Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten parancsolná, megölnéd...

Ha Isten parancsolná, megölnéd a szomszéd gyerekét?

Figyelt kérdés

A bibliában számos parancs van a mészárlásra.

Még a csecsszopót is kiirtják.

Tudom, bűnösök voltak, sőt figyelmeztetve lettek.

Ha most parancsolná?

mit tennél?

Ha más tenné, helyeselnéd?



2012. nov. 29. 03:06
 121/148 anonim ***** válasza:
18%

120/ szerintetek miért nem része az ótestamentom a Bibliának? A biblia szerintem, több írott könyvből" áll.


az első része az ótestamantom könyvei vagy írásos emlékei a második része pedig az új testamantom könyveiből áll. Mind kettő a zsidó egy-isten hitre alapozva fogalmazódott.


Eleve az újtestamantom a zsidó történelmi személyek, egymást követő születésével kezdődik, amiben elmagyarázza hogy Dávid (az ótestamentom ősi első nemzetségnek zsidó vezetője) fiának, Ábrahámnak nemzetségének leszármazottja, és több nemzedék után az ő leszármazottjuk Jézus.Tehát Jézus eleve zsidó, egy istenhívő-- csupán kibővítette a zsidó-hit-filozófiát a saját életfilozófiájával.


Az hogy Jézus, vagy a koldus félnótás János mit fogalmazott hozzá teológiailag, vagy mit csempésztek bele tartalmilag a biblia írói, attól még továbbra is a zsidó hitvilágnak, az egy isten hitnek a folytatása az újtestamentum.

2012. dec. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/148 anonim ***** válasza:
100%

"Csak Csillának néhány mondat, mert belémkötött."


Pontosan úgy van, ahogy lejjebb írtad.

2012. dec. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/148 anonim ***** válasza:
31%

Nincsenek gyerekek a szomszédban, úgyhogy Isten sz0póágra került :D


De ha lennének, akkor se ölném meg. Inkább elmennék az orvoshoz, utána meg jó hangosan bömböltetném a zenét :P

2012. dec. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/148 anonim ***** válasza:
59%
Úristen... én vagyok a 100. válaszadó :D Tök mindegy mit írtok :) Ha nem vennétek észre minden választ lepontoznak.Végül is dícséret a kérdezőnek,ennyi választ rég láttam egy kérdésnél, azaz nem kevésbé érdekelt. Bonts egy pezsgőt :D
2012. dec. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/148 anonim ***** válasza:
70%

"Pontosan úgy van, ahogy lejjebb írtad."


Akkor jó. :)


De igazából csak azért írok ismét, hogy a Lepontozó Manóknak ismét legyen egy kis sikerélményük. :P

2012. dec. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/148 anonim ***** válasza:
64%

Ha Isten parancsolná, megölném a szomszéd gyereket, igen, mert az Ő bölcsessége határtalan.

Nem lenne egy könnyű feladat, de megtenném x)

2013. febr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/148 anonim ***** válasza:
70%

126/ Az amit írtál, elképesztő!-- jobb ha elmész sürgősen orvoshoz! Mert még azt találnám írni neked válaszul, hogy Isten parancsára Téged kellene!!


Elég baj az, hogy egy ismeretlen, csak kitalált parancsaira, valakinek, akit senki nem ismer e világon, az emberek, és sajnos nagyon sokan, mindenre képesek lennének, és képesek is! Ez egyenes röhej ma, a XXI. században!

2013. febr. 4. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/148 anonim ***** válasza:
100%

mami (127)! Írhattam volna hosszasan és filozófiailag boncolgatva, a lényeg ugyanaz. Csak akkor másképp szólnál le x)

Mások a nézeteink, na és?

Ábrahám is képes lett volna megölni Izsákot...

Elmerültem már párszor a témában, és örökre ilyen 'idióta' monoteista (remélhetőleg javíthatatlan) katolikus maradok, hiába. :)

2013. febr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/148 anonim ***** válasza:
11%
Ki a fene törődik mit írt az ótestamentum valamiféle Ábrahámról-- az akkor volt, ha igaz volt egyáltalán ! a kérdést pedig most tették fel és Te 27! most válaszoltál ... azt hiszem nem fogadná el a jelzőt az oldal, amit ideírnák, hogy milyen jelzővel bélyegezném meg a válaszodat!
2013. febr. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/148 anonim ***** válasza:
90%

mami

Már számos válaszod olvastam, de még egy ilyen intoleráns ember kevés van ezen az oldalon. Én erre a tulajdonságodra tudnék olyan jelzőket mondani amit nem tűr az oldal. Hagyj mindenkit élni a saját hitében, a tiéd legalább annyira alaptalan -olvastam nem 1 és nem 2 hozzászólásod- mint másoké.

2013. febr. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!