk minden ilyen esetről.


Az meg tény (szerintem), hogy pofátlanul belemásznak az ember intimszférájába (nem mindegyik, de sajnos 10-ből 9 biztonsági őr ilyen). Az is tény (részemről), hogy inkább a "gyengébbekre" vannak rászállva, fiatalok, idősebbek, alacsony, vézna emberek és ott keménykednek körülöttük, míg a két ajtós szekrény cig*ány simán kisétálhat, miután kilopta a bolt 90%-át.


És lehet, hogy "hivatalosan" a biztonsági őri munka egyik feltétele a 8. általános iskolai végzettség, de protekcióval ez a része is kikerülhető... Tapasztalat, nagybátyjámnak nincs semmilyen végzettsége, mégis biztonsági őr és "kidobóember" két különböző helyen. Az egyik (fennt említett első) munkakörét egy kereskedelmi nagyvállalatnál tölti be (cégnevet nem írok). Ennyit erről, és nincs meg az általános iskolai végzettsége sem. ...

2011. aug. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/114 anonim ***** válasza:
34%

Látom lepontoztatok, jó nekem. :D

Gondoljatok bele ebbe: van egy saját üzletetek, amit meg kéne védeni. Bejönnek az emberek, és ha semmi biztonsági rendszer nincs ott, gyakorlatilag azt visznek el amit akarnak. De kalandozzunk el másmerre: elég jól megy az üzlet, bejön 2 fegyveres nő, és kirabolnak mindent, mert ugyebár a biztonsági őrnek nincs joga 3m-nél közelebb menni egy nőhöz. Fantasztikus!

Manapság a közegeknek semmi joga nincs, mert az emberek mindent kitalálnak. Esküszöm, ha rendőr lennék, és odajönne hozzám egy nő, hogy a csöves elvette a retiküljét, ennyit felelnék: "Sz*rok rá, nekem nincs jogom magához és a csöveshez közel menni".

2011. aug. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/114 anonim ***** válasza:
76%

"Az intézkedés alá vont személy nincs abban a helyzetben, hogy az őrnek feltételeket szabjon! "


Miért ki a tököm az őr? helyi kiskirály vagy maga a báró?

Mi ez a duma, hogy az intézkedés alá vont nincs olyan helyzetben? :D Jobb is ha kijön a rendőr legalább helyben fel tudom jelenteni becsületsértésért basszus...

Pont ezért a mentalitásért tartja mindenki őket bunkónak!

Neki ez a munkája, ez tény. De ezt el lehet végezni kultúráltan is, nem a vevő nyakára mászva, és ha úgy gondolja intézkednie kell lehet köszönni, tisztelettudóan beszélni a vásárlóval, és ha esetleg lyukra futott, akkor ELNÉZÉST KÉRNI!

Nem pedig azzal vagdalkozni, hogy a vevőnek mire nincs joga...

2011. aug. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/114 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy én is jártam angliai Tescoban. Osztálytársammal fizettünk, majd távozás előtt odalépett hozzánk az őr, KÖSZÖNT, ELNÉZÉST KÉRT, és megkért, hogy legyünk szívesek megmutatni a blokkot és a szatyrot. Átadtuk-megmutattuk. Megnézte, bólintott egyet, MEGKÖSZÖNTE és ELNÉZÉST KÉRT azért, hogy feltartott minket, és elköszönt.


Valamiért OTT nem éreztem, hogy az őr egy bunkó paraszt. Ott sokkal inkább azt éreztem, hogy az őr a munkáját végzi én csak az alanya vagyok ennek. Hogy engem vagy a pénztárost, vagy mindkettőnket ellenőrzőtt-e? Nem tudom. De ott akkor nem is érdekelt, mert a felvezetése olyan emberi volt az egésznek.


Ezen kellene elgondolkodni kicsit, őrurak.

2011. aug. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!