Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tanítják azt az adventis...

Miért tanítják azt az adventisták, hogy aki nem tart szombatot, az nem üdvözül és nem keresztény? Milyen bibliai igékre hivatkoznak ennél a kijelentésnél?

Figyelt kérdés

Forrás:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


"3.Akik nem követik Krisztust a szombat megtartásában,nem követői Krisztusnak,vagyis nem keresztények.

Nem krisztusi úton járnak. "


2017. júl. 20. 20:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/142 anonim ***** válasza:
87%

Kedves yesyesyes!


A 6. pont nem beszél üdvösségről, csupán arról, hogy aki gyülekezeti tag kíván lenni, az szombatot ünnepel. Nem igazán értem mi a gondod ezzel. Az egyház nevében is benne van hogy 7. napot ünneplő egyház. Nem csinálunk titkot abból, hogy szombatot ünneplünk, de ettől még nem mondjuk azt, hogy ez az üdvösség feltétele lenne.


Üdv. Péter

2017. aug. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/142 yesyesyes ***** válasza:
27%

Kedves Péter!


Azért ezt az álságos választ nem vártam el tőled...azt hittem egyenesebb ember vagy és bátran felvállalod az adventista tanítást...


Akkor azt kérdezném tőled hogy ha valaki nem fogadja el a szombattartást (a többi nem Krisztusi tantételt nem is említem) akkor részesül a bemerítkezésben..????

Mert mint tudjuk az üdvösség első feltétele a víztől való születés, azaz a bemerítkezés!!!


Kérlek ne ködösíts és egyenes választ adj.

Nem nekem (én tudom a választ) hanem azoknak akik Krisztust keresve belebotlanak adventista "igehírdetőkbe"...

2017. aug. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/142 anonim ***** válasza:
77%

Kedves yesyesyes!


Szeretnélek megkérni, hogy a normális párbeszéd jegyében hagyd el a minősítéseket, mert ez nem vezet sehova, csak érzelmileg mélyíti a szakadékot.


Egyenes ember vagyok, aki bátran felvállalja az adventista tanítást, éppen ezért visszautasítom a vádjaidat.


Az üdvösségnek nem feltétele a víztől való születés, ha az lenne, akkor az Úr Jézus nem mondhatta volna a Latornak, hogy vele lesz a Paradicsomban. Az alámerítéssel való keresztség egy hitvallás megpecsételése, egy látható jel, amire az embernek van szüksége és nem az Istennek.


Az Istennek az ember döntésére van szüksége, hogy átadja az életét az Istennek. Istent nem a formák érdeklik, hanem a tartalom. A szombat is lehet egyszerű formaság minden tartalom nélkül, és akkor többet árt mint használ (lásd farizeusok).


Az adventista hitvallás ezt tanítja az üdvösségről: "Isten végtelen szeretetéből és kegyelméből Krisztust, aki nem ismert bűnt, bűnné tette értünk, hogy Isten igazsága legyünk Ő benne. A Szentlélek vezetésével felismerjük nyomorúságunkat, bűnösségünket, megbánjuk vétkeinket és gyakoroljuk hitünket Jézusban, mint Úrban és Krisztusban, helyettesben és példaképben. Ez az üdvösséget adó hit az Ige isteni hatalmát váltja valóra és ez Isten kegyelmének ajándéka. Krisztus által megigazultak vagyunk, Isten fiaivá és leányaivá fogadott, és megszabadultunk a bűn uralma alól. A Lélek által újjászületünk és megszentelődünk. A Lélek megújítja elménket, beírja Isten szeretet-törvényét szívünkbe, és erőt ad a szent életre. Benne maradva az isteni természet részesei leszünk, és miénk a megváltás bizonyossága most és az ítéletkor."


Az adventista tanítás szerint az üdvösség Isten ajándéka.


Üdv. Péter

2017. aug. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/142 yesyesyes ***** válasza:
30%

Kedves Péter!



Valóban igazad van, rosszul fogalmaztam, a mennyek országába való bejutás szükségessége a víztől és Lélektől való újjászületés, amit ugye bemerítésnek, keresztségnek nevezünk.


Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába. Ján. 3,5


Ragyogó játékos vagy Péter! Rögtön megláttad hogy rosszul fogalmaztam (amiben teljesen igazad van) rácsaptál és nem tudok sajnos másképp fogalmazni mint hogy tipikus adventista érveléssel máris más mederbe terelted a figyelmet csakhogy ne kelljen a kérdésre EGYENESEN válaszolnod!


Ennek ellenére a kérdésem még mindig az: "...ha valaki nem fogadja el a szombattartást (a többi nem Krisztusi tantételt nem is említem) akkor részesül a bemerítkezésben..???? "


Várom EGYENES válaszod: igen vagy nem...

2017. aug. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/142 anonim ***** válasza:
68%

Kedves yesyesyes!


Tekintettel arra, hogy nem csak az adventisták végeznek bemerítést, minden bizonnyal talál olyan közösséget az illető, ahol be fogják meríteni.


Mivel az adventistáknál a bemerítéssel egy időben a gyülekezet tagjává is válik az illető, és a mi gyülekezetünk szombatot ünnepel, így értelemszerűen aki nem ért ezzel egyet az olyan gyülekezetet választ magának, aminek a szokásaival teljesen egyetért.


Még egyszer: az üdvösségnek nem feltétele a szombat ünneplés, mint ahogyan a bemerítkezés, vagy az adventista közösséghez tartozás sem!


Üdv. Péter

2017. aug. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/142 anonim ***** válasza:
21%
Akkor ezek szerint az adventista gyakorlat nem vezet üdvösségre, nem oszt, nem szoroz, tehát teológiailag nem jelent semmit.
2017. aug. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/142 anonim ***** válasza:
67%

Kedves 26.Hsz!


Természetesen,az adventista gyakorlat,és bármilyen más felekezet gyakorlata sem vezet üdvösségre,mert arra,CSAK Krisztus kegyelme vezethet.

2017. aug. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/142 anonim ***** válasza:
14%
Akkor miért gond, ha nem járok gyülekezetbe, nem vagyok gyülekezeti tag?
2017. aug. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/142 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Utolsó!


Azt csak te tudhatod, hogy miért nem jársz gyülekezetbe, és ez hogyan érint téged és hogyan a gyülekezetedet. Egy gyülekezet olyan, amilyenek a tagjai, ők formálják, tőlük válik jóvá, vagy rosszá. Gyülekezetbe járni akkor érdemes, ha azt akarod, hogy jó hely legyen az a gyülekezet és teszel is érte. Sajnos sok tag csak "fogyasztó" nem igazán tesz semmit a gyülekezeti élethez, a többiektől - főként a lelkészétől - várja a csodát.


Egy jó gyülekezetbe vágyakoznak a tagok.


Üdv. Péter

2017. aug. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/142 anonim ***** válasza:
50%
Ha nincs gyülekezet, amelyben csak igazság van, hisz ahány gyülekezet, annyi teológia, annyi elmélet. Hogy férhet meg valaki hazugságban, miközben keresi az igazságot? Hogy férhetne meg az igazság a hazugsággal?
2017. aug. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!