Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyházak és a vallások...

Az egyházak és a vallások támogatják az LMBTQ+ emberek jogait?

Figyelt kérdés

Lehet egyházi/vallási esküvője a melegeknek és leszbikusoknak? A vallások elismerik a maguk által meghatározott neműnek a transzneműeket, a magukat nem férfinak vagy nőnek meghatározókat stb.? Támogatják, hogy gyerekeket fogadjanak örökbe azonos nemű párok és elismerik ezt családnak? Támogatják a Pride felvonulást, jelen szoktak rajt lenni?


Az ismertebb, nem két-három követővel rendelkező vallásokra vagyok kíváncsi elsőnek, amiknek azért van is valami történelmi gyökere. Például a kereszténység, az iszlám, a judaizmus, a zoroasztrianizmus, a buddhizmus, a sintóizmus, a hinduizmus, a taoizmus, esetleg újpogányság stb.


Ha támogatják, akkor miért? Ha nem, akkor miért nem? Mik a pontos teológiai és vallásjogi indokok erre nézve bizonyos vallásokban?



2021. okt. 1. 22:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/114 anonim ***** válasza:
95%

Bolyki László tollából egy jó írás a témában

Hol a család határa

[link]

2021. okt. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/114 anonim ***** válasza:
85%

"a katolikus egyház számára" ....

"Hogy Isten miért így gondolkozik erről"


A ketto nem ugyanaz. Hogy Isten mit gondol, az nem ugyanaz, mint amit a katolikus egyház mond. A katolikus egyház számára ez így van. Az angol metodista egyház meg a skót anglikán egyház számára meg nem úgy van.

"a házasság maga egy szentseg, egy férfi és egy nő között szolgaltattatik ki, tehát szentsegi mivoltja nem teljesül ha azonos neműek kozott akarna bárki kiszolgaltatni" - mondja a katolikus egyhaz. A sved evangelikus egyhaz meg nem ezt mondja.


Mindenki kovesse azt az egyhazat, ahova tartozik, meg amelyiket kovetni akarja - de ne keverjuk az egyhazi hitvitakat, enciklikakat meg zsinatokat Isten akarataval.

2021. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/114 anonim ***** válasza:
72%

Nincs egyetlen olyan bibliai vers, ami a házasságot nem férfi és nő közötti megszentelt kapcsolatként írná le, vagy egyneműek házassági viszonyát egyáltalán mérlegelné. Nem csak a kereszténységben, hanem homoszexualitás felé sokkal nyitottabb japán, vagy mondjuk az antik görög-római kultúrában sem.


Értem, hogy ne akarjuk megmondani Istennek, hogy mit akar, de ha ennyi következtetést sem vonhatunk le, akkor tulajdonképp minek próbálkoznánk egyáltalán bármiféle spirituális tartalmat állítani. A vallási dogma elkerülhetetlen velejárója minden közös spirituális igyekezetnek. Csak azért, mert egy adott kérdés kapcsán különböző közösségek más válaszokat fogalmaztak meg, nem zárja ki, hogy abból az egyik igenis helyes. Az egyházi dogmák nem önkényes kitalációk, hanem érvekkel alátámasztott állítások. Pusztán azért, mert valaki mást mond, nem következik, hogy akkor nem is lehet igaz.

2021. okt. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/114 anonim ***** válasza:
78%

9: ezzel az érveléssel az a gond hogy nem állja meg a helyét. Ha valaki homo, azt Isten ítéli el (én nem ítélem el, mert Isten dolga ítélni, de attól nem helyeslem és semmilyen formában nem támogatom sőt ellenzem mert bűn). De ha én más bűnt követek el mondjuk rágalmazok mást vagy elítélek, az is bűn Isten szemében és elítél érte, és ha valaki figyelmeztet erre a bűnre akkor helyesen figyelmeztet, de ha ez miatt elítél vagy haragszik akkor bűnbe esik maga is.


De azzal érvelni hogy egy bűnt azért fogadjunk el vagy helyeseljünk mert mondjuk én benne vagyok egy másik bűnben, ez nem Isten szerint való gondolkodás, hogy akkor jól van én is bűnbe vagyok te is bűnbe vagy jól van legyünk nyugodtan mindannyian bűnben fogadjuk el egymás bűneit. Vagy akkor én azért helyeseljem a saját bűnömet mert tudok valakire mutogatni hogy de hát ő is bűnben él? Így nem lehet Istent kijátszani, ez esetleg az embereknél bejön.

2021. okt. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/114 anonim ***** válasza:
68%
#14 Sokan nem értik hogy Isten nem ember hogy a bűnt elfogadja, sok csecsemőt is megölte ószövetségben ha nekik nem kegyelmezett akkor majd nekunk a legutolsó patkányoknak hogy fog kegyelmezni? Màr a sérült ember üdvössége is veszélyben van ha valami csúnya bűnbe keveri magát
2021. okt. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/114 anonim ***** válasza:
93%
15: 14 vagyok, ezt még mindig nem igazán értem hogy ha egy mentálisan gondolkodásra képtelen ember hogyan követhetne el bűnt. Persze bűnbe születik ő is mert testileg meg kell halnia, de szándékosan milyen bűnt követhetne el, ha nincs tudatánál?
2021. okt. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/114 anonim ***** válasza:
93%
#16 Elméletileg sérült ember is tud bunt elkövetni meg ha nem is szandekosan
2021. okt. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/114 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem a melegeket. Tudják, hogy a keresztény Isten elítéli. Akkor mi a fenének akarnak keresztény házasságot templomban? Miért nem elég nekik a polgári esküvő?
2021. okt. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/114 anonim ***** válasza:
69%
#18 Jó kérdés, gondolom az antikrisztus és a sátán lelke bennük igy akarja bemocskolni a Teremtő szentségét
2021. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/114 anonim ***** válasza:
28%
19# Ahogy felhasználták a szivárványt is, úgy kell nekik a templomi esküvő is. Nél normálisak.
2021. okt. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!