Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért olyan kegyetlen,...

Isten miért olyan kegyetlen, hogy mindenkit büntet válogatás nélkül két ember bűnéért?

Figyelt kérdés
2018. jan. 14. 16:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/170 anonim ***** válasza:

Ha neked sértés az, hogy jóindulatú vagy...

én kérek bocsánatot.

Tudod, ha eszed is lenne, akkor értelmesen magyarázni is tudnál. Érvekkel. Tényekkel. Bizonyítékokkal.

Na, EZEK nincsenek nálad.

Csak lepontozás van.

2018. jan. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/170 anonim ***** válasza:
76%

Nekem ez a sértő. :) "Balinhun egy nagyon megszállott fanatikus. Ezen kívül sajnos az ész osztásánál sem állt sorba."


A megszálott fanatikus az nem a jó érdemeket jelenti. :)

2018. jan. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/170 anonim ***** válasza:
7%
ráadásul hülyének is nevezel, az számomra igen csekéj gondolat és pozitívum, hogy azt mondod rám, hogy azért jó indulatú vagyok. :)
2018. jan. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/170 anonim ***** válasza:
50%
csekély*
2018. jan. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/170 A kérdező kommentje:

Akármennyire is nem értek egyet a stílusával, egyértelműen igaza van.

Ha már a legigazságtalanabb kegyetlenkedésekre és inkább ráfogod hogy ez így igazságos, ez már súlyos fanatizmus.

Csak mutasd meg a 26. hozzászólásomat bárkinek! Aki nem eleve keresztény fanatikus, őrültnek fog nézni ha egyetértesz vele. Még a legmegátalkodottabb ateistába is több jóérzés szorult, minthogy ilyesmit igazságosnak mondjon.

Azért kíváncsi lennék hogy erről a hazugságról tényleg meggyőzted saját magad, vagy bár foggal-körömmel védenéd a hited, ezért úgysem ismered be nyíltan, de valahol magadban azért te is érzed hogy itt bizony súlyos baj van ezzel az igazságtalan istenképpel...

2018. jan. 15. 00:36
 46/170 anonim ***** válasza:
Én megmutatom sok más kereszténynek is akár, mind azt mondják majd amit én. :D Ember az, hogy fanatizmus az neked, hogy én elmondom neked azt, hogy Isten azzal nem volt gonosz, amikor az ember csinálja magának a gondott, akkor itt nem velem van a baj. :D Se akkor ha azt mondom, hogy aki nem létezik, azzal nekem fölösleges foglalkoznom. Ha én nem létezem, rólam nem beszélnek. Nektek ezt kéne felfogni, hogy számotokra nincs Isten, de van mikor valakit felelősségre kellene vonni magatok helyett. Tudom, hogy milyen ez, magam is jártam ugyan ebben a cipőben jártam Sátánista gyülekezetekbe, mivel azt vallottam, hogy a Sátán az én szerelmem. Vallottam azt is, amit te, de valamilyen oknál fogva semmilyen választ nem találtam egyik helyen sem, csak itt. Fura ez nekem, neked és nem is akarok mást, főleg rábeszélni a dolgokra nem akarlak. Hogy ha ez a fanatizmus számodra, hogy nem erőltetek rád semmit, akkor sajnállak. Higgy annak, szabadságod van rá. :)
2018. jan. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/170 anonim ***** válasza:
Hogy tiszta legyen: NEM gondolom azt, hogy Sátánista vagy, hanem Ateistának hiszlek még mindig. Csak nem akarok félre értést. :)
2018. jan. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/170 anonim ***** válasza:
66%

Nézd, Balinhun, ezeket nem most találtam ki.

Már régóta ismerlek, és mindig ilyen voltál, mint most is.

A létező legbigottabb fanatikus vagy. Ez nem rosszindulatot jelent, hanem azt, hogy gondolkodás nélkül a legvadabb dolgokat is elhiszed, amit a vallásod mond.

Az meg, hogy sajnos nem vagy okos, nem függ össze azzal, hogy jóindulatú vagy. Ez van, nincs mit tenni.

Ha értenéd, akkor okosabb lennél. De mert nem vagy okos, nem értetted meg.


Csak azt kellene valahogy elfogadnod, hogy AZÉRT vagy ilyen, MERT fanatikus vagy és nem vagy okos. Ha ezt elfogadod, akkor már egy kicsit előrébb vagy.

Mondjuk ezt nem velem kellene megbeszélned, hanem egy pszichológussal. Ő még valamennyit segíteni is tudna rajtad, nekem meg úgysem hiszel.

2018. jan. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/170 A kérdező kommentje:

#46

Ezek szerint fel se fogod hogy mi a probléma, ez így tényleg nagy baj...

2018. jan. 15. 00:55
 50/170 anonim ***** válasza:
68%
Nem ismersz. :D Az, hogy itt sokat vitáztunk az egyáltalán nem azt jelenti, hogy ismerjük egymást. De ha ezt gondolod rólam, akkor mégis mért álsz le velem vitázni olyan hosszú ideje már? Mért nem hagyjuk békén egymást és éljük tovább az úgy is elmúlandó életünket, te úgy ahogyan neked tetszik és én úgy ahogyan nekem. Piszkálom a csőröd, csak akkor nem értem a lényegét annak, ahogyan hozzám állsz. Én nem is beszélnék veled, ha te most ide nem írtál volna. :) Én elmondom, hogy nekem mi a véleményem, hogy ez neked felkavaró illetve idegesítő, és te ezeket elolvasod, az nem az én hibám, hogy te ide jössz (ahova szabadságod van) és az én vitámba, amit én és a kérdező kezdtünk el, abba te bele szolsz. Vannak hibáink, mindannyiunknak, veled ellentétben (ahogyan eddig láttam) ezt csak én tudtam leírni ide a vita partneremnek. :) Én írtam bizonyítékokat, írtam olyan dolgokat, amiket úgy gondolom, hogy tapasztalt vita partner, ha nem is fogadta volna el (tuti biztos, hogy nem fogadná el), de legalább nem személyeskedett volna, hanem megadja a kellő tiszteletet, ahogyan ezt megkapta. :) Beszélgethetünk még, hogy ha gondolod, de akkor ezt Privátban tegyük, mert ez már a mi kettőnk vitája kedves 71%-os és nem az enyém és a kérdezőjé. Nem ide tartozó lenne. Mindenesetre készséggel állok rendelkezésedre neked és a Kérdezőnek is egy mélyebb vita erejéig. :)
2018. jan. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!