Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért olyan kegyetlen,...

Isten miért olyan kegyetlen, hogy mindenkit büntet válogatás nélkül két ember bűnéért?

Figyelt kérdés
2018. jan. 14. 16:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/170 anonim ***** válasza:
100%

Előttem érthetetlen rejtély,hogy egy istentelen ember miért kritizálja Isten hozzáállását a világ dolgaihoz!


A végén kiderül,hogy Sátánt tartod istenednek.

2018. jan. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/170 A kérdező kommentje:
Na de nem kell látni, csak belegondolni egy kis józan ésszel pl az özönvízbe! Vagy talán úgy gondolod, hogy a legidősebb bölcsektől a fiatal kislányokig, az egyszerű földművestől a hazáját védő katonán keresztül az erőszaktevő gyilkosokig mindenki épp egyformán volt bűnös? Hol van egy olyan rendszerben az igazság, ami szerint ha életemben elloptam egy csokit meg párszor hazudtam, és nem kértem bűnbocsánatot, akkor ugyanazt érdemlem mint a legsötétebb lelkű gonosztevő?
2018. jan. 14. 18:23
 13/170 anonim ***** válasza:
100%
Ha Biblia igaz, akkor igen, mind egyformán volt bűnös, ugyanis a Biblia ezt írja. :) Tehát, ha igaz akkor mindenki egyformán volt bűnös, de biztos voltak ott is hívők, mint noé. A csecsemők, pont úgy mint ma sem vétkeztek, ők egyből mentek a mennybe, tehát ők már nem jutottak pokolba. És ott a felnőtteknek nem az volt a bűnük hogy csokit loptak, hanem valószínüleg öltek, loptak, csaltak, hazudtak, mint ma. Káinból kiindúlva lehetséges volt ez is. :)
2018. jan. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/170 anonim ***** válasza:
20%

Az eredendő bűnt csak a katolikus egyház találta, ki, hogy a sok bűnös embert majd ők megmentik és majd kizárólag az egyház (meg a hívők pénze) jóvoltából bebocsátást engedhetnek a mennybe.


De gondolj csak bele? Isten tényleg azért bűntetne, mert nem tettél semmit? Vagy tényleg azért leszel megváltva ha csak ölbe tett kézzel ülsz és várakozol?

Ami engem illet, nem hinném. Szerintem itt mindenki kizátólag a saját tettei alapján lesz elítélve.

2018. jan. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/170 A kérdező kommentje:

"Ha Biblia igaz, akkor igen, mind egyformán volt bűnös, ugyanis a Biblia ezt írja"

Csakhogy ezt nem írja a Biblia. És mellesleg teljesen irreális is.


"A csecsemők, pont úgy mint ma sem vétkeztek, ők egyből mentek a mennybe, tehát ők már nem jutottak pokolba."

Ezt is csak hozzáköltötted, vagy ezt írja a Biblia?


"És ott a felnőtteknek nem az volt a bűnük hogy csokit loptak, hanem valószínüleg öltek, loptak, csaltak, hazudtak, mint ma."

Na és a mai emberek? Igen sokan élnek úgy hogy a legnagyobb bűnük néhány hazugság, és ehhez nem kell vallásosnak lenniük. Szerinted hol van abban igazság, hogy egy ilyen ember ugyanazt a büntetést kapja, mint aki mondjuk megerőszakolt és megölt egy tucat kislányt?

2018. jan. 14. 19:01
 16/170 anonim ***** válasza:
66%

"Csakhogy ezt nem írja a Biblia. És mellesleg teljesen irreális is."


Írja:

Efézus 2:1-2

Máté evangéliuma 15:18-19

Római levél 7:23-25

Zsidókhoz írt levél 9:14


"Ezt is csak hozzáköltötted, vagy ezt írja a Biblia?"


Semmit nem költöttem hozzá. Ismersz? Nem hiszem. Mindenki számon van kérve a Biblia alapján, ahogyan olvasod ez kiderül, hogy mivel Isten igazságos, azért von CSAK felelősségre, amit elkövettél. Te csecsemőként NEM tudsz rosszat elkövetni, ha el is követed nem tudod, hogy az rossz. :)


"Na és a mai emberek? Igen sokan élnek úgy hogy a legnagyobb bűnük néhány hazugság, és ehhez nem kell vallásosnak lenniük. Szerinted hol van abban igazság, hogy egy ilyen ember ugyanazt a büntetést kapja, mint aki mondjuk megerőszakolt és megölt egy tucat kislányt?"


Isten szemében nincs kis és nagy bűn. Isten szemében bűn van, a hazugság bűn úgy mint a gyílkosság is, mindenki SAJÁT maga ad számot MAGÁRÓL. Ez szerintem telejesen igazságos. :)

2018. jan. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/170 A kérdező kommentje:

"Isten szemében nincs kis és nagy bűn. Isten szemében bűn van, a hazugság bűn úgy mint a gyílkosság is, mindenki SAJÁT maga ad számot MAGÁRÓL. Ez szerintem telejesen igazságos."

Én kérek elnézést. Ha te ebbe képes vagy igazságosságot látni, akkor nincs miről beszélnünk :/

2018. jan. 14. 19:56
 18/170 anonim ***** válasza:
19%
Valóban nincs. Én azt a részét nem értem, hogy nektek Ateistáknak nincs Isten, csak olyankor, ha valamit úgyéreztek igazságtalanság van. Hol van Isten olyankor ha felrobbantottak valamit az emberek, De nincs Isten, ha minden rendben van. Érdekes. :)
2018. jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/170 A kérdező kommentje:

"Hol van Isten olyankor ha felrobbantottak valamit az emberek, De nincs Isten, ha minden rendben van. "

Éppenséggel most leírtad, hogy egy ateista szerint sosincs Isten. Ez így van.

2018. jan. 14. 20:03
 20/170 anonim ***** válasza:
Nem értelek titeket, most akkor mégis van?
2018. jan. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!