Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért olyan kegyetlen,...

Isten miért olyan kegyetlen, hogy mindenkit büntet válogatás nélkül két ember bűnéért?

Figyelt kérdés
2018. jan. 14. 16:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/170 A kérdező kommentje:
Nem hinném. Semmi nem utal a létére, ellene viszont annyi minden szól...
2018. jan. 14. 20:06
 22/170 anonim ***** válasza:
Akkor minek a kérdés? Mért vonsz felelősségre akkor egy létidegen lényt? Nem létezik, nem? Akkor minek kérdésed? :D
2018. jan. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/170 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont fordítva van, semmi nincs ellene csak mellette. :)
2018. jan. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/170 A kérdező kommentje:

"Akkor minek a kérdés?"

Mert képtelen vagyok megérteni, hogyan láthat valaki ilyen szintű tömény kegyetlenséget igazságosnak...

2018. jan. 14. 20:13
 25/170 anonim ***** válasza:
Semmi kegyetlenség nincs ebben, az hogy te nem akarod ezt elfogadni, az egy másik dolog. Ti nem tudjátok elfogadni azt, hogy valaki teremtette a világot, hiszen minden épül valamire, szeritetek ez véletlenül jött létre. Én ezt logiai szemmel nem vagyok képes elfogadni. :)
2018. jan. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/170 A kérdező kommentje:

"Semmi kegyetlenség nincs ebben, az hogy te nem akarod ezt elfogadni, az egy másik dolog"

Ez azért fura, mert nem létezik olyan ember, akinek van egy cseppnyi józan esze is, aki egy lapon említené Hitlert, Richard Specket és Pistikét, aki ellpota a túró rudit az osztálytársa ebédjéből.

Kivéve persze néhány vallási fanatikust, akiknél a gondolkodást már felülírta egy ilyen beteg, kegyetlen értékrend...

2018. jan. 14. 20:26
 27/170 anonim ***** válasza:
100%
Tehát azzal van a bajod, hogy mindenki ugyan úgy el lesz számoltatva? :D Szabadságod van arra, hogy így dönts nem kényszerít rá senki, csak nekem ez fura, hogy NINCSEN de van mégis, mert felelősségre vonod. :D
2018. jan. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/170 A kérdező kommentje:
Nem Istent vonom felelősségre, hisz nem us hiszem, hogy létezne. De az eddigiek után nem csodálom hogy ezt sem érted...
2018. jan. 14. 20:32
 29/170 anonim ***** válasza:
Ha én felteszem kérdésnek azt, hogy Isten mért ilyen mért olyan, akkor én nem Istent vonom felelősségre,hanem azt hogy valaki mit gondol erről a dologról?
2018. jan. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/170 A kérdező kommentje:

Ha valakiről nyilvánvalónak gondolom hogy nem is létezik, akkor hogy vonnám felelősségre? Nem is hozzá intéztem a kérdésem.

Te viszont létezel, és a hited védelmében elképesztő, hogy képes voltál magadévá tenni egy ilyen beteg értékrendet. Hogy a nyilvánvaló tényeket, a logikát és a józan észt is lazán félredobod, csak hogy bemesélhesd magadnak hogy ez igazságos...

Szomorú látni hogy idáig jutnak emberek.

2018. jan. 14. 20:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!