Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért olyan kegyetlen,...

Isten miért olyan kegyetlen, hogy mindenkit büntet válogatás nélkül két ember bűnéért?

Figyelt kérdés
2018. jan. 14. 16:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/170 anonim ***** válasza:
De értsd már meg, amit mondok, én nem fogom felelősségre vonni a Hakapeszi makit, hogy mért olyan falánk, ha egyszer tudom, hogy nem létezik. :D
2018. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/170 A kérdező kommentje:
De ha valaki elég agyament hozzá hogy ő maga is zabálni kezdjen, csak mert azt olvasta egy könyvben hogy Makit isteníteni kell, és akkor majd eljut a kajamennyországba... Én rá is rákérdeznék, hogy lehet ennyire hülye?
2018. jan. 14. 20:47
 33/170 anonim ***** válasza:
76%
Látom nem érted meg. Én Tudom, hogy valaki nincs de őt akit ÉN tudom, hogy nincs azt vonom felelősségre. Mért teszem? Mert tudom, hogy nincs ezért idegesítem magamat?
2018. jan. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/170 anonim ***** válasza:
76%
Hírtelen létezik? :D
2018. jan. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/170 A kérdező kommentje:

Ember...

Mondd hogy direkt csinálod! Ennyire nem lehet valaki értetlen...


[link]

Csak hogy stílszerű legyek!

2018. jan. 14. 20:52
 36/170 anonim ***** válasza:
7%
Nem fogom megérteni akkor se. :D Hát ha nincs akkor mért foglalkozol vele? Szerinted az van, hogy élünk, majd meghalunk majd a férgek zabálnak szét. Nincs semmilyen számadás csak egyszerüen meghalsz és putty. Ennyi. Számodra nincs Isten, csak akkor ha Őt felelősségre vonom. Ha azt mondom holvoltál fiam ekkor és ekkor, akkor én nem a fiamat vonom felelősségre? Mert szerintem igen. Azt vonom felelősségre, akiről éppen beszélek nem? :D Ha ÉN megvagyok győződve makiról hogy nincs akkor őt én mért vonom felelősségre, hogy ekkor és ekkor hol a frászban volt. :D
2018. jan. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/170 anonim ***** válasza:

azért mert az emberek emberek és az ember nem több mint egy szánalmas férresikerült biológiai kísérlet


nem is igazán bűntet de ha én lennék az úr helyében a világ minden rosszát LETOLNÁM az embereknek a törkán.

2018. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/170 anonim ***** válasza:
7%
Jó ember gondolkozzál már picit. :D És míg én nem személyeskedem, vagy nem bántom úgymond azt aki vagy, egyszóval megadom a tiszteletet, akkor elvárom ezt tőled épp úgy. :)
2018. jan. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/170 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező...

Balinhun egy nagyon megszállott fanatikus. Ezen kívül sajnos az ész osztásánál sem állt sorba.

Egyetlen jó tulajdonsága, hogy elég jóindulatú.

Nem hiszem, hogy bármiféle értelmes dolgot el tudnál követni vele.


Más meg nem igazán fog neked írni. Egyrészt azért, mert nemrég volt hasonló kérdés - másrészt ők is tudják, hogy semmi értelmeset nem tudnak írni.

Balinhun sajnos ezt nem érti, nem fogja fel.


Egyébként a legtöbb hívő "magyarázata" itt, hogy az isten tulajdonképpen nem büntet, hanem az ember magát zárta ki a cselekedetével a jóból.

Ez persze nem igaz, de egy fanatikus hívőnek ezt sose magyarázod el, hogy miért.

2018. jan. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/170 anonim ***** válasza:
7%
Tetszik, mikor válasz nincs mivel rég mi már vitáztunk, sértegetni az embert nagyon jól lehet művelni. :D Neked annyi volt a válaszod erre, hogy azért nincs Isten, mert nem létezik. A kedves Kérdezőnek legalább alapja van. Tehát, én úgy érzem, hogy mások sértegetése nem válasz se a kérdező kérdésére sem az akkor történt vitánk megválaszolása. :)
2018. jan. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!