Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért él az a köztudatba,...

Miért él az a köztudatba, hogy a biztonsági őrök bunkók?

Figyelt kérdés
Mindenhol ezt hallani és tudtommal az őrző-védő cégek elég nagy hangsúlyt fektetnek a protokollra.
2011. aug. 27. 22:19
 81/114 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy a munkájukat végzik, és kell is, mert azért kapják a fizetést.

De egyesek nagyon paraszt módjára tudnak viselkedni.

A múltkor én is elmentem vásárolni a DM-be vásárolni és nem elég, hogy a bííztonsági őr folyton 1 lépésre tőlem követett, hanem dúrván be is szólt.

2011. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/114 anonim ***** válasza:
86%
Én is mesélek egy kicsit a mi dm-s biztonsági őrünkről. Ő is az a tipikus belemászom a képedbe őr volt.Aztán egyszer a tesómmal kutyát sétáltattunk és én beugrottam a dm-be,addig a testvérem ott állt az ajtó előtt a kutyával.Odament a biztonsági őr a kutyához és elkezdte simogatni:D Sőt,kb egy negyed órát a kutyával foglalkozott.Én meg addig simán ellophattam volna egy-két dolgot,de mégse tettem.Szerencsére már 1-2 éve nyugdíjba vonult és a mostani biztonsági őr már nem mászik a képembe,hanem messziről figyel.
2011. aug. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/114 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam vegig a valaszokat, de eltem angliaban es ott az osszes biztonsagi kifejezetten udvarias volt. Pl. volt egy taskam, ami a fene se tudja miert, de az osszes kapunal becsipogott. (pedig azt se loptam :D ) Mar amikor bementem, rogton mondtam a bizti ornek, hogy csipogok kifele, o megertette es kellemes vasarlast kivant, majd kifele menet hangosan koszont. Itt volt, hogy a sparban hatra kisertek, pedig kifizettem mindent. Utana egy halk elnezes azert elhangzott, de rettento megalazo helyzet ez egy tomott boltban. A dm-hez en is csatlakoznek, de nekem a rossmannal sincs jobb tapasztalatom.
2011. aug. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/114 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell azon csodálkozni, hogy a vásárlók nem csípik a biztonsági őröket?..

Itt nem feltétlenül arról van szó, hogy bunkó lenne a viselkedésük.Egyszerűen csak baromi idegesítőek.Mégpedig azért, mert az ember szeretne örömmel, nyugodtan vásárolni, de ha eközben úgy lesnek rá, mint egy körözött bűnözőre, az már koránt sem öröm!Sok vásárló ideges lesz a biztonsági őrtől, akkor is, ha eszébe sincs lopni , így inkább gyorsan vesz valamit(már, ha vásárol ilyen légkörben egyáltalán)aztán már rohan is tovább.Nem értem, mi abban a ráció, hogy elüldözik a vásárlókat ezzel a fogadtatással az üzletből?!Igen, meg lehet nézni a DM üzleteket például, hogyan konganak az ürességtől.

A biztonsági őrök maguk tehetnek arról, hogy ilyen negatív kép él róluk a köztudatban.Például az olyanok, akik még be is szólogatna.Hogy jön ahhoz, hogy zaklassa a vásárlót, akiből él?!Ha már muszáj élő lopásgátlóknak lenni az üzletben, legalább végezzék diszkréten a munkájukat, hogy senki nyugalmát ne zavarják meg vele, akkor majd bizonyára változik velük szemben a köztudat.


Egyébként meglehetősen idegesítő olyan világban élni, ahol az embert lépten-nyomon rosszhiszeműen ellenőrzik.Ellenőr a buszon, főnök a munkahelyen, őr a boltban.Lassan már a wc-re sem lehet beülni úgy, hogy valaki ne ellenőrízze , mit csináltál odabent.Undorító ez az egész!Ezek után nincs mit csodálkozni azon, hogy mindenhol jelen van az ellenségeskedés.

2011. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/114 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg a tipikus, bunkó magyar mentalitás rátesz még egy lapáttal.
2011. aug. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/114 anonim ***** válasza:
100%

A mi városunkban is van egy DM. Egyetlen kedves biztonsági őrrel volt eddig dolgom. Köszönt, bárkivel szívesen beszélgetett, idősebbeknek is mosolyogva, kedvesen segített. Egy ideje már nem látom :(

Akárhányszor bemegyek, mindig más őr van mostanában. Csendesen somfordálnak az ember után a sorok között, direkt mindig 2 méterről szemlélem a polcokat, hogy még véletlenül se merüljön fel a lopás gyanúja. Olyan többször volt, hogy levettem valamit a polcról, olvastam a papírját, és felnéztem, pont összenéztem az őrrel. Ez is olyan kellemetlen, olyan, mintha azt nézném, mikor nem figyel, mikor tudom elrakni. Na meg amikor ott áll a női dolgok, tamponok, betétek óvszerek körül, én meg szeretnék válogatni nézelődni... de ő csak rendületlenül áll ott és figyel... nekem kellemetlen :(

2011. aug. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/114 anonim ***** válasza:
100%

Most voltunk kint Németországban 2 hete.

Ott le se sz*rják, hogy mit csinálsz a boltban. Ahogy egyik kedves hozzászóló írta Angliáról, ez Németben is ugyanúgy van.

Mi is odamentünk mutogatni a szatyrunkat, hogy máshol vettük, ök meg néztek ránk mint borjú az újkapura, hogy és akkor mi van? Nem is feltételezik rólunk, hogy lopunk. Simán kiteszik az akciòs termékeiket az üzlet elé, rá se néznek, hogy mind ott van-e még.

Hütömágnest szerettünk volna venni, és úgy kellett elökaparni egy eladót. Mert ott nem divat lopni, hiszen mindenki megteheti, hogy megvegye ami éppen szükséges.

Ezzel szemben itthon mi van? Kutatgatnak, gyanúsítgatnak... Komolyan mondom tököm tele van ezzel az országgal! A DM-ben itt is nagyon taplók (Káposztásmegyer).

Egyébként férjem sokat dolgozott biztonsági örként, ö üzeni:

Ha valakit jogtalanul meggyanúsítanak lopásért, nyugodtan feljelentheti a biztonsági ört becsületsértésért.

Ne hagyjátok magatokat!

2011. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/114 anonim ***** válasza:
89%

tényleg nagyon sok a suttyó, de találkoztam már normális, emberséges biztiőrrel is.


az a baj ezzel a munkával, h tulképp egész nap nem csinálsz semmit, csak sétálgatsz, nincs ember, akihez szólhatnál, nem végzel semmilyen termelő vagy szolgáltató munkát, egy könyvet nem tudsz a kezedbe venni, hát persze hogy leépül az agya annak a szerencsétlennek.


a másik meg, h mi a faxomnak minden polc végére őrt állítani, mikor be van kamrázva az egész áruház, minden apró vackon lopásgátló van.


ha ezek a biztiőrök inkább utakat építenének, vagy házakat ők is sokkal hasznosabbnak éreznék magukat, és a vevők sem bosszankodnának miattuk. számomra is marha érdekes, h arra van pénze az országnak, h minden bokorban legyen bizticsávó, de arra nem, h építsenek, termeljenek valami hasznosat.


engem az bosszantott a budaörsi teszkóban, hogy amikor óvszert és síkosítót nézegettünk, akkor ott ólálkodott a sorok közt. persze mi sem voltunk restek, fennhangon elemeztük, h melyik milyen ízű, érdesített vagy ultravékony. :) kicsit zavarba jött, de a világért sem takarodott volna arrébb.

2011. aug. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/114 anonim ***** válasza:
100%
Én is papírnézelődős vagyok. A parasztot felvilágosítottam, hogy azért nézem meg minden árut egyesével, mert qrva sok van belőle, és qrvára nem lehet elolvasni a papírját olyan kis betűvel, olvashatatlanul van ráírva, persze ez nem az ő hibája. A nekem legmegfelelőbb dolgot szeretném megvenni, ehhez pedig tájékozódni akarok. De ha a paraszt csak nem hagy békén, hát ilyenkor feltekerjük a hangerőt, és úgy hogy mindenki jól hallja, folytatjuk. Külön kiemelve, extrabasszussal, hogy EBBE a boltba többé be nem teszem a lábam!!!
2011. aug. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/114 anonim ***** válasza:
100%

Mi a faxért alkalmaznak kétlábonjárú síkhülyéket, ahelyett, hogy több képzett eladó lenne? Kiadásuk ugyanannyi, de a bevétel több lenne.


Ja és a telepet zárás után őrző-védő biztiőrökkel semmi bajom, ők valóban dolgoznak, na de nyitvatartás alatt takarodjanak a pincsába. Kukkoljanak kamerával, és ha valami van, akkor jöjjenek oda egy eladóval együtt!!!

2011. aug. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!